2001: Vesmírná odysea (1968)

Prozatím nejslabší Kubrickův film a podle mě už ani jiný film mě ani tak zklamat nemůže. Možná to je i proto, že nerozumím filmům, které se točily před 50ti lety a nebo mi to prostě a jednoduše nesedlo což je úplně normální, ale celou tu dobu mě to prostě nudilo. Asi jsem to asi pořádně nepochopil nebo já nevím, protože jsem jaksi nepochopil začátek kdy se opice dokázaly postavit na zadní, nevím. Pro mě čistej průměr.

Zkažená mládež (2007)

Klass jsem viděl už celkem třikrát a musím říct že čím víckrát tohle vidím, tím větší masakr to pro mě je. Hodně depresivní snímek už jen i díky skvělým výkonům herců, který by mohli a nebo už mají slibnou budoucnost. Šikana je hrozná věc a těch dvou chudáků mi bylo fakt líto. Konec naprostá odrovnávka! Doporučuji.

Brazilský masakr (2006)

Když jsem slyšel že to je něco jako Hostel, tak jsem na to dostal docela chuť a celkem jsem se na to těšil. Samotný film byl docela dobrej, ale čekal jsem trošku víc z té hororové či krvavé stránky. Toho tam bylo docela málo, takže jsem se vlastně celej film kochal pohledem na nádhernou Brazílii s trošku krvavou půlhodinou. Takovej ten čistej střed pro mě.

Rumah Dara (2009)

Po včerejším krátkém filmečku Dara jsem si dnes rozhodl vychutnat tenhle celovečerák. Musím říct, že asiati jsou fakt pěkně zvrhlí a tenhle masakr tomu jen dokazuje a navíc se jim i celkem povedl. Vlastně není to nic úplně úžasnýho, samotnýmu filmu bych dal tak trojku ale ta brutalita a ty krvavé momenty, těch se tam nešetří a za to přidávám ještě jednu hvězdičku. Po několikahodinovém hledání jsem to konečně našel a nemusel jsem toho ani litovat. Zase jednou super horor.

Bronson (2008)

Musím říct, že Refnovi filmy moc nemusím, vlastně skoro vůbec, nějak mi hold nesedli. Barbar pro mě byla nesmyslná brutalita, ve které se pouze vraždilo, což mě překvapuje že se mi to nelíbilo pač já tyhle filmy rád, a Drive i přesto, že to nebylo tak špatné, tak stejně mi to nesedlo úplně na pohodu. Na Bronsona jsem se chtěl podívat už dávno a hrozně jsem se na něj těšil i přes to, že to opět točil Refn, ale na to jsem celkem sral no a dnes jsem se na to konečně podíval. Musím říct, že krásně natočené. Jak jsem se tak díval na ta hodnocení tak to je rozdělené na takové dva tábory, pro některé sračka, navíc naprosto zbytečná a pro některé solidní podívaná. Já se přidám k těm kterým se to líbilo, pač Bronson se fakt povedl a výkon Hardyho k tomu ještě něco málo přidává. Určitě nejlepší Refnův film, z těch které jsem zatím viděl.

Maniac (2011)

Možná jsem blázen, ale co jako? Hold se mi tyhle filmy líbí, brutální, bezcitné, chladné. Docela bych chtěl vidět ten belgickej kousek podle kterýho se ispirovala tahle desetiminutová pecka. Třeba to štěstí budu mít :).

Dara (2007)

Skvělej rozjezd před (snad) super hororem Macabre. Už se na něj nemůžu dočkat. A na Shareefu v akci jak by smet!

Samec (2009)

Samce jsem viděl už dávno a nevypadalo to tak špatně, ale špatné to bylo. Pobavilo mě tam pár zábavných hlášek i když mi k tomu pomohlo pár panáčků, ale jinak natvrdo pičovina, kterou jsem už dlouho neviděl a hlavně o ničem. Hvězdička za holky a hvězdička hlášky.

jOBS (2013)

Byl jsem docela zvědav co z toho bude. Je pravda, že tyhle typy filmů o podnikání a podobných věcí moc nemusím, takže jsem si od toho moc nesliboval. A celkový pocit z filmu? Musím říct že hodně těžké bylo tohle ohodnotit tak, abych z toho hodnocení byl spokojen a myslím si, že čistej průměr asi byla nejlepší volba. jOBS chvílemi působí jako solidní drama, chvílemi přejde na průměrnej až podprůměrnej nudnej film a celkovej zážitek z toho všeho jsem tedy nazval čistě průměrným, lehce nadprůměrným díky Kutcherovi, kterýho mám jako herce rád. O samotném Applu jsem se toho vlastně ani moc nedozvěděl, kromě těch parádních věcí, které vyrábí, ale to je fuk přeci jen je to o Jobsovi a Stern jeho život udělal ve filmu celkem dobře i když vlastně nevím jaký Jobs byl.

Noe (2014)

Hodně mě zajímalo co z toho Aronofsky vytvoří, u něj jsem byl prostě zvyklej na neskutečně skvělá psycho dramata, která patří mezi mé nejoblíbenější filmy a tak jsem byl fakt zvědav jak dopadne tohle, to co mu skoro vůbec nehraje do jeho stylu filmů. Musím však říct, že mě opět nezklamal, sice slabší dílo, ale dobré. Na Noaha jsem se vlastně nějak ani nechystal, spíš jsem čekal až si na ten film zase vzpomenu a pak se na něj možná podívám a to se stalo a nerozhodl jsem se špatně, aby taky jo když to bylo Aronofskyho film a v době katastrofy jsem bez problémů poznal, že přeci jen tam Aronofsky dal trošku svého stylu hnusného, nervy drásajícího napětí. Určitě to pro mě není nejslabší film od Darrena.