Legendy staré Prahy (2013) (seriál)

No vida, i u nás se dá vytvořit nápaditý, a navíc divácky vděčný, animák s výborným výtvarným zpracováním. Jen ten hlas vypravěče mi tam moc nesednul. Snad se prachy na další díly seženou co nejdříve.

Rande s celebritou (2004)

Naprosto průměrná komedie s klacisky rutinní režií Roberta Luketica, jenž jede zase na neutrál. Zachraňuje to ale sympatické obsazení, u kterého ani tolik nevadí, že se postavy chovají jako idioti. Žádný zázrak, ale na jeden večer proč na druhou stranu ne. 50%

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Naprosto tuctový, rutinně natočený horor s předvídatelným scénářem, který nezachrání ani slušné obsazení plné povědomých ksichtů. Nejvtipnější a nejzájímavější věcí tak na tom zůstal ten název. Proč je to proboha druhý díl filmu, se kterým nemá společného postavy, děj a ani se to neodehrává v Connecticutu? Dneska už se meze k natočení sequelů opravdu nekladou.

Crazy Joe (2013)

Tak trochu netradiční Stathamovka, která má sice stejně béčkovej příběh jako ostatní, ale klade se zde hlavně důraz na dva hlavní charaktery. A i přes mé menší výtky ke vztahu Jason a jeptiška, to celé funguje až překvapivě dobře. Jason Statham navíc celou roli uhrál ze ctí a docela mě svým výkonem až příjemně překvapil. Jde to zkrátka i bez kopandů a klidně by mi nevadilo vidět Jasona ve vážnějších rolí častěji. 70%

Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Takový nostalgický sitcomový návrat, který jakoby vypadl z devadesátých let a je ze scénáristického hlediska spíše průměrný a šablonovitý. Jenže božští herci to celé posílají o úroveň výš a už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem v nějakém sitcomu (a nejen sitcomu) zažil tak dokonalou chemii.McKellen a Jacobi si to však celé naprosto užívají a dokáží i tu sebeprůměrnější hlášku prodat tak, že se dá tesat do kamene. Ostatní herci však nijak zvlášť nezaostávají a já chci hned nášup. Škoda jenom některých opakujících se vtipů a šablonovitosti. 80%

Hannibal (2013) (seriál)

Od začátku do konce temná a depresivní podívaná s pomalým tempem, velkou porcí brutality a opravdu špičkovým zpracováním. Takhle ponurá a stylem ojedinělá kriminálka v bedně zatraceně chyběla. Je jenom škoda, že tvůrci jakoby se občas ztratili pod vším tím nánosem depky a psycho teroru a zapomněli na budování příběhu. Scénáristé se tak trumfují v tom, kdo z nich vymyslí úchylnější a brutálnější vraždu, ale samotné vyřešení případů bylo mnohdy skoro primitivní. A to ani nemluvím o tom, že celá ústřední linie okolo Willových halušek a Hannibalova manipulování je ke konci poslepována až příliš násilně. I přes občas drhnoucí scénář se však stále jedná o výtečně natočenou kriminálku s mrazivou atmosférou, po jejímž skončení vám asi nebude dvakrát do zpěvu.Mads Mikkelsen je Bůh a já při servírování některých Hannibalových pokrmů dostával hlad. Což není vzhledem k jídelníčku zrovna povzbudivá informace.80%

Pád (2013) (seriál)

Fajn kriminálka s výtečně realistickou a syrovou atmosférou a s prvotřídně budovanou psychologií postav. Místy je to ovšem až moc utahané, jednotlivým dílům by tak jistě slušela kratší stopáž a některé linie a motivy zde bohužel vyšumí do ztracena. Také mě dosti naštvalo natáhnutí hlavní dějové linky do další série, protože téhle honbě na sériového vraha by pět dílů bohatě stačilo, takhle hrozí na můj vkus až příliš velké natahování a nastavování. Gillian Anderson a Jamie Dorman jsou však bezkonkurenční, i když na Scullyové už nějaký ten rok navíc bohužel vidět je.80%

R´ha (2012) (amatérský film)

Na krátkometrážní snímek a na fakt, že to celé dělal jeden člověk, skoro obdivuhodné. Takové nápadité zpracování musí Lechowskimu závidět půlka Hollywoodu.

Star Trek: Do temnoty (2013)

V podstatě stejný nářez jako jednička. Ano, najde se zde pár dílčích scénáristických nedostatků, které při následném ohlédnutí malinko nedávají smysl. Ale až po následném, protože během filmu vám nějaké nedostatky budou šuma fuk. Abrams totiž opět jede na maximum, ve filmu se pořád něco děje, hláška střídá hlášku a napínavá scéna ještě napínavější. Herci už jsou ve svých postavách, jako ryba ve vodě a zvláště Chris Pine je ještě o několik levelů lepší, než posledně. Benedict Cumberbatch si svého záporáka skvěle užívá a při scénách s ex-Robocopem Peterem Wellerem jsem měl spokojený úsměv na tváři. Zkrátka popcornová jízda po všech stránkách, u které se divák ani na milisekundu nenudí a jen si užívá skvěle vystavěný příběh plný emocí a kulervoucícch triků. 90%

Stoker (2013)

Režijně skoro bravurní a po scénáristické stránce skvěle budovaný příběh (tohle, že napsal Scofield z Prison Breaku?). Jenže místy je to na mě až příliš divné a temné a i přes několik výtečných režijních nápadů mě to zkrátka úplně nevtáhlo. Z některých scén a výjevů mi ale bude mrazit ještě hodně dlouho. Člověk, aby už se bál brát děti i na pískoviště.