Brickleberry (2012) (seriál)

Srovnání s FG je možný,ale jen stran animace!!! Brickleberry má vypointovanější , přímočařejší a drsnější humor!!! Některý fóry v FG jsou sice krásně absurdní,ale často nevtipný!Brickleberry se nepáře vážně s ničím, ačkoliv se přesně tohle říkalo o FG, první zmíněný vede na plný čáře!!! Další významný plus je počet dílů, nápaditost  a originální vložka již v úvodních titulcích či kadence ( mnohdy humusoidních ) vtipů, stačí se podívat!A to miluju Petera Salámistu a prvních pět sérií FG doslova zbožňuju! Jediné mínus shledávám v Paradise PD, to souvisí spíš s tvůrci! Ačkoliv...Pokud by si tvůrci odpustili několik nekonečných sérií PDP a všechny dobrý fóry nacpali do 4.série Brickleberry,mohl to možná být seriál nejvyššího levelu animo-komediální seriálové tvorby!!! Přesto je to ujetý, vtipný,odvázaný,drzý a na hony vzdálené škatuly NEKOREKTNÍ!!! Perla

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Kdo má rád filmy o Vietnamu, který se snaží odrážet realitu týhle sračky (Platoon,Full Metal......), neměl by tenhle dokuseroš vynechat!!!

Majestic (2001)

Film má poutavý rozjezd a Jim Carrey je krom umělecké všestrannosti (komik,muzikant, zpěvák,mim, vypravěč...) i vynikající charakterní herec, což potvrdil v několika dramatických hlavních rolích pod taktovkou režijních velikánů jako Weir nebo Forman.Tenhle snímek má bohužel jedno velké přepálené ALE a přes nádhernou výpravu, zajímavou dobovou atmosféru a tématiku až k Franku Darabontovi na stoličce je to právě scénář a délka,co sráží Majestic do průměru!!!! Taková škoda....Dalton Trumbo rulez

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Někomu se to může zdát pomalý a nudný,bez akce a drivu!V tom je ale The Wire tak jedinečnej! Servíruje události dokumentárním stylem a působí to kurevsky reálně a organicky!!!Od dětí ulice s herákem na prodej, fungování černošských gangů či byrokratickou,titěrnou  policejní práci (žádnej Simír pičo) až k propojení gangsterů na politický špičky!!!

Chalífát - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Má to ohromnou sílu dopadu, napětí by se dalo krájet,ale proč to při takhle aktuálním tématu musí být na úkor logiky jednání některých postav??? Miluju minisérie , ovšem Kalifat zřejmě bude pokračovat, když nechal všechny linie otevřené! Možná se pletu a skandinávští tvůrci nám opět servírují věci jinak než jsme zvyklí...Pokud je to konec,dva díly navíc by vůbec neurazily,ba naopak by byl Kalifat ještě sugestivnější a uvěřitelnější!!! Přesto pět rudých

Chalífát (2020) (seriál)

Od BrBa jsem nezažil tak emotivní napínačku !!! První dva díly jsou příkladně odvypraávěný, tvůrci vás dostanou, přesně kam chtějí a od 3. dílu se to začne rozjíždět tak,že dalších pět hodin tajíte dech!!! Realistická kamera, organický děj, těžký dopad na žaludek

Orange Is the New Black - Série 5 (2017) (série)

To bylo utrpení.... Poslední díl fine,ale jinak jen prázdný kecy a kouzlo prvních dvou sérií je nadobro pryč.6.serie asi nebude též žádnej přepich.Nerad bych si oči vypich a na uši si je připich

Blikající světla (2000)

Čím jsem starší,tím víc u mě vyčichávají rejžové jako Tarantino např.Jensena mám ale čím dál radši

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Okokok,plejtvání Spielbergovštinou je těžkej blábol!Napůl prázdná sklenice vážení! Spielberg si mohl dovolit natočit cokoliv bez ohledu na žánry a v 90 % se mu dařilo oslovit a rozšířit publikum, protože je workoholickej virtuózní profík!!! Není ani režisér westernů nebo horrorů  či kriminálek!!!!Je zkrátka machr rejža,kterej promění ve zlato,co si zamane!

Gentlemani (2019)

Tři jsou ideální.Po druhým shlédnutí vím,že už si to nepustím.Zprvu jsem obdivoval kameru,herce,hudbu...ale nezůstala žádná stopa na další den.Druhá projekce mi to jen potvrdila!Originalita ,humor, soundtrack, rozuzlení??? Stojí za hovno, nebýt skvělýho obsazení jdu níž.Kdo to srovnává s Lock,Stock a Snatch ,tak je idiot.