• Pohádka

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Docela příjemná zábava. Když to neberete moc vážně.

Na vlky železa (2008) (TV film)

Takový trošku toporný pokus o českého posledního spravedlivého. Chvílemi se choval jako naprostý idiot, k tomu nic nechápající rodina a pochopitelně, zrada právníka - kamaráda. Konec pak naprosto neuvěřitelný.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

Zaverecna cast byla pro mne obrovskym zklamanim. Takto doslova podelat cely serial, to by mel nekdo se zodpovidat. Jsem presvedceny, ze scenar byl puvodne smerovan jinam a napovidalo by tomu uz ten prvni dil 4. serie. Je prece hloupost se zminovat o navsteve Havla a pak to takhle zazdit. Co se tyce samotneho zaveru, uprimne receno nevim co si myslet. Nemyslim si ze nutne znamenal Maderovu smrt. Pokud jste sledovali celou serii, respektive vsechny 4 serie, pak vite ze jeho zena byla trosku hodne citove slabsi a tak se jeji slzy daji vylozit jako eventualni unava z dalsi zivotni rany v podobe Madova zraneni.Krome toho jsem pred casem cetl rozhovor s Dejdarem, ktery rekl ze nevylucuje dalsi pokracovani. Bylo to pote, co tvurci rekli ze uz asi zadne nebude. Tak nevim. Rozhodne ale ten serial neskoncil tak, jak skoncit mel a myslim si ze i scenar cele posledni serie byl dodatecne prepisovan a upravovan tak, aby se do porevolucni doby moc nezasahovalo.

Vládci Venuše (1962)

Ja ten film videl v kine jako dva dily. Davali to v nedelnim odpolednim predstaveni, bylo mi nejakych 10 let a byl jsem nadseny. Pred par lety se mi dostala do rukou kazeta s timto filmem ale byla to tak otresna kopie, ze se na to nedalo koukat. Na samotny film si vzpominam velice dobre a vim ze byl na tehdejsi dobu hodne dobre technicky zvladnuty.

Princezna ze mlejna (1994)

Hezká pohádka s jedním velkým kazem. Pan režisér nabyl dojmu, že vnucováním jihočeského dialektu udělá film zajímavějším. Neudělal.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Mám rád scifi žánr a speciálně takový, kde nepobíhají rúzná modrá a jiná monstra z vesmíru. Fringe je tím nejlepším, co podle mne zatím bylo v této kategorii natočeno. Je mi trošku líto českého diváka, protože jsem asi 10 minut sledoval českou verzi a běhal mi mráz po zádech. Škoda že probíhá poslední serie a podle prvních dvou dílů vše nasvědčuje že se blíží superfinále.... Své hodnocení doplnuji po 9. dile poslední řady. Jedná se o naprosto nejgeniálnější seriál v žánru scifi. Je současně záludný, protože na rozdíl od vzdáleného příbuzného, Akta X, u Fringe, pokud vynecháte jeden díl, jste ztraceni. Máte už jen malou šanci navázat. Zbývá už jen několik posledních dílů a já jsem zvědavý, jak se tvůrci se vším vypořádají. Každopádně mi tento seriál po skončení bude chybět. A všem, doporučuju shlédnout originální verzi a né českou. Ten dabing je naprosto nesnesitelný.

Pražská 5 (1988) odpad!

Ja se na to nechal nalakat diky znamym. Ale jak jsem videl Holubovou obratil se mi zaludek. Ovsem celkove.. brr. Hruza. Panoptikum zmaru. Pseudo intelektualni humor.

Ztracená brána (2012) (seriál)

To se mi nestává často, abych se po druhém dílu vztekal, že musím čekat týden na rozuzlení. Vynikající výkon Tomáše Töpfera, který i na tak malém prostoru ukázal, že patří k tomu nejlepšímu. Naprosto mně sestřelil během rozhovoru s Ivanem Trojanem, jak mluvil o křesťanském atletovi. Nevím jestli režisér plánuje nějakou další trilogii, a jestli ne, asi se budu s postavami velice těžko loučit. Hodnotím už dnes, po druhém dílu, protože nečekám, že by se mohlo cokoliv zhoršít. Maximum....doplnuji po shlednuti zaverecne casti. Mam pocit ze v Jirim Strachovi ma ceska tvorba noveho genia a to myslim naprosto vazne. Tato trilogie se neda popsat a hodnotit tak, jak to klasicky divak dela. Ten vjem je pocitovy a zustava v cloveku a nuti divaka premyslet o otazkach, na ktere hleda ale nemuze najit odpovedi. Herecke vykony byly naprosto jedinecne. Sakra, ted si uvedomuju ze jsem neprepnul klavesnici, no nevadi, snad se neurazi Ana Geislerova, Ivan Trojan ani Jiri Dvorak, ze jejich jmena pri chvale pisu bez znamenek ale smekam pred jejich vykony. A samozrejme nejen pred nimi. Mam neskromne prani. Dalsi pribehy a mozna i konkretne dalsi pribehy navazujici na tuto trilogii.