Pařba na třetí (2013)

Velkolepé zakončení komedie, ve které to odnesou kohouti, žirafa i Johny Cash. A stejně to nestačilo. Pařba sice ani napotřetí rozhodně nenudí a ty necelé dvě hodinky utekly až překvapivě rychle. Už mi tam ale chybí ta pohodovost, svěžest a v některých momentech se až příliš tlačí na pilu. Alan už tentokrát zabírá až příliš prostoru, při scénách s Melissou McCarthy bych si nejraději vystřelil mozek z hlavy a v poslední třetině by se daly povedené fóry napočítat na prstech jedné ruky. Mezi hlavní trojicí to však pořád funguje, některé scény jsou opravdu vynikající (žirafa, slaňování do apartmá, potitulková scéna) a John Goodman si tu svoji roličku také užívá, co to jde. Jen to srovnání se stále výtečnou jedničkou je malinko bolestivé. Tu bych si totiž mohl pouštět stále do kolečka prakticky neustále, trojka se mi však již den po projekci skoro celá vykouřila z hlavy a nějak nemám chuť si ji zopakovat.60%

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tak tohle je pro fanoušky Johna McClanea těžká rána. Co ale čekat od filmu, jehož scénář spíchnul Skip Woods pravděpodobně někde na hajzlu a režisér neumí místy sestříhat scénu tak, aby vůbec dávala smysl. Zde totiž nedává smysl skoro nic a občas mi z té tuposti a blbosti tvůrců bylo opravdu smutno. Akce sice nedělá Mooreovi zas tak velké problémy, ale ze židle také dvakrát nezvedne. Hlášky nulové, záporáci ucházející a vztah mezi otcem a synem jakoby ani nebyl. Bruce se sice zase snaží zachránit, co se dá a McClanea má stále v krvi, ale na tenhle průser zkrátka sám nestačí. Skipa Woodse už bych prosil nikdy nepouštět před počítač či jakýkoliv papír, radši ani ten toaletní.

Maniak (2012)

Slušný horůrkový experiment s POV pohledem, který překvapivě docela vyšel. Kamerová vychytávka je vytěžena na maximum, atmosféra je značně hutná a soundtrack ala Drive také hodně potěšil, stejně jako neuhýbání kamery v opravdu brutálních momentech. Jen škoda, že se při tom tlačení na formu zapomnělo také na nějaký ten příběh, což hlavně v polovině filmu začíná filmu a režisérovi malinko podkopávat nohy. Závěr je však natolik strhující, že to Khalfounovi odpustíte. 70%

Jedna mezi oči (2012)

Jo, je to přesně ten oldschool filmeček ala devadesátky, jaký bych od Stalloneho a ostatně i Hilla čekal. Jenže na rozdíl od Arnieho Konečné se tohle bere až příliš vážně. Tam, kde bývalý guvernér nabíral body za dělání si srandy ze sebe samotného, tam Sly přichází jen s pár nefungujícími hláškami na konto nezajímavého Sung Kanga. A to je škoda, protože ani ten režisérský návrat do minulosti ne vždy funguje a filmu působí značně roztahaně. Sly je ale pořád nejdrsnější dědula na týhle planetě a bez problémů celý film utáhne, akce je fajn (když se nějaká objeví) a závěrečný fight s Momou hodně potěšil. Není to žádná akční katastrofa, ale závan starý školy mohl dopadnout i daleko lépe.

Mrtví a neklidní (2013)

Hodně příjemná a zábavná zombie pohádka, která si sice s řadou zombie prvků značně vytírá řiť (toho mluvení bylo místy až moc), ale naštěstí se nebere vůbec, ale vůbec vážně. Rychle to uteče, sympatická hlavní dvojice strká všechny ty ksichtíky ze Stmívání hravě do kapsy a humoru je zde opravdu dost. Na druhou stranu se ovšem z některých scén dalo vytěžit ještě mnohem víc a přemýšlet se nad tímto filmem moc nevyplácí. I tak ale hodně příjemné překvapení.

