Godzilla (2014)

Godzilla mě nikdy nebavila a nelákala, ale chtěl jsem ji vidět. Přeci jen i když film není nic extra tak Godzilla je snad nejúžasnější filmový tvor po Alienovi a tak jsem to chtěl vidět čistě z vizuální tvorby a proto asi je i Godzilla z letoška o hvězdičku lepší a to jen díky režii. Za film zase čistá trojka.

Pevné pouto (2009)

Není to typický film od Petera Jacksona a proto taky je nejspíš důvod proč je Pevné Pouto čistě průměrný film, který nijak zvlášť neoslní. Neříkám že by to bylo zklamání já jsem vlastně nečekal od tohohle nějaké velké zázraky, jen jsem se na to podíval čistě ze zvědavosti a taky, že to mělo zajímavý příběh, který by mě mohl bavit. Zatím nejslabší Jacksonův film, ale pořád dobrý, takže ho vlastně ani nemusím hodnotit negativně. Čistě neutrálně.

Prázdniny (2006)

Mám strašnou slabost pro tyhle filmy. Tenhle nebyl příběhově nijak zvlášť jiný od ostatních, ale mě se to zde hrozně líbilo. Úžasný obsazení v příjemném filmu, který vám dá chuť do života, zlepší náladu a zpříjemní vám jakýkoli den a vůbec o vánocích.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Do Hobita jsem se okamžitě zamiloval po prvním nádechu jedničky a věděl jsem, že tahle trilogie bude má nejoblíbenější a má k tomu hodně nakročeno aby se tak stalo. O režii radši ani nemluvím, k tomu člověk nemůže mít slov a k filmu jak by smetl. Hobita přiřazuji k naprosté dokonalosti jak jedničku, tak i dvojku a myslím, že trojka na tom bude stejně. Alespoň doufám.

Muž z oceli (2013)

Abych pravdu řekl, tak jsem Supermana nikdy neviděl, možná jenom kousek Supermana z roku 2006. Nikdy mě tahle komiksová série nelákala, ale věděl jsem, že Man of Steel bude něco jiného. Taky že bylo. Ale nebavilo mě to. Musím říct, že režie se povedla fakt mistrovsky a že jsem možná viděl film s nejhezčí režií za posledních pět let od úžasného Cameronova Avatara, nebo čtyři roky po Nolanově mistrovském Inceptionu. Každopádně jako film mě to vůbec nezaujalo, pokud nepočítám herecký koncert Russella Crowa, který předvádí všude stejně skvěle. Po úžasných prvních patnácti minutách začátku, kde zanikal Krypton pro mě tenhle film vyhasl a já si jen mohl užívat té úžasné režie, která se fakt povedla. Škoda no.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

O trošičku slabší než jednička, ale jinak dvojka pracuje furt skvěle a skoro stejně jako jednička. How to Train Your Dragon mě ani jeden díl nedostal úplně na maximum, ale rozhodně to vždycky bude surpovej animák, kterej nikdy neomrzí.

Až vyjde měsíc (2012)

Vlastně ani nevím co k tomu říct. Přišlo mi to jako strašně divný film a hlavně to bylo hrozně nudný. Občas se tam objevily dialogy či scénky, u kterých jsem se fakt zasmál a pobavili mě, ale jinak nuda a film o ničem. Hvězdička za film a další dvě za herecké výkony včetně nadějných dětských herců plus konec, který mě celkem překvapil.

Počátek (2010)

Christopher Nolan asi musí být z jiné planety, protože udělat něco takového je téměř nepochopitelné. Něco tak úžasného jsem neviděl léta. Teď po několika projekcích, u kterých jsem na to stále nemohl kápnout mám teď už v tom konečně jasno a zároveň musím říct, že něco takhle úžasného už asi nikdy neuvidím. Kam se hrabe Matrix, který neměl daleko k dokonalosti. A dnes přijde Nolan s tímhle. Asi můžu říct, že Nolan je bůh.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Ale tak jo. Na tenhle film jsem se těšil, ale nikdy jsem si na něj pořádně neudělal čas, až teď po skoro dvou letech. Ani nevím co jsem od tohohle mohl čekat, ale nějak zvlášť okouzlený jsem nebyl. Tyhle Burtonovy filmy mám celkem rád a dokážou mi zpříjemnit náladu, ale Frankenweenie byl takovej nemastnej neslanej. Film čistě průměrný jednu hvězdičku jako bonus za tu čistě Burtonovu režii a za konec, který nebyl nijak zvlášť jiný oproti jiným filmům, ale mě dojal.

Wimbledon (2004)

Jedna z mých nej. Při psaním tohohle komentáře už jsem to viděl asi desetkrát a furt mě to baví. Britové to mají prostě v krvi takovýhle filmy.