Velký požár v Pontypandy (2008) (TV film)

Celé krásne detstvo s Požiarnikom Samom pokazené hodinovým bludom, ktoré vyzerá ako úvodné videjko k datadisku The Sims.

Zuzanka v nesnázích (1942)

Neviem, či tú zápletku nazvať priamo pedofilnou, ale veru si remake v dnešnej dobe neviem predstaviť :) Každopádne je to na 40-te roky a druhý film Billy Wildera veľmi milé, svieže a vtipné. Geniálna a krásna Ginger zatieňuje všetky ostatné postavy. Je to zlaté dievča.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Výprava vynikajúca, Redford sympatický, Meryl znesiteľná a OSCAR zaslúžený. Ale ja som sa nudil. Dokonca viacej ako som čakal. Je mi ľúto.

The Man Who Never Was (1956)

Asi neúmyselne zamaskovaný a nenápadný film si tento tieň v žiadnom prípade nezaslúži. I keď sám som ho pozrel len v očakávaní Petera Sellersa. Ten sa nakoniec neukázal a úprimne mi tam vôbec nechýbal. Špionážny film o jednom admirálovi s geniálnym plánom a jednom mŕtvom vojakovi, ktorý slúžil ako "návnada" pre fašistické vojská. Celý film pozorujeme detailnú prípravu a vykonanie úžasného plánu, spolu s fašistickým špiónom, ktorý je vyslaný do Veľkej Británie overiť skutočnosť ďalšieho britského útoku. I keď asi treba trošku ustúpiť a odpustiť naivitu a jednoduchosť niektorých častí príbehu, za to krátke ale monštrózne vyvrcholenie na konci dávam aj tú piatu hviezdu. A tento film treba vidieť. Ide totiž o špičku v kategórií vojnových non-leathal filmov.

Plivu na váš hrob (2010)

Tak tu mal niekto šťastnú ruku. Tie nudné, vlečúce sa a depresívne zábery v originále vystriedali modernejšie, rýchlejšie a uveriteľnejšie. A s krajšími hercami. Jedno dievča sa nahnevá, tak sa zahrá na Jigsawa a začne sa mstiť na bande redneckov. A veru, že jej to ide bravúrne. I keď jej kúsky niekedy zachádzali do prílišných nechutností, neviem sa vžiť do postavy, aby som si uvedomoval, čo presne v tej chvíli cítila. Nie je to úplne čistých 80% a asi je to len taká prvotná radosť, lebo ma film ozaj potešil a navodil fajnú hororovú revenge atmosféru. A nebojte sa tej stopáže. Je síce premrštená, ale film nenudí.

Stanley Kubrick: Život v obrazech (2001)

Nikdy som z réžie Stanleyho Kubricka neodpadával, ani som v nej nehľadal niečo magické. Dokonca ho ani nepovažujem za jedného z najlepších režisérov histórie. Stanleyho beriem ako solídneