Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Tak toto bolo omnoho slabšie než predchádzajúca časť. Síce niektoré veci sa mi páčili (ma prekvapili) napr. to s tým potápaním pre poklad u Taivanocov, ale na druhú stranu tam bolo omnoho viac blbostí a WTF scén ktoré film ani nemusel riešiť- zelená plantáž, alebo bývalý jeho frajerky (ten zlý čo vlastnil zelenú plantáž) dalej spústa sexuálnych a fekálnych narážok- ping pongový míček v pichi, alebo zavretie Millera v automate na konci... proste mi to prišlo ako náš Kameňák a iné slovenské telenovely- posplietané všeličo možné (aj nemožné) len aby to bolo akože vtipné, akože farebné a hlavne aby to dopĺňalo čas. .

Room (2015)

Niečo ako Platónové podobenstvo o jaskyni. Film velmi zaujal. 1. polka deja bola podla mňa ale lepšia- vidieť úplne iný svet niekoho kto malú búdu považuje za všetko. Na tej ,,vonkajšej časti,, deja mi vadila tá sebeckosť matky (i ked chápem že to mala v hlave asi rozbité) Najprv svojmu dieťaťu neumožní normálne žiť už od narodenia (ako poznamenala reportérka a každého to asi hned napadlo) na strane druhej si chce vziať život- teraz ked môže so synom konečne žiť. (to by fakt svojmu synovi urobila, po tom všetkom?) Mám trošku menšiu výtku i ked to nieje až tak podstatné ale hodne by sa toho zmenilo keby: tá reakcia otca na mŕtve dieťa. Aby hentak pokojne na to reagoval a skutočne sa naňho nepozrel? Inak film veľmi dobrý.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Bolo to dosť dobré myslím, Niečo z mála výtok: prišlo mi to trocha ťažkopádne. Tá moc mutantov (Apokalyps, Magneto, Xavier) ktorá tam bola vykreslená na záver mi prišla trochu moc (moc mi prišla moc áno čítate správne) aj na scifi mutantské pomery. (pripomenulo mi to ten digi-bordel na konci BvS) Skôr také absurdné než zaujímavé. Tá absurdita ma napadla už vtedy ked na scénu vybuchujúcej školy slečny Heriet pre špeciálnych jedincov, prišiel strieborný Peter (i ked to ten vtipný prvok, bolo dosť dobré plus moje obľúbené Sweet Dreams jedna z mojich obľúbených pesničiek :) ) . šak on (skoro) šecko vyriešil. Prečo ho museli v predchádzajúcej časti na letisku poslať domo? Ved by mohol šecko vyriešiť. Možno práve preto. Aby to nevyriešil nech je to trochu napínavé. A teraz tiež. Prečo používal svoju najsuper-schopnosť len občas? Ked už sme u toho (ne)využívania mega-super-schopností. Prečo Apokalyps v súboji so všetkými ich nezabil tak ako tích robotníkov predtým? Prečo ich neuškrtil na spôsob Darta Vadera alebo nezapustil do zeme? Tažkopádne vo svojej veľkosti. Tak velké až nepraktické. Ako silný a veľký slon v porceláne. ... P.S: prečo by poľskí pracovníci hovorili po anglicky? aha už viem pretože je to film :D lepšie by však tvorcovia tohto filmu spravili keby hovorili prirodzene po poľsky.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál som začal pozerať už dávno, ako sa vraví.: ked to ešte nebolo moderné. Niektoré epizódy sú fajn, niektoré viac ako fajn, ale niektoré sú nuda a rozťahovanie času. Dôvody prečo je seriál tak obľúbený všeobecne: 1. sympatické postavy, 2. nepredvídateľný dej (kedže sa to neriadi úplne podla obsahu kníh, ktoré aj tak všetci nečítajú kedže je ich viac než by bolo potrebné... btw: prečítal som všetky), 3. erotika, 4. intrigy, 5. mediálna masáž a z toho vzniknutá davová psychóza.. Avšak tomuto stádovitému hnutiu som sa začal v poslednej dobre dosť úspešne vyhýbať. Ten seriál je veľmi dobrý ale až tak výrazne dobrý zasa nieje. Takú sledovanosť a obľúbenosť by si zaslúžili iné seriály.

