Ztracený svět: Jurský park

• SK název

Stratený svet: Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 129 min

Spielberga mám moc rád, ale tohle vzniknout asi nemělo. Pořád to ještě vypadalo alespoň nadprůměrně, ale ten konec ! To jsme si nezasloužili :-)(4.3.2003)

Treba si uvedomiť, že Steven nechcel natočiť zrkadlo prvého filmu, ale podstatne temnejší námet Arthura Conana Doylea. Na to, že má snímka 130 minút, je huste akčná a dobrodružná, a v poslednej štvrtine prichádza s kráľovským hamburgerom. Záber na T-Rexa so siluetou mrakodrapou na pozadí je kľúčovým okamihom filmu. A scéna s kamiónom nad priepasťou mi zakaždým vyrazí dych. Technicky dokonale prevedená a nadsázkou opradená americká zábava, ktorá navyše neurazí váš intelekt tak, ako Emmerichove stupidity. Nie som tak rozplynutý ako pri jedničke, ale som spokojný.(2.11.2003)

I mistr tesař... Stevene, tohle si vážně nezvládl! Šedivý průměr.(27.1.2003)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(4.3.2004)

Po mnoha letech jsem se na film zase podíval na DVD a připadal mi mnohem lepší, než jsem si jej pamatoval. Vyprávění má přímo ďábelský rytmus postupně gradujícího střídání scén (od určité chvíle až závratný - scéna ve stanu, útok na vodopády, velociraptoři v poli, velociraptoři v budově, San Diego) , malá holčička mě štvala vlastně dost málo a hlavně jsem extrémně docenil velmi často přímo úžasné jízdy kamery, střihové montáže a hru se zvukem. Hlavně prostorové blbnutí během útoku velociraptorů na budovu mě strašně bavilo - neustálé probíhání dveří tam a zpět, skoky nahoru, dolů, hrabání ze dvou stran. Je to jak slapstick od Bustera Keatona (vs. keastonští četníci), napínavé i mimořádně vtipné.(30.4.2002)

• Lima

Nejslabší film Stevena Spielberga. Více bohužel není co dodat.(2.6.2002)

Docela slabý odvar prvního Jurského parku. Tenhle film těží jenom z prvního dílu a pěkných triků. Príběh ještě o polovinu horší než u jedničky. Nevím, co vedlo Spielberga k tomu, aby tohle natočil, své klukovské sny už si snad splnil jedničkou a peníze myslím taky nepotřebuje...(15.2.2003)

První Jurský Park byl skvělý. Kvůli tomu, že předvedl do té doby nevídanou podívanou na přerostlé ještěrky:) Jenže druhý díl už nebyl co se efektů týká nijak vyjímečné dílko, i když ty scény z lovu byly opravdu dobré. Tyrannozilla to ale rozhodně nenarovnala... Prostě klasické velkorozpočtové béčko.(21.2.2003)

Skoro o nic horší než první díl, více nových postav a zápletek, scéna s pádem na sklo auta je fantastická...(15.5.2003)

Ve srovnání s jedničkou je to vážně slabší, ale ne zase tak dramaticky, jak zde někteří prezentují. Ono platí samozřejmě, že nastavovaná kaše bývá často hrozná, nicméně Jurský park 2 ještě není takový propadák a dá se strávit i v rámci hlavního sobotního večerního programu. Minimálně trikově si s jedničkou vůbec v ničem nezadá.(14.9.2002)

• Djkoma

Pokračování trháku, který skoro změnil svět, byl dlouho očekáván a tržby za první týden byli podle očekávání obrovské. O to však větší přišel šok z kvality filmu, který prvnímu dílu nesahá ani ke kolenům. Spielberg tentokrát vytvořil opravdu prazvláštní mix techniky, herců a nádechu vzdálené minulosti. Cosi však budem povídat, první díl stojí na Spilebergovi a možná ještě více na tricích, které byli opravdu silné kafe. První díl přišel ve správnou dobu a dvojka přišla pozdě.(31.8.2005)

• gouryella

Jeste horsi nez prvni dil, ktery me taky moc nenadchl.(30.5.2002)

• Renton

Scénář: David Koepp .. Tak takhle NE, Mr. Spielberg!(12.3.2004)

