Neuvěřitelný Hulk (2008)

Marvel letos docela jede. Takhle nějak jsem totiž prvního Hulka představoval a Leeho verze mi skoro vůbec nesedla. Proto jsem byl rád, když to Leterrier posunul do trochu akčnější roviny. Pravda, možná jí tam nakonec mohlo bejt ještě trochu víc, ale i tak je těch pár akčních scén natočeně fakt skvěle a závěřečná bitka nemá chybu. A ten zbytek Leterrierovi taky slušně ubíhá, tempo je docela rychlý a ani na chvilku jsem se nenudil. V psychologii postav byl Lee asi lepší, i tak to ale na obyčejnou letní oddychovku stačí. A obsazení se taky docela vydařilo. Edward Norton tady možná nemá takové charizma jako Bana, ale i tak hraje dost dobře. William Hurt je správná vojenská svině a Tim Roth si svýho záporáka vysloveně užívá. No a ta Liv Tyler taky není úplně k zahození. No já byl prostě docela dost spokojen a dostal jsem přesně to, co jsem od nasranýho zelený tupce čekal.

Anatomie (2000)

Tak tohle byla děsná nuda. Námět byl sice docela dobrej, ale dalo se z něj vytěžit mnohem ale mnohem víc. Franka Potente mi tam spíš vadila a ta její postava byla i docela blbě napsaná a na to, za jak chytrou holku tam vystupuje tak její logické uvažování by odpovídalo spíše základní škole. A o tý její rádoby hezký kámošce ani nemluvim. A režisér, kterej se spoléhal na hezké vizuály to vážně nezvládá. Jo a na to, v jakým prostředí se to odehrává tam je hodně málo krve. Prostě blbost.

Poslední polibek (2006)

Celkem dost příjemný film, který vypovídá o všech možných krizích ve vztahu docela dost. A většinou to opravdu funguje a ty emoce se dokonale přenesly na mě a s postavami jsem fakt soucítil. Za to samozřejmě můžu vděčit perfektnímu obsazení, kterému vévodí čím dál lepší Zach Braff. Možná akorát, že těch krizí tam bylo až moc a kdyby dali tvůrci víc prostoru třeba linii s Casey Affleckem, tak by to bylo možná ještě lepší. Ale i tak spokojenost.

Stalo se (2008)

Po těch hodnoceních tady jsem čekal trochu větší srágoru. I tak už má ale Shyamalan za sebou daleko lepší filmy a je vidět, že časy Vyvoleného a Šestého smyslu jsou už nenávratně pryč. Tady mu hlavně chybí pořádný příběh. Námět to byl sice dobrý, ale dosti nevyužitý, takže se celou dobu jen tak chodí a občas se diskutuje o tom, co se to vlastně stalo. A pointa, na kterou jsme od Shyamalana tak zvyklý, se nakonec vůbec nedostaví. Některé scény sice byly napínavé a jednou mi pomalu projel mráz po zádech, zbytek filmu je ale dlážděn debilními dialogy a některými docela wtf momenty a celé to prostě nedrží pohromadě. A s herci to taky není nijak slavné. Mark Wahlberg se na tuhle roli vůbec nehodí a u jeho povídání s kytkou jsem vyprskl smíchy. A Zooey Deschanel zase pro změnu vypadá, jako by na plac zabloudila omylem a je úplně mimo. Jenom ten Leguizamo je docela v poho, ten ale vyklidí pozici příliš brzo. Abych ale jenom nehanil tak musím uznat, že mi to docela rychle uteklo, ty sebevraždy byly fajn a těch pár napínavých momentů zachraňovalo co se dá. U Shyamalanova dalšího filmu už se ale obávám, aby to nedopadlo ještě hůř. 50%

Hancock (2008)

