• Pohádka

Eurotrip (2004)

Ten film mne naprosto pobavil a ještě více se bavím u některých komentářů zde, hlavně ze Slovenska. Takže pro doplnění, producentem tohoto filmu byl...tadaaaaa...Slovák, Ivan Reitman. Celý, opravdu celý film se natáčel v Praze, to znamená i ony scény z Bratislavy. A tento film není zesměšněním Evropy ani Slovenska,ale je pořádnou peckou mezi oči některým americkým cestovním kancelářím, které o Evropě referují velice podobně jako to bylo ukázáno v eurotripu. Američané si o Evropě myslí přesně to, co tam bylo ukázano.

O pokladech (2012) (TV film)

Jedna hvězdička pro pana Topfera a jedna pro Pavla Lišku. Ovšem jinak to byla příšerná pitomost.

Thor (2011) odpad!

tohle zaslouží mokrým hadrem přez držku

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Já si to musel pustit třikrát, než jsem pochopil, že hlavní hrdinka říká dokola slovo KUDLA a né jiné slůvko, kde je taky KU ale dále to pokračuje v drsnějším významu. Nevím jestli to byl zvukařuv záměr anebo ne, každopáně mne to hodně pobavilo. No, Tomáše Kluse moc rád nemám a v roli prince mi připadal jako červotoč v dubovém nábytku. Podstatně větší averzi mám ovšem vůči Vladykovi a to od dob, kdy fascinoval svým tupým výrazem v pohádce Což takhle svatba princi a speciálně v druhém díle. Nicméně bambitka se mi líbila pro svojí vtipnost.

Peklo s princeznou (2009)

Hodnotím pěti hvězdičkami, přestože postava vodníka mně vytáčela do nepříčetnosti. Nevím, proč má tolik tvůrců nutkání vnucovat divákům svou představu jakéhosi nářečí. Začal to Troška kde všechno "mušelo bejt" a v této pohádce měl svou chvilku zase vodník. Jinak to byla ovšem velice pěkná pohádka, s příjemnými hereckými výkony, tradičně Václava Postráneckého a v neposlední řadě Terezy Voříškové. A speciální pozornost zaslouží Muribana v podání Alžběty Stankové. Na ní je radost se koukat.

Bestie (1998)

Stále přemýšlím, kde chodí distributoři na české názvy. Znovu musím zopakovat., největším zabijákem kvalitních filmů v Česku je dabing. Tentokráte se to opět potvrdilo beze zbytku. Film Postmortem (ano to je skutečný název), patří k tomu nejlepšímu, co bylo v daném žánru v poslední době natočeno. Mimořádně temný příběh, který neděsí vnějšími, lacinými efekty jako hektolitry krve a podobně. Tento film ve vás vyvolá naprostý pocit temnoty svým dějem a stylem vyprávění. Postmortem navazuje na nejlepší díla historie temné kriminálky.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Z pana Stracha se klube nejlepší režisér. Na tuhle pohádku jsem se moc těšil a vůbec jsem nebyl zlamaný. Na rozdíl od " chytráků" kteří od pohádky očekávají hluboký umělecký zážitek, mne tahle bláznivá poetika baví. Pan Trojan byl skvělý a jsem rád, že původní informace, říkající že hraje zápornou roli, byly nadnesené. Mám radost, že v záplavě amerických blbostí se české pohádce daří.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Krásná pohádka. A Zílkova tu čaramůru zahrála naprosto přesvědčivě. Líbíla se i i "civilní" hlavní představitelka. A měsíčci? Tak to byl koncert. Táborský, Jirák, Postránecký a Kříž předvedlí to nejlepší a perfektně jím sekudnoval pan Brzobohatý. Prostě parádní pohádka.

V hlavní roli (2008) (TV film)

Příjemná detektívka, ale jednu hvězdičku ji vzít musím. Takovou pitomost totiž profesionálové udělat nemohou. Když poprvé přijel Kňažko k Chýlkové, zaparkoval na ulici před domem, skoro bych řekl, že to byla Nerudovka. Hrozně úzká ulička. Vešel do domu, kde na schodech míjel Lordana. No a když s Chýlkovou vycházeli z domu, ejhle, vycházeli, tak vyšli ne z vchodových dveří ale z nějakých vrat na velice rušnou ulici s chodníkem, u kterého parkovalo Kňažkovo autíčko. Jinak ale docela příjemná podívaná, i když, ten závěr byl takový trošku moc umělý.

Matka (1975) (seriál) odpad!

Já si na ten seriál pamatuju dost dobře i když jsem žil asi celá léta v omylu, protože jsem si myslel, že hlavní mužskou roli hrál Jiří Stěpnička. Ale byl jsem upozostněn že se jednalo o Petra Kostku. Každopádně nezapomenu na postelovou scénu, kdy Kostkova manželka, v podáni paní Hegerlikové ukázala obecenstvu svá prsa. Tehdy to vyvolalo celonárodní poprask, jednak pro korpulentní postavu paní Hegerlíkové a její věk, ale hlavně proto, že tuto roli hrála jeden díl předtím Nada Konvalínková. Nejsem si už po těch létech jistý ale mám pocit, že tehdy ten seriál ani nebyl dovysílán a pak naprosto zmizel. Co se ale pamatuju naprosto přesně, byl pořad nad dopisy diváků, těsně před mou emigrací v roce 1980, kde se kdosi ptal na osud tohoto "díla" a redaktorka mu odpověděla, že takový serál nikdy nebyl natočen, což mi připomělo, že když se po okupaci ptali zahraniční distributoři na film Skřivánci nan nití, bylo jím řečeno totéž. Matka se řadí k tomu nejhoršímu co kdy bylo v české resp.československé televizi natočeno a to hlavně díký naprosto nehoráznému amatérismu. Jestli se jednalo o promyšlenou sabotáž se už asi nedozvíme, protože dost pochybuju, že by se našla odvážná televize, která by to odvysílala.