Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Stále nechápu, jak dobře je to natočené, jak skvěle zahrané. Pecka. PS: Breaking Bad je také skvělý, ale jiný. Zde vládne Odenkirk.

Turbo (2013)

Jednoduché, pěkné, rodinné. A spíše pro menší děti, takže i za ně za 4.

Mládí (2015)

Na sklonku života vidět krásné křivky a filosofovat. A zemřít? PS: art, který neurazí.

Zdravotník (2020)

Casas působí, že jeho pohled skoro fyzicky cítíte. On polibek nedává, on si ho bere. A i tak chce ovládat svou přítelkyní a kam až to zajde, je zodpovězeno v extrému, bez sexuálního násilí. Začínám být per plex ze španělských snímků...

Síla psa (2021)

Komorní, možná artový snímek, kde je cítit jak ranč a emoce na vlastní kůži. K tomu nádherné záběry. Nečekejte akční děj, ale s něčím tekutým v ruce se oddejte trochu do historie, trochu pod kůži. PS: homosexuální napětí ve filmu není, pro mne naštěstí, explicitně uvolněno.

TY (2018) (seriál)

Jak pěkně popsat stalkera, abyste mu fandili a po sedmém dílu začali řešit, zda scénář psali další stalkeři (nereálnost) a zda se budete čím dál tím víc nudit. A nebo rozčilovat, jak je ta Beck pitomá.

The Gray Man (2022)

Příklad výběru tří superhvězd, velkého rozpočtu a deficitního výsledku. Rozjezd navnadí, hudba vše podpoří a kamera namlsá. Těšíte se na záběry z Prahy. A pak bum, od půlky začínají bolet oči, pak celá hlava. Akční scény jsou tak stupidní (zvlášť ke konci), až přemýšlíte nad parodií. V podstatě je to jak rozechvělý čekat na večer s novou milenkou a v půlce hrátek zjistíte, že má penis. A jdete zvracet.

Ticho před bouří (2019)

Skvěle nachystaný snímek o (jak jinak) pohledném rybáři, který potřebuje chytit extra rybu, aby si vyřešil osobní problém. Zápletka je na hraně uvěřitelnosti, ale naštěstí z toho scénář vyšel dobře a konec si mne opět získal.

Životní trefa (2022)

Průměrný film o nadprůměrném košíkáři. Ale pro mne to je hlavně příběh o padesátníkovi, který ukázal odvahu a vsadil na nejistého vítěze. Jako doplněk dostaneme několik smečí, bloků a dvojdriblů.

Nate Bargatze: Největší průměrný Američan (2021) (pořad)

Pokud bych opravdu neměl co dělat, nechtěl přemýšlet a vidět konfrontaci, pak dejme tomu. Jinak slabota. Opravdu se zasmát se mi nepoštěstilo a tak přemýšlím, proč se vlastně dívat dál.