Scénarista si asi řekl, že by bylo fajn nacpat více žánrů do jednoho filmu. Bohužel si k tomu vybral letní blockbuster, který má za úkol hlavně odreagovat a pobavit. A to se, právě díky scénárisovi¨, povedlo jen tak napůl. První půlhodinka je totiž fakt megavtipná, hláška střídá hlášku a Will to všechno tak hezky demoluje (i když ty triky byly občas na pováženou). Potom ale přijde náhlej obrat, začne se hrát na dramatickou nótu a chvilkama to začíná nudit. Objeví se sice sem tam ještě nějaká ta vtipnější scéna, ale už se jede spíše na vážno. Aspoň že se poté dostaví také nějaká ta akce, která ještě dojem trochu zachraňuje. Scénarista to prostě nezvládnul a napsal blábol, ale i Peter Berg má za sebou lepší chvilky a v té dramatické pasáži mu to moc nejde. Herci ale zachraňují co se dá. Will Smith je zase cool a opět pozvedává celej film, Charlize Theron je fajn a Bateman jako vždy pobaví. Celkově mám z toho filmu tedy trochu rozpačité pocity, bavil jsem celkem dobře, ale ta prostřední pasáž to hodně brzdí. V rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkama jdu tentokrát na tu nižší možnost, protože u minulé Smithovi Legendy jsem se naopak při tomto rozhodování rozhodl pro vyšší možnost, takže to musí bejt fér. Mohlo to bejt prostě o něco lepší. P.S.: Hodně tomu chybí záporák, ale fakt hodně.

Ve jménu krále (2007)

Tak a je tu další Bollovina. Je nutno ale podoknout, že se jedná asi o Bollův nejvadařenější kousek. To ale pořád v jeho případě znamená bídný podprůměr. I přesto, že měl Uwe k dispozici docela slibný rozpočet, tak to celý vypadá jako by to bylo natočený pro televizi. Scénář je neskutečně debilní a takový žvásty co z nich občas padaly se jen tak nevidí. Jason Statham sice pořád stejně slušně kope a řeže skřety, jenže co je to platný, když jsou všechny bojový scény tak zmateně sestříhaný. Někdy jsem se opravdu nestačil orientovat kdo je kdo v těch bitvách. A to měly ty bitvy docela potenciál, bych řekl. Aspoň, že ti herci si to docela užívaj. Jason je samozřejmě fajn, Ron Perlman se docela snaží hláškovat a Mathew Lilard evidentně věděl, jaký že se to upsal kravině, takže přehrává na sto procent a nehorázně si to užívá. I zbytek obsazení je fajn, jenom Ray Liotta s Kristannou Loken byli občas nesnesitelní. Prostě další Bollův blbej film do sbírky, ale díky tomu obsazení a občasných vtipných wtf momentů se to aspoň malilinko dá přežít.

Temný úsvit (2006)

Tak tenhle film mi překvapivě moc nesednul. Asi mě neoslovila ta atmosféra nebo něco, ale ty hrůzy, co se jim děli v tom zajateckém táboře se mnou zas tolik nehnuli. Je to natočené velmi dobře, hlavně kamera a hudba je vynikající, ale prostě mi tam něco chybělo. Herci jsou ale suverénní. Christian Bale prostě špatně hrát neumí a tady předvádí další famózní výkon. Ještě větším překvapením pro mě byl ale Steve Zahn, kterého známe spíše z komedií průměrných kvalit, tady ale podal opravdu výborný výkon a musim uznat, že hrát fakt umí. No a pak je tady ještě famózní Jeremy Davies. No prostě se zdá, že je všechno jak má být,mně to ale prostě a jednoduše nesedlo.

Divočáci (2007)

Partička hvězd nižší svítivosti se sešla aby společně natočila překvapivě docela pohodovou a neurážející komedii. Vtipy sice nejsou nic extra geniálního, ale příjemně usmívat se budete asi po většinu stopáže. Herci to navíc zahráli docela slušně a zvlášť ve filmografii Allena nebo Lawrence to patří k těm lepší filmům, což ale na druhou stranu nebylo moc těžké.

Beowulf: Král barbarů (2005)

Další převyprávění této legendy a tentokrát lepší a tak trochu i komornější než digitální hrátky Roberta Zemeckise. Tady se víc sází na atmosféru než na nějaké opulentní bitvy a to vyšlo na jedničku a záběry na krajinu jsou taky místy úchvatné. Děj je možná trochu jednodušší v porovnání se Zemeckisem, ale to mi zas tak tolik nevadilo, aspoň to bylo zase trochu něco jiného. Navíc je tu Gerard Butler, který má charizmatu na rozdávání a záda mu kryje Stellan Skarsgad, kterému takovéto role vždycky sednou a je tu také krásná Sarah Polley, která také nic nezkazí. Prostě taková fajn historická jednohubka.

Černé Vánoce (2006)

Takhle nudnej horor jsem už dlouho neviděl. Zápletka je primitivní, i když to by ještě u hororu nevadilo, ale koukat se celou dobu na partu blbej puberťaček, který jsou zavřený v baráku a zabijí je nudnej záporák, to bylo fakt peklo. A vždycky jsem si správně tipnul, kdo zrovna zemře, což se mi často nestává. Prostě slabota