Méďa Béďa (2010)

Jogiho poznam z rozprávok, film bol velmi jednoduchý, neurazil ale ani neprekvapil (ani milo neprekvapil) krátkosť je výhodou... princip rozuzlenia mi bol doslova jasný už v okamihu predstavenia toho princípu na začiatku (kamera- presne som vedel že zlý starosta sa prekecne a pri dokazovaní pozabudne na kameru, hrdinovia vsak nie)... co vsak ma prekvapilo v zmysle slova že fííííha je vidiet Toma Cavanagha v rýdzo dobrom svetle. V týchto dnoch pozerávam seriál The Flash takže mi to bolo divné, velmi zaujímavé... :D

Divoké historky (2014)

Od najlepšieho po najslabšie. Bombičkár 4/5, defekt 4/5, jed 3/5, lietadlo 3/5, svadba 3/5 a záhradník 2/5.

Flash (2014) (seriál)

Malá rada pre S.T.A.R. Labs... namontujte si dvere so zámkou alebo aspoň kamery, damn ved je to laboratórium kde sú ťažké stroje, chemikálie, a tajné informácie nie? (aha nie nemôžu lebo to by potom nevyhovovalo scenáru, mnoho udalostí by sa ani nestalo keby tam ľubovolní ľudia práve v danú chvíľu ktorá sa perfektne hodí, nemohli prísť.. taká deus ex machina) :D .. Seriál je zasadený síce vtipne, živo a energicky, vedia sa s tým pohrať- Flash ako poslíček s pizzou atd (ako u Spidermana čo mám rád) a nie temne dramaticky (ako u posledných 4 Batmanov alebo Arrowa- čo nemám rád, DC totiž nevie robiť vážne veci, Marvel (seriály) áno) ale je tam plno nelogickostí, doslova blbostí len aby sa dej posunul dopredu, hlúpučkých dialógov a konania bez hlbšej motivácie, veci sa proste stávajú tak ako je to vopred nachystané podľa scenára a nie podľa logiky ako (a čo) by sa malo stávať, v konečnom dôsledku to pôsobí veľmi naivne, umelo a prvoplánovo za každú cenu, časové a tématické náhody (Clark, Tar pit, Waly 2x12 a pod) nedomyslené vecí, plno klišé (,,just friends,, celú dobu sa tá čúza Iris tvári že možnosť že by bol do nej zaľúbený je nepredstaviteľná (vid.1x9).... ech, strašne ma tá baba štve, vlastne IRIS ma na tejto sérii STVE NAJVIAC doslova ma sere a seriál zráža minimálne o jednu celú (možno až dve) priečky nižšie čo sa hodnotenia týka), náhod- v zmysle slova že tam dajú to čo sa práve hodí, (nepriatelia so superschopnosťami sa roja postupne (epizodne) presne od momentu kedy aj Flash, kde boli tí villans doteraz? atd) a nedomyslených vecí (kamery nezachytia na pár sekúnd zmiznutého Barryho, a potom dajaké fakt do očí bijúce záležitosti ohladom záchrany Iris, vôbec ju nezaujíma že zmizol a objavil som sa až o kilometer dalej, alebo zatrepe hlavou aby ho otec nerozpoznal namiesto toho aby jednoducho len odvrátil hlavu... a pod) zatial tomu dávam 3 z 5 s tým že idem na 2. sériu a dúfam že budem mať dôvod hodnotenie navýšiť. Po 1. sérii: Edie si mohol odstreliť gule nie? mno možno sa chcel len poriadne a to doslova poriadne uistiť.... hmmm. ..... EDIT: 2. séria: o trocha lepšie časti jednotlivé niesú tak šablónovité, i ked základné prvky sú jak cez kopírak 1. série (namiesto Edieho ktorý by im akorát "omylom" hovoril kde sa stal prípad je tu Cisco ktorý im to hovorí, namiesto zločincov z reaktora sú tu zločinci z trhliny, Wels