Dům na špatné adrese (2008)

Čekal jsem víc. Není to moc napínavé, gradace mohla být taky lepší a na psychologii postav se tu taky moc nehraje, naopak mi ty rozpory mezi hlavním párem přišly místy dost vyumělkované. Ovšem úplná nuda to vlastně taky není a Samuel L. Jackson hraje takovýho hajzla, že si celý film ukradl naprosto pro sebe, i když zbytek obsazení je také výborný. Nebýt Jacksona, tak se to nedostane ani do toho průměru.

Sólokapr (2006)

Woody Allen už má za sebou sice lepší filmy, ale ani tomuhle se nedá upřít nápaditost a vtipnost. Herci jsou fajn, příběh typicky allenovský a celé to hodně příjemné uteče.70%

Zmeškaný hovor (2008)

Takže, měli jsme tu vraždící kazetu, vraždící vodu, ba dokonce i zrcadla, tak jak jsme sakra mohli zapomenout zremakovat mobilní telefony? Ještě, že máme v Hollywoodu plno podprůměrných režisérů co to za nás natočí. Nějaký scénarista k tomu napíše příběh, který bude připomínat Kruh, ale bude mnohem tupější a nebude dávat smysl. Ještě by se nám hodili herci, nejlépe nějaké vyhaslé hvězdy, které si ještě někdo bude pamatovat. I ty už máme? Dobře, takže nám z toho vychází další podprůměrný horor, který bude z lidí dělat pitomce a mnozí se třeba budou i smát. Ale co, lidi nám to sežerou i s navijákem a do kina přijdou. A příště zkusíme natočit třeba vraždící záchody. Na slušný horor přece dneska dobrý příběh a zručného režiséra nepotřebujete,ne?.....Bohužel, já myslím že ano. A o podobných filmech už chci příště slyšet jenom v humorných scénách alá Kopačky.20%

Hedvábná cesta (2007)

Dost velká nuda. Herecky sice výborné, ale jinak naprosto prázdné a bez emocí. Chemie mezi Pittem a Keirou sice je, ovšem vášeň hlavního hrdiny v japonskou dívku nelze z pár letmých pohledů a jedné noci vyčíst skoro vůbec. Prostě jsem v tom neviděl důvod, aby se tam vůbec vracel, tedy aspoň nebyl dostatečně dobře natočen. Kamera spíše průměrná, režie nevýrazná a celé je to až moc natahované. Promarněná šance.

Štvanec (2003)

Výborný thriller ze staré školy. Moderní akční scény nahradily poctivý bitky jeden na jednoho, které působí naprosto uvěřitelně a naháněčka ve městě taky zaujme. William Friedkin to má navíc řemeslně v malíku, takže to celé rychle uteče a člověk se ani nestačí nudit. Herci hrajou výborně a do akce se pouštějí na 100%. Jenom ti agenti tam byli místy docela zbyteční, hlavně postava Connie Nielsen byla do počtu. I tak jde o po všech směrech výborný thriller.

Král videoher (2006)

Docela fajn huličská komedie, ve které se sice tolik nepaří a nevyskytují se zde narážky na hry, ale i tak je to na jedno zkouknutí hodně obstojná komedie. Nicméně babičky, ulítlé vedlejší postavy a opice ovládající karate za to rozhodně stojí.

Báječný svět shopaholiků (2009)

Guilte plesure jak prase. Romantika tu sice vůbec nefunguje, příběh taky není nejoriginálnější, ale některé ty až nechtěně vtipné scény a sympatická Isla Fisher zachraňují co mohou. I tak to ale není moc.

Hannah Montana (2009)

Stupidní a neuvěřitelně naivní pohádka o jedné kobyle..ehm, pardon chtěl jsem říct holce, která na venkově k rozumu a ke štěstí přišla. To všechno ve filmu plným těch nejlacinějších klišé, s nejotravnější herečkou současnosti a asi s nejnajivnějším koncem, jaký jsem kdy viděl. Bohužel, je to někdy tak blbý až je to zábavný, takže zas úplně jsem se u toho asi nenudil. Proto budu pro dnešek tak milostiv a ten odpad! tomu s přihmouřenýma očima nedám. Přece jenom, vydávat country za hip-hop jen tak v nějakém filmu neuvidíte, že?

Spartakus (2010) (seriál)

Ze začátku až tupě vyhlížející testosteronová zábava, která se během pár dílů změní ve svůj pravý opak. Ona už je to teda už ze začátku docela zábava, jenže teprve od 5. dílu se seriál správně rozjede a laťka jednotlivých dílů se dostává pekelně vysoko. Vývoje postav a jejich nekompromisní vylidňování, intriky jak ze seriálu Řím a spousta napínavých a mrazivých okamžiků. To všechno v seriálově ojedinělém vizuálu, který se vůbec neokouká, spíš si na něj člověk čím dál víc zvyká. Dokonce i na ty až moc digitální stříkance krve, které mě jeden čas dost štvali. Akce je výborná a celé to na hodinový seriál uteče strašně rychle. Jedinou menší výtku bych tak měl paradoxně k postavě Spartaka, která je ze všech postav pomalu nejméně zajímavá a v některých dílech to jeho linie i maličko brzdily. Ten zbytek mě ale dokázal tak strhnout, že se nemůžu co přinese 2. série. Snad si vysoce nastavenou laťku udrží.

Počátek (2010)

Tahle sázka na jistotu se vyplatila. Christopher Nolan nám opět naservíroval inteligentní film plný nápadů, který ovšem projde i jako letní popcornová zábava. Musí se u něj totiž zapnout po dlouhé době mozek, když ale budete pečlivě poslouchat, tak to bez problémů pochopíte. Nolan si to po řemeslných stránkách pohlídal do detailu a scénář měl také evidentně do puntíku vymyšlený. Zvláště zaujme promyšlený systém okolo fungování snů a s nimi probíhající akce v několika úrovních současně. V akci se Nolan od Batmanů vůbec zlepšil a místo někdy nepřehledného klepání kamery je zde na všech místech přehledná a promyšlená akce. Což je, vzhledem k tomu, že jich probíhá i několik současně, vcelku umění. Herecké obsazení navíc nemůže být dokonalejší a těžko bych dokázal vyzvednou jednoho herce, protože všichni hrají na 200%. Zkrátka do nejmenšího detailu promyšlená sci-fi, která ve svém základu možná ukrývá "jenom" story o jedné loupeži. V tomhle případě to sem ale přesně zapadá a vůbec to nevadí. O to víc vynikne ten promyšlený systém a svět okolo. A kvůli němu a všemožným detailům se do tohoto snu ještě několikrát rád vrátím.