Rodina (2013) (studentský film)

Tak kdyby bylo aspoň ve zvukové stopě rozumět, co aktéři říkají, kdyby nebyly překlepy v citacích... tak bych se aspoň pokusila přijmout, že sdílení absolutně osobních okamžiků života je součástí sdělení a reflexe ("věku internetu"?). Takhle to na mě nutně působí jako na koleni na poslední chvíli slepené rozklepané nekvalitní záběry čerstvé matky se spoustou z nouze ctností včetně googlení vlastních fotek. Možná mě film prostě jen minul, a je mimo mé pochopení. Ucelená myšlenka a jednotná prezentace mu ale chybí. Každopádně mě otrávenost z tohohle filmu donutila napsat komentář a veřejně ho tu sdílet...:)

Podfukáři (2013)

Nuda. Nelogičnost. Nesmyslné opakování scén, divné přechody mezi záběry. Nenapadá mě důvod, proč se na to vůbec dívat. Brr.

Dva nula (2012)

Skvělé postřehy, výborný nápad i záběry... jen to asi tak po 40 minutách začne být poněkud monotónní... ale možná jsem jen neklidný netrpělivý divák.

Můj pes Killer (2013)

Pro mě jakýkoliv možný prožitek z filmu znemožňují nepřesvědčivé výkony neherců. Naopak mě zaujala režisérka, která dost zaujatě o tématu a natáčení mluvila (projekce na LFŠ), takže o bod navíc.

Dokonalý smysl (2011)

Vlastně dost obyčejný milostný příběh s klasickým vývojem nechci tě-chci tě-nechci tě, protože jsi mi ublížil-chci tě-happy end. Akorát zabalený na pozadí apokalyptické vize zkázy celého lidstva. A s využitím 'dokumentárních' záběrů i z rozvojových zemí díky čemuž vypadá dostatečně 'environmentálně'. Vcelku dobrý film, ale nic zvlášť zajímavého.

Nařčení (2012)

Haha. Nemůžu uvěřit tomu, že se tolik lidí nechá tak snadno zmanipulovat. Dobře natočený film, výborní herci, i když hlavně výpověď o skutečných událostech, které kdyby nebyly podle skutečné události, ale jenom ve filmu, byly by za hranicí šílenosti a neuvěřitelnosti. ***/****

Pařba na třetí (2013)

Byla to zábava, rozhodně nepopřu, že jsem se u filmu bavila (i když jsem neviděla předchozí dva díly), ale tak nějak si prakticky už pár hodin po shlédnutí filmu nemůžu vzpomenout, o čem to vlastně bylo.

Bezpečný přístav (2013)

Když je všechno špatně: scénář, dialogy, motivace postav, hudba v nesprávné chvíle. Pokud vám ale nevadí opakovaná schémata romantických filmů (jako, ehm, Dům u jezera), dá se považovat za lehký nadprůměr stravitelného večera u vína. Já tedy ale osobně lituji zahozených desítek minut sledováním tohohle. Nešťastný nesmělý osamělý muž se dvěma malými dětmi v zapadákově + žena na útěku před čímsi t a j e m n ý m (uuuuuu), na první pohled si rozumí s mužovou dcerkou - to už musí být o s u d. Nejvíc mě bavil osobní moment, kdy mne těsně před druhou vrstvou závěrečného odhalení napadlo - haha, blbý, ale ještě blbější by bylo kdyby ......cenzura spoileru.... - a ono jo. Ale tak zase, umím si představit, že by to mohlo být mnohem horší a navíc ani nejsem cílové publikum, takže ** až ***.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Dlouhé, nudné a hlavně hloupé. Spousta naznačených nápadů (Hele, všichni to v těch filmech dělaj nějak takhle, uděláme to podobně), které jsou absolutně nevyužité (Honička a v cestě bude hřiště s klukama hrajícíma basket - a už jsou za nimi). Hulk má mnohem větší potenciál. Díky tomuhle zpracování ale zase vyniká verze od Anga Lee. Druhá hvězdička za Nortona, pípající měřič tlaku a Bannera rozmáznutého v asfaltu.

Řekni, kde ti Němci jsou (2011)

Tak nevím, jestli to mělo být jen o panu Posseltovi, který dle slov režisérky vypadá jako "obtloustlý Hitler", a zbývající dva přiběhy byly jen vata, nebo to mělo mít nějaký širší dosah? (Ale Marlen Dietrich v závěru byla skvělá:)!)