atd... 2x9 je výsostne blbosť. náhody, akože práve vtedy, správanie sa postáv je úplne nelogické, je to hlúpe, patetické atd (Joe vraví práve vtedy z ničoho nič o hodinkách a synovi práve ked je to tajomstvo aktuálne, a to tajomstvo je práve nedávne, hoc on o tom nevie, prečo práve takto okato o tom rozpráva? tento prípad by sa dal aplikovať na mnoho dalších podobných... dalej: vraždiaci Santa ktorého si nikto neoverí, hoc tam platia prísne pravidlá a títo ľudia v kostýmoch Santu sa overujú stále, 2x8- zrazu sa objavujúci ľudia vstúpia na scénu aby povedali tri vety- kľúčové info a potom znova odídu, je to až komické (v tom negatívnom slova zmysle), Iris ktorá strieľa !do hlavy! (aby mohla odletieť prilba a odhaliť sa prekvapenie, a toto sa Iris podarí hoc o tom ani netušila a pravdepodobnosť niečoho takého je skoro nulová, Kendre sa povie všetko naraz aj totožnosť Arowa, aj Flasha, aj Star labs aj všetky ostatné zákulisné pikošky na ktoré sa muselo makať dlhú dobu predtým, kto povedal že práve ona má právo len tak vedieť všetko toto? kto jej dal právo poznať to čo sa pred mnohými dlho dlho tají, a tí čo to vedia museli krvopotne vlastnými silami to dlho zisťovať? prečo by mala zrazu Ciscova kamartka vedieť dôležité info? ... toto logicky ani vyplývajúco zo situácie rozhodnutím postáv nevysvetlí nikto... skrátka pretože tak to vyhovuje scenáru, potrebovali tam dosadiť dalšiu osobu a tak to takto barbarsky poriešili... fuj) atd atd... skrátka o niečo lepšie, o niečo živšie, je to plné prekvapení ale tie základné blbosti, náhody, deus ex machina, nevysvetliteľné správanie sa postáv atd je prítomné stále. Paradoxne (kedže Arowa aktuálne nesledujem a ani ma nebaví) crossovery s Arowom sú super! (i ked čiastočne to pôsobí tak preplácane) Asi najlepšia časť (zatiaľ) je 2x6 kde Zoom nakopal Flashovi zadok.... Každý musí mať dvojníkov! - ehm, NIE. Sú to iné svety, iné situácie, iné osudy, takže aj iné narodenia, úmrtia a z toho vyplývajúce nenarodenia- takže to že tam dali Huntera Zolona ako povinnú nutnosť mať dvojníka pre Flasha zo Zeme 2 je samozrejme tiež hovadina, zaujímavé že to tích "múdrych vedcov" nenapadlo. Záverečná scéna 2x15- to si robíte srandu?! Kto sa už len hentak postaví chrbtom k zatvárajúcemu portálu na konci ktorého je supersilný nepriateľ ktorý ma chce chytiť. Píč0vina jak mraky... ach, účelné, absurdné, trápne. Celú tú dobu predtým (asi 5-6 sek.) to čo malo byť ako prekvapenie som ! vedel ! že sa stane... ........................................................ Ale tento seriál ma jednu obrovskú výhodu aj kvôli ktorej ma baví to sledovať (hoc logika sa Flashovi vyhýba veľkým oblúkom) a tou je HUDBA. Jeden z najkrajších hudobných podmazov Toto a pútavosť, živosť deja, činí u mňa 3 hviezdičky a sledovanosť.... P.S: všimli ste si že tí väzni- metazločinci uväznení v Star Labs nejedia, nespia, necikajú, nekakajú? ako by aj, ked sú v komore o rozmeroch 1x1x3. A príslušný personál s nimi predsa nechodí na prechádzky, tak potom ako...? :D ? :D ? :D ? :D ? ste to cw-čkári nedomysleli...

