Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

efekty, velká loď, slizskej Dafoe a o polovinu slabší než jednička, ale i tak pořád dobrý... škoda, že Keanu do toho nepraštil znovu, chudák Sandra samotná... to není ono...

Atlas mraků (2012)

Masterpiece, veledílo, převrat... to, co dokázali bratři W. a Tykwer je ojedinělý zjev, dokázali sjednotit několik naprosto rozlišných motivů a příběhů, jako šicí nit jim pak posloužila nádherná spleť mouder a pravd a výkony všech herců, včetně jejich maskování a změny přízvuků, jsou geniální. Do detailu promyšlené a vykreslené filmové řemeslo ve své nejčistější podstatě. "I drobný zločin nebo malý dobrý skutek můžou změnit budoucnost celého vesmíru"...krása! Toto je filmová evoluce, nový druh, epický, silný a vyjimečný počin a zážitek č.1 tohoto podzimu a možná i roku... 10/10 a nevyhnutelné setkání s předlohou!

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

jedna "star" za nadšenectví udělat ten největší blud v dějinách kinematografie... každopádně, hodně jsem se nasmál

Květy války (2011)

to, co se dělo při dobývání Nankingu, to byly zvěrstva, ...a tenhle film... bere to sice z pohledu za hradbou kláštera plnýho žen, ale i přes ty zdi je cítit obrovskou bezmoc a bolest. Bez Balea by to asi nebyl takovej zážitek, ani by mě asi nenapadlo jít na čískej film, ale jsem rád, že mě právě tak dobrej herec vyvlíkl z prvo-dojmů a ukázal, že i na dálným východě můžou vznikat zajímavý kousky. Je to jiný svět, ale přece tak blízký a film se skutečně poved 7/10

Rango (2011)

jeden z nejlepších CGI filmů, jaké jsem kdy viděl, možná i proto, že je víc pro "dospělé" než děti... grafika je celkově asi to nejbrutálnější barevné detailno, jaké jsem kdy viděl a všechny ty odkazy na známé westerny (a navíc i Historky z podsvětí a Hvězdné války) jsou jako dokonalá mozaika zábavy, Johnny Depp je geniální (originální znění) a Zimmer si s tématem fakt vyhrál 10/10

Otec a otec (1983)

perfektní komedie, co víc dodat, ...oba hlavní hrdinové jsou nezapomenutelní a ta lehkost jejich humoru je až fascinující. Samý zvrat a přitom nic složitého, tak to má být ve správné komedii!

Den otců (1997)

oproti francouzskému originálu Otec a Otec je to jen žalostný pokus, který nesahá původnímu lehkému a načechranému, typickým francouzským ukecaným humorem protkanému, filmu ani po kotníky... škoda

Vítejte v džungli (2003)

Rock má skvělýho sekundanta a proto se z toho vyklubala fajnová akční komedie

MacGyver and the New Citan (2012)

Mac nám pěkně zestárl, ale i přesto, že jde jen o reklamu na meďoura, hezky mi to připomnělo dětství a hltavé sledování všech jeho úžasných nápadů s povedeným komentářem