Batesův motel (2013) (seriál)

Rozhodně ne zbytečný prequel, který má naštěstí co nabídnout. Zprvu zajímavá kriminální zápletka, záhadné postavy a pocit skrývaných tajemstvích na každém kroku. Tvůrce Ztracených, Carlton Cuse, opět dokazuje, že budování napětí a tajemno má prostě v malíku. Nejvíce se ovšem povedla práce s postavami a důraz na jejich psychiku. Vývoj postav je uvěřitelný a v případě Normana je to jeden z hlavních důvodů, proč dát seriálu šanci. Svůj podíl na tom samozřejmě má také výtečné obsazení. Freddie Highmore se definitivně zbavuje nálepky roztomilého dětského herce a famózní Vera Farmiga si hlasitě říká o řadu prestižních cen. Je tak škoda, že tvůrci se v závěru vykašlou na své hlavní trumfy, Norman se přesune na druhou kolej a hlavní prim tak hraje již poměrně nezajímavá kriminální zápletka jedoucí po očekávaných kolejí, což má bohužel vliv i na budované napětí a budovanou atmosféru. Jedná se tak určitě o výborný seriál, který ovšem v závěru značně promrhal svůj potenciál. 70%

Go On (2012) (seriál)

Tahle loňská novinka mi bude v příští seriálové sezóně chybět nejvíc. Sympatické postavy na každém rohu, hvězda Přátel stále ve výtečné formě a dobře napsaný scénář, který se nebojí černého humoru a ani řady dojemných situací. Dohromady to pak funguje až překvapivě dobře. Ano, pár chybiček a slabších epizod by se našlo, ale i tak šlo o jediného svěžího zábavného nováčka, jenž dokázal pobavit více, než řada jeho zajetých konkurentů. Škoda, že ani tento seriálový pokus Perrymu nevyšel, jelikož stále dokáže utáhnout vlastní projekt a ze staré přátelské party je rozhodně ten nejtalentovanější. Na to ale bohužel asi diváci neslyší. P.S.: Ryanovu cute sekretářku Carrie chci domů! A to hned!

Našrot (2013)

Celkem příjemný teen mix Pařby ve Vegas a Prciček, který rychle uteče a celkem se u něj pobavíte. Některé vtipy už sice balancují na hranici trapnosti, ale hlavní dvojice je sympatická a je fajn si jednou za čas pustit podobný komediální výplach.

Mládeži nepřístupno (2013)

Ne, vážně jsem nechtěl nikdy v životě vidět Hugh Jackmana s varlaty na krku a menstruující Chloe Moretz. Šílená zvrácenost a přítomnost všech těch zvučných jmen je pro mě stejnou záhadou, jako v případě Magnuskových Bastardů. Jedna hvězdička za povídku s Butlerem v roli trpaslíka, jinak skoro nekoukatelné.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Totální bezmozková zábava a letní pohodovka, jak má být. Jasně, dialogy jsou tupější, než kdy dřív a budou vás z nich bolet uši a příběh jakoby zde ani neexistoval. Jenže ten zbytek je zkrátka blockbuster se vším všudy. Vin Diesel s The Rockem jsou stále největší drsňáci široko daleko, Tyrese hláškuje a gravitace si dala definitivně padla. Justin Lin má akci stoprocentně v malíku, je přehledná a ani na moment nenudí. Ostatně stejně jako celý film, který šlape na plný plyn od začátku do konce. Ve chvíli, kdy se všechny postavy (a že jich tentokrát je možná až příliš) mlátí v letadle či ve vedle jedoucích a létajících autech, musí se tetelit blahem každý akční fanda. Pokud tedy nejste suchaři a jste schopni akceptovat několik totálně přepálených pasážích, které však již k této sérii nezaměnitelně patří, budete spokojeni i tentokrát. Logika v této sérii nikdy neměla co dělat. Za to popcorn a drsní hoši ano.80%