Zloba - Královna černé magie (2014)

Když tohle šlo do kin, tak jsem si ani v nejmenším nepomyslel, že bych na něco takového šel do kina, ale stalo se a já fakt čumím. Snad po dvou letech vidím zase pohádku a hnedka taková pecka. Zkrátka takové filmy, které zpříjemní už tak dobré odpoledne jsou nejlepší a Maleficent k nim rozhodně patří. A Angelina? Ta byla prostě skvělá, je vidět že pohádky asi jsou její parketa i když v jiné jsem jí ani neviděl což je celkem dobrá ironie :-D. A ta režie. To je zřejmě ten důvod proč jsem na tohle vyrazil. Po traileru jsem měl jasno že tohle musím vidět. A taky jsem tak udělal a nelituji.

Nymfomanka, část I. (2013)

Trier je bůh! Klidně bych tento film mohl titulovat nejlepším evropským filmem roku, protože Nymphomaniac by si to klidně zasloužil. Není to jen nějaký dánský zvrhlý film o sexu od úchylného režiséra, tohle je mistrovské dílo! Jak krásně se tam propojují životy dvou lidí (Gainsbourgh a Skarsgård) podle jejich zcela rozdílných zájmů a jak se tam vzájemně doplňovali, to se mělo stát. Ne setkání Jeromeho a Joe, ale Joe a Seligmana, to byla boží vůle o čem se ve filmu zmiňovali. Nikdy bych neřekl, že tento film by mohl být tak čistě krásný. To dokáže skutečně jen Trier. Už se nemůžu dočkat dvojky.

Nevědomí (2013)

I přes to, že sci-fi není zrovna moje parketa, tak Oblivion byl jeden z mých nejočekávanějších filmů roku 2013. Po pár minutách jsem si myslel, že to je asi jedna z dalších sci-fi, který mě celkem zklamali, ale po asi půl hodině jsem tomu přeci jen přišel na chuť a z celého filmu mám nakonec dobré pocity. Po vizuální stránce jsem snad lepší film neviděl spolu s Cameronovým Avatarem. Kosinski by klidně mohl pokračovat v natáčení a řekl bych že asi ani lepší režisér se k tomu najít nemohl, jen Kosinski to mohl takhle dobře natočit a vědět co a jak snad to není jeho poslední kousek.

Vlk z Wall Street (2013)

To co jsem psal o Gatsbym tak to platí i u Walf of Wall Street. Akorát tohle není jen vrchol DiCapriovi filmografie, ale tohle je vrchol filmové historie! Tříhodinová odrovnávka u který jsem se natlemil jako nikdy předtím u něčeho jiného. Tady u mě zkrátka není co řešit... Není lepšího filmu.

Sirotčinec (2007)

Já to nechápu... vždycky když se rozhodnu podívat na nějaký horor, který je na téhle stránce fakt dobře hodnocený, tak jsem na jejím konci jen zklamán.Což je škoda, protože dobrých hororů je málo a když zřejmě na nějaký narazím tenhle dle hodnocení by asi dobrý být měl, tak mě čeká jen zklamání. A hlavně jsem si myslel že koukám na horor a ne na mysteriózní drama při kterém se za pomocí duchů ztratí dítě. Snad první horor španělské tvorby u kterého jsem byl teda fakt nespokojen.

Autopsy (2008)

Po dlouhý době zase pořádná psycho vyvražďovaka, která mě příjemně oslovila. Až na to odporné prostředí skvělý a opravdu dosti zvrhlý horor bez servítek. PS: Nehezky to naložila s mým dobře stráveným obědem....

Oběť zla (2007)

Typický hixploitation by America. Ten snad vážně nikdy nezklame. A tentokrát se to povedlo i se sympatyckými klaďasi, a záporáci? Spíš vám jen drásají nervy, než aby vás děsili, zasraný křesťanský fanatici, kteří mají s křetanstvím společného jenom ty kříže, který nosili na krku a visely po zdech. Po skoro půl roce jsem si zase na nějakej takovej horor udělal čas a musím se pochválit, protože jsem si vybral fakt skvělej kousek. Skvělé pocity z tohohle snímku mi zůstaly i dnes, kdy píšu tenhlr komentář. Nádhera.

Bláznivý (2001)

Příběh filmu vůbec není špatný, očekával jsem tudíž zajímavej film, kterej má šmrnc a kterej mě mile překvapí, potěší. Myslím si, že jsem celkem tolerantní a že když se mi nějakej film zrovna úplně nesedne, tak přeci jen mu nedám hned tak špatné hodnocení, ale dnes tomu tak bohužel nebude a ani mě to nějak moc nemrzí. Je celkem podivné, že film s tak skvělým obsazením (i když v té době se o hercích jako J.G. Levitt, a Zoey nevědělo) může být tak špatný. Herci s tím bohužel ale nemají co společného. Film byl zkrátka nudný atmosféra ne zas tak špatná, ale nudilo mě to k smrti i přesto že takové filmy nudné většinou nejsou. Bohužel tento film to dokázal na výbornou. Zklamání, nic víc.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Rozhodl jsem se nakonec změnit své hodnocení na pět hvězdiček a jsem za to vlastně rád. Tuhle sérii prostě mám rád líbí se mi a nikdy si jí neznechutím. Od pátého dílu se Harry Potter, jako filmová série hodně změnila, co se týče toho příběhu atmosféry a všeho ostatního. Začíná to být poněkud smutnější, ale za to napínavější a dramatičtější. David Yates je bezpochyby nejlepší režisér Harryho Pottera a prostě mě dostal. Nevím co říct k tomu jak na mě působil film, dakt nevím co říct, ale spokojenost byla je a bude i při dalších shlédnutí tohoto i ostatních dílů.

Panika na Rock Island (2011) (TV film) odpad!

Strašně nudný a prázdný a trapný pokus o další zombiárnu. Když je horor nudný je něco špatně, ale když je nudná zombiárna, tak to už musí bejt totální katastrofa a u tohoto filmu to tak přesně je. Taky co čekat od TV filmu navíc australského. Australská kinematografie se mi zatím do noty nikdy netrefila alespoň z toho hororového hlediska ne. Herci neznámí až na Vivu Biancu, kterou jsem párkrát zahlédl ve skvělém Spartakovi (seriál). Docela jsem se divil, že jsem od něco takového mohl čekat zázraky. Ani jsem to nemohl dokoukat. Sci-Fi horory jsou fakt něco...