Fantastická čtyřka (2015)

Vôbec nie také zlé ako tvrdí celí INTERNET. Nezaslúži si to takéto ohováranie. Samozrejme že to nie je to pravé orechové, ale potenciál na pokračovanie tam rozhodne vidím. Viac k tomu nieje čo, každý si na to musí spraviť názor sám a nenechať sa ovplyvňovať prehnanými recenziami ;-)

Chappie (2015)

Ako fanúšik takéhoto žánru som sklamaný! Príliš detsky poňaté, a ani roztrhnutie človeka na polku tomu nepomôže. Chappie vyzerá síce ako robot, no to je asi tak všetko (no dobre.. ustojí pár výstrelov). Hugh Jackman nič.. Nemal tam čo robiť. Slubný začiatok, no ďalej to iba strácalo a strácalo na hodnote.. ešte pár dobrých vtípkov a koncová nakladačka sú pozitíva, ale na viac ako 2* to pre mňa nie je.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Fanúšikovia si prídu na svoje a nebudú sklamaní.Pre nováčikov to môže byť mierne chaotické, no myslím (dúfam) , že tých už dneska veľa nie je. Poriadna porcia akcie, humoru a skvelých komixovích momentov ma posadilo do sedačky a ja som ani nevedel ako a už išli titulky. Hulkbuster totálne epic a výborne spravené vzniknutie ultrona a visiona a ich prvé momenty. Pokračovanie Avengers je to čím malo byť, naplnilo všetky moje očakávania (a že som očakával veľa!) a už teraz sa teším na ďalšie zhliadnutie a určite nebude jedno :)

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Pomoóóc had lezie po mneee... idem sa dať radšej zožrať Rexovi.. ! Táto scénka ma dostala, no najhoršie je, že nebola jediná absurdná...Celkovo film je taký obyčajný priemer :)

Jupiter vychází (2015)

Najhorší film na ktorom som bol v kine, chvalabohu za Milu Kunis a jej krásu :) Film nie je odpad samozrejme, ale kludne som si to mohol pozrieť doma, bez toho že by som za to zaplatil. Čo s toho keď to má prekrásne efekty, výborný dizajn lodí a svetov keď... Akcii je málo a keď, zväčša je neprehľadná a pekných vesmírnych scenérií je minimum. Povedal by som, že je to lepšia, svižnejšia a hlavne viac sci-fi verzia divergencie. Pluská sú: ako som spomínal Mila Kunis jedna-či-dve akčné scénky a hlavná myšlienka má tiež niečo do seba.

Lucy (2014)

Prehnané ?! Veľmi. Ale ani sekundu som sa nenudil. Svižné, zo začiatku dokonca aj celkom uveriteľné, Scarlett skvelá a nie dlhé, takže žiadne naťahovačky. Len po tom vesmírnom konci mám chuť si znovu pozrieť Interstellar... :))

Divergence (2014)

Už dávno som sa tak nenudil, ako pri divirgentoch, že sa sám sebe čudujem, že som vydržal do konca. Sci-fi ? Akčný ? Dobrodružný ? Až je to smiešne, Obyčajná blbá romantická sračka pre teen girls od začiatku až do konca. Dúfal som, že aspoň pri a po tréningu začne dáka sranda, ale nič sa nedialo. "Akčné" scény smiešne. Ale keď sa nad tým zamyslím, na ten romantický štýl pre dievčence to celkom sedí. A celé to porozdelovanie bolo úplne nelogické, vraj ako Hunger Games... kdeže. Škoda, preveľká škoda môjho času.

Hercules (2014)

I am Herculeeeeeees !! Po viacerých reakciách som sa pripravil na sklamanie a na to že tie dobré pasáže sa minú hneď na začiatku, ale na moje prekvapenie nebolo to len o zabíjaní príšer. Bavilo ma sledovať dwayna, jeho družina bola zábavná a keď som aj nad príbehom prižmúril oči, vyšiel mi z toho jeden skvelý film, pri ktorom som sa nesmierne bavil. Ak boli miestami aj nudné pasáže, ten koniec to všetko zachránil. Táák a podarilo sa nájsť skvelú rolu aj pre The Rocka :)

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Počas celého filmu som sa bavil, každej jednej postave som uveril jej správanie, mentalne poruchy a Nicholson bol skutočne famózny. Tak velmi som chcel dať 5hvizdičiek, ale záver ubral na mojom hodnotení.. P.S.: Indiána som odhalil už od začiatku !!

Já, Frankenstein (2014)

Netrvá to dlho, je to pozeratelné a dokonca som sa pri tom ani velmi nenudil, ale... Ale absolútne neoriginálne, démoni vyzerajú... jednoducho hrozne. Anjeli priatelnejšie no tiež to nie je žiadna sláva. No a Eckhart- keď je niekto stvorený z ôsmych tiel, tak by to tak mohlo aj vyzerať a nie, že má na sebe sem-tam dáku jazvičku, ktoré vyzerajú skôr ako po nepodarenej operácii slepého čreva... Aspoň, že Yconne to okrášlila.