• Enšpígl

Zárodek ke druhému dílu: : jednoho dne se sejde v hospůdce v LA Steven Spielberg / S / a šéf universalu / ŠU / --- P: Čau Stívne ! S: Nazdár ty vole! ŠU: Jak je chlape? S: dobře,happy jsme v USA vše je happy,ne ? ŠU: to jo, ty vole taky je to všechno u mě happy, ty vole ! S: jasně ať žije USA ! ŠU: freedom!! vole, co si dáš?Pivo? S: pivo, hele ne, něco vostřejšího ne?; láhev whisky na Tebe, jo? ŠU: Ty vole na mě? Ty si žid hele !. S: tak co by si neudělal pro kámoše,ne? ŠU : ale hovno já tě mám rád Stívne, jsem se teď díval do učetnictví, toho mého Universalu a jako dobrý jo,ale víš chtělo by to nějakej ten milionek jestli mě rozumíš? S: jasně já ti rozumím, vrchní tu láhvinku , tady na kámoše jo?! ŠU: Hele chtělo by to zase vytlačit nějaký miliony, co? ty draku !! S: tak jasně hele, vždyť ty filmy neděláme pro sebe, ne? ŠU: jasně, to pak jako ty kritiky nechápeš jo, ty vole. Prej točej jenom pro prachy ! S: ale hovno,pro rodiny hele, vše musí být rodinný, filmový kritici jsou mrdky hele, se ti akorát smějou do ksichtu. ŠU: jasně,uděláme raut a oni pak napíšou oslavný recenze. S: jsem slyšel , že v Čechách prej stačí chlebíček a PR předmět a recenze máš ošefovaný ! ŠU: tam bych chtěl žít, hele. A co my teda?Co vymyslíme ? Mě napadlo, že uděláme dvojku Juráče !! S: to ne, hele to je trapný ! ŠU: ale hovno je trapný vole, vem si ty zisky zase ne!! S: a takt o zase jo hele, ale jak to uděláme? ŠU: tak já nevím. Jsem myslel jako ty digitální potvory a krev, ale co dál ? S: to by chtělo někoho z jedničky, hele. ŠU: no jasně,co Jeff toho nikdo nechce dáme mu mega a bude. S: jasně mega, může bejt rád,zase tak dobrej herec není hele. ŠU: a co nějakou sexy babu, jsem myslel aby tam byli hlášky muž/žena a mohli by šukat ne? S: to ne hele musí to být rodinný, rodina je víc než pár, víc peněz víš jak, místo soulože bych tam dal spíše nějakého haranta, rodinej film, ne? ŠU: jasně a bude černej, multirasový-- další prachy. Černochů je taky dost a choděj do kina t!! S: skvělé, a co asiati, dáš tam jednoho a v číně bude rekord z návštěvností? ŠU : Třeba Jet - Li, jako že by nějakého tyranosaura zmlátil, jo? on je drahej,ale. Mu naseru hele! S: jasně serem na něj ! ŠU: takže jsme to ošéfovali, máme tam ty ...saury a, krev, ale tak aby to bylo rodinný,to je jasný , černýho haranta tak aby to bylo i pro černý rodiny.Na ty asiaty seru, stejně pořád prodávaj ve stáncích nebo restauracích a do kina nechodí. S:jasně a co ženská,co třeba nějaká co k ní bude Jeff něco cítit ,aby to bylo dojemný, to mám rád !! ŠU: to je nápad, to bude i pro holky hele, kluci tam mají ty potvory, ženský vztah, ty vole to bude peněz ja se poseru. S: ale no tak vždyť to děláme pro lidi!! Kolik dostanu provize? ŠU : Stívínku neboj 20%, Ok? S: jasně OK tak super zatím čago a dík za láhev. ŠU jasně zase někdy, čau!!(2.9.2006)

Rozpočet $73miliónovTržby USA $229,086,679Tržby Celosvetovo $618,638,999/videl v kine: 80%/(18.5.2005)

• woody

Film natočený jen proto aby z nic netušících diváků vyždímal peníze.Nic víc.A pokus o Godzilu na konci je více než jen trapný.(1.6.2003)

Solidní řemeslo. Vůbec ne špatný film - naopak, komu se na Jurském parku líbily především akční scény, zde jich najde více a lépe propracované. Pravda je, že příběh je slabší a s knihou film nemá prakticky nic společného, ale hlavní je, že se člověk nenudí. Závěr je fantastický ("Visitor in San Diego"), protože je to jedna velká legrace (skvělý je ten probuzený klučina). A jako bonus výborný Postlethwaite nebo překvapivě zde Stormare, dost mi tam ale vadila ta malá holčička.(16.7.2003)

Ve své době můj velmi oblíbený snímek... pamatuji, že jsem měla pexeso s motivem filmu a bylo mé vůbec nejoblíbenější a to je co říci, měla jsem jich desítky...(31.5.2008)

• DaViD´82

Spielberg dělá seč může, ale je toho málo co proti debilitě scénáře zmůže. Tady již nejde o nic jiného než dinosaury; celá stáda dinosaurů. Skoro se až zdá, že krom nich snímek nic jiného nenabízí a vlastně je to i pravda. Kvanta dinosaurů z jedniček a nul. A k tomu dvě památné scény a stádo nesympatických postav, kterým budete ze srdce přát pomalou smrt. Což je oproti jedničce prostě málo. Závěrečná pasáž je k nepřežití i přes patrnou koňskou dávku nadsázky.(29.4.2005)

rozpocet $73 million trzby celosvetovo $618,638,999(4.11.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25