Okresní přebor (2010) (seriál)

Když nejste na fotbal a smějete se, nespíš na to něco bude :-)

Vyšehrad (2016) (seriál)

Zřel jsem první čtyři díly a přiznám se, že mne to opravdu moc neoslovilo. Třebaže je to zapříčiněno i tím, že nejsem cílovou skupinou a fotbal nesleduji, a chápu, co tím chtěli autoři říci, mne se jim oslnit nepovedlo. Hlavní postava je inteligenčně vykreslená jako dělník od lopaty, jehož umu si někdo někdy všiml a tudíž se dostal až na profesionální úroveň. Narovinu, je mi nepříjemná. Omezenec, jehož největším úspěchem je (když jej separujeme od fotbalu) to, že si dovede zavázat tkaničky není nic extra. Humor okresního přeboru je někde jinde, než tato pokleslost.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

aneštěstí podprůměrné. Místy se daří něčím, hlavně zpočátku, upoutat, avšak s postupem času se děj spíš vleče, než odsýpá a ke konci navíc zabředne v jakési spirále podivných dějových zvratů, které jsou místy jalové a prkenné. Zapadne, jako většina slabých počinů podobného rázu za poslední léta.

Korunní princ (2015) (TV film)

Za tu dvakrát vymazanou hlavu a nevrlého "Gandalfa Černého" v podání Josefa Abraháma dávám 75%, jelikož jsem se slušně bavil :-)

Já, padouch (2010)

Inu, tak se, jako mnoho jiných přidávám k těm, kdo se na filmeček koukli. Je trestuhodné, že mi unikal tak dlouho, avšak, musím říct, že to zase taková tragédie z mého úhlu pohledu nebyla. Jistě, na malé roztomilé holčičky se nedalo zlobit a nakonec se i mně ke konci pod kůži částečně dostaly, i když míra roztomilosti na mě byla zpočátku až moc okatá. Přesto mi třeba hlavní hrdina byl ale vcelku ukradený, a to až do konce. Záporák byl pak takový slizoun, až se mi na mou duši chtělo to přepnout, jak moc se jim vyvedl. Co ale nechápu i když jsem během filmu nespal je - co všichni vidí na těch mimoních? Co je na těch tic tacích ve žluté tak superně suprového? Byli naprosto tuctoví a obyčejní. V neposlední řadě - jistě je to pohádka - nevím, jaký smysl mělo tohle - kdo a proč by půjčoval peníze na ukradení měsíce?? Co by to pro tu banku jako mělo za prospěch? :-D Ale ne, omlouvám se, prostě pohádka nu. Každopádně, oproti například Na vlásku, nebo hlavně V hlavě, je tohle o víc než třídu níž a je to zbytečně nadhodnocené.

Rambo: První krev (1982)

Hrozná doba pro veterána, který zažil hrůzy, o kterých se nám ostatním může (naštěstí) pouze zdát. Obraz smutného návratu a chování nadutého arogantního šerifa, jemuž nezáleží na tom, co pro jeho zadek lidé, jako John Rambo vykonali je a bude aktuální, dokud budou na světě válečné konflikty, takže nejspíš navždy.

Terminál (2004)

Je veliká škoda, že tomuto filmu ke konci došel dech. Abych se přiznal, je trochu nadhodnocený, avšak Tom podal skvělý výkon, jako vždy. Za to jedna hvězda navíc.

Jurský park (1993)

Nejlepší počin ze všech! A tak to mělo zůstat. Ostatní pokračování jsou směšná :-) ano, včetně nového pokusu, na který je škoda slov.

Jurský park 3 (2001)

Bože, jak ta blondýna ječela, na to se nedá zapomenout - žel :-( Same, ty dvě hvězdy jsou jen tvoje!