• Thriller

Ve službách legie (1998)

Kruté,smutné a syrové až brutální válečné drama,na pozadí občanské války v bývalé Jugoslávii.Dějově dokonalé a působící neskutečně realisticky.Dennis Quaid hraje naprosto skvěle a přesvědčivě.Film je doslova narván nervydrásajícím pocitem beznaděje uprostřed neskutečných zvěrstev které válka jako taková přináší.

The Iceman (2012)

Konečně dobrá drsná krimi za posledních pár let,aneb další sonda do duše vraha který přitom miluje svoji rodinu.Ironie?Kdepak pouze jeden skutečný příběh,z jemu podobných,kde násilí a vraždy jsou na denním pořádku.Není co dodat pouze vřelé doporučení pro fandy stylu!

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Velice zdařilá seriálová verze v televizní podobě vyjímečného románu z hvězdami francouzské kinematografie současnosti.Originálně působící prostor doplněný fantasií filmařů a skvěle rozvinuté postavy příběhu který v této verzi nenudí a má spád.Takže divák má pocit že se neustále něco děje,bytˇ z většinovou absencí akčnějších scén ale o to větší dramatičností.Výkon Gerarda Depardieua nelze připomínat,tak jako mu i u ostatních sekundujících v čele z krásnou Ornellou Mutti.

Černá Dahlia (2006)

Mistře De Palmo,tohle je váš opravdu nejslabší film.Doufal jsem v pravdivě natočený a poutavý příběh o brutální a nevyšetřené vraždě Black Dahlia evokující i náš známý a dosud i po mnoha desítkách let nevyřešený případ Otilky Vránské.Ovšem dostalo se mi pouze románové předlohy kde případ Black Dahlia se odehrává v podružné linii a mimo dosud známá fakta tohoto případu.Bohužel pouhých 70%.Což mě u vás překvapivě zklamalo Mistře.

Čest rodiny Prizziů (1985)

Pohodově oddechová mafianská televizní podívaná na pytlík chipsů.Nečekejte žádnou drsnou mafiánskou školu plnou krve ve stylu De Palmy.Prostě taková milá rodinná story s troškou násilí a romance.

Rain Man (1988)

Zajímavý a netypický příběh o dvou bratrech z nichž jeden trpí autismem.Přes nečekané peripetie skrze dědictví zesnulého otce až po tragikomicky geniální situace v kasinu..Dustin Hoffman je skvělej herec ze staré školy jehož výkon je uhrančivě přesvědčivý.Rád si tento film po čase pustím znovu,jelikož již ted lze o něm říci-,,legendární´´.

Hon na čarodějnice (2011)

Celkem povedené temné historické drama,se zajímavým příběhem ovšem škoda toho mírně přefantasy-klíšovitého konce.Za atmošku a jistou dávku napětí 70%.

La Vida Loca (2008)

Celkem zajímavý pohled do života gangů,který se tvůrcům vydařil,ovšem každému co mu patří.Pokud si někdo vybere dráhu vraždění a zločinu nemůže se divit že se mu to jednou vymstí.Při uplakaných scénách pohřbů a pláče,a siláckých gangstáckých keců jsem se jen pousmával nad jejich ubohostí a tupou zvířecí hloupostí..Dobře jim tak!!

V zajetí rychlosti (2005)

Vynikající životopisný film.Mistr Anthony Hopkins mi téměř vyrazil dech ale naprosto jistě mě posadil na prdel.Hleděl jsem od začátku až do konce.Příběh o životě jednoho výstředního až geniálního motocyklového domácího kutila,který se vydal přes půlku světa aby mohl trhnout světový rekord mezi opravdovou konkurencí,a tehdejší světovou elitou rychlostních závodů.Navíc film je dokonale vyvážen road-movie,dramatem a dějem plných akcí a scén kde mistr Hopkins předvádí na sklonku kariéry filmový koncert.

Jack a obři (2013)

Na podívání celkem příjemná pohádka i z pěkným námětem pro malé děti kterým při jejich fantazii lezou při shlédnutí oči z důlků,ovšem něco tomu nám dospělákům chybí což je škoda ale možná pro to,aby děti mohli při svých mladinkých nervičkách dobře spáti a neděsili se horších nočních můr.Dětem dobrou noc,a mě mírné povzdechnutí škoda-70% z přimhouřením oka.