Daredevil (2015) (seriál)

fúúúha, zaujímavé, kvalitné... 1. séria priemer ba až jemný nadpriemer. 2. séria výraznejší nadpriemer i ked občas je to také frustrujúce, nenaplňujúce (čo sa vzťahov hl. hrdinov: Nelsona a Mattewa týka v 2 sérii.).. najviac sa mi páčia tie akčné scény na jeden strih. :) a majú definitívne najlepšieho záporáka- Fiska hned za ním je (bol) Killgrave :D okrem toho sa mi páči že nevykresluju postavy čiernobielo ale zobrazujú ich vrstvy... EDIT: po vzhliadnutí aj 2. série to finále bolo AWESOME. presne takto sa to má robiť. :)

Kung Fu Panda 3 (2016)

No rozhodne som čakal niečo viac. Začiatok bol veľmi dobrý: nápad so záporákom ktorý unikol zo sveta duchov v ktorom bol uväznený sa mi pozdával. Pekne vyriešený problem s tým odkiaľ zobrať nejakého záporáka ked su všetci uz porazení. Páčilo sa mi spomenutie čchi a vesmíru ( som zástanca budhizmu ). Efekty boli ok, hlboké mýšlienky kt. dajú omnoho viac než hyperaktívni Mimoni a pod. humor trochu slabší, recyklované vtipy su predsa len o niečo menej vtipnejšie (schody). Rád by som tam videl súboj nefritového Šifua s Tigricou, využitie toho nefritového Majstra Ugveja proti Poovi, (predsa len sa jedná o dvoch najlepších majstrov myslím tým Šifua a Ugveja, a aj napriek tomu že by to boli len zelení ,,zombíci,, a nie oni sami, malo by to myslim váhu) tieto dva súboje týchto dvoch dvojíc by mohli prebiehať paralelne, v presne načasovaných sekvenciách ( trebárs aj spomaľovacky ) a s tou epickou hudbou v pozadí by to bolo perfektné, už to vidím... Proste orgazmus. Avšak nestalo sa. (Asi kvôli detickam, aby to zvládli spracovať, tak to bolo tak detinsky ľahko vyriešené a jednoduché) No a ešte jedna vec ktorá tam síce bola ale nedostatočne a inak nez som chcel. Mohli vysvetlit prečo by bol Po ,,dračí,, bojovník. To ze tam ukázali draka bolo super ale chcelo by to aj nejaký hlbší koment (trebárs povedaný majstrom Šifuom alebo Ugvejom) niečo co by vysvetľovalo tu analógiu s drakom- ako mýtickou bytošťou. Určite by sa niečo pekného nato našlo. Uz teraz ma napadajú mnohé možnosti. No co uz. Dvojka ma bavila viac ( ten páv v roli záporáka bol fantastický- je to dôvod tak vysokého hodnotenia ) jednotka tiež (nové prekvapenie dosud nevidené) toto po prvý krát trochu sklamalo ( prílišné očakávania, nevyužitý záporák, absencia tých súbojov) i ked nie o moc, hoc to malo OBROVSKÝ potenciál. Dávam 70% .....P.S: majstra Šifua mám najradšej, zelenú farbu tiež. :D

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Rozprávka ktorá má grády, veľmi sympatické hlavné postavy v podaní rozkošnej zajačice a coolového lišiaka, tak si myslím že tento počin nemožno hodnotiť horšie než na 3 hviezdičky (samozrejme z piatich) Mnoho vtipných narážiek, akcia, zaujímavá štylizácia do prostredia (aby z toho nebol zmätok tak sa jedná len o cicave) samostastatné vtipy atd. Godfather a Breaking Bad pobavili :D Moje hodnotenie: je to SUPER :) ...... P.S.: aaaaaaaaaaaahhhhhooooooojjjjjjj Niiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkk ..... :D sk dabing je úplne v pohode ;) Edit: ,,toto nieje len nejaký muzikál kde si postavy zaspievajú a všetko sa zázrakom vyrieši,,..... To bola narážka na Disney? alebo som to len tak pochopil? :D tak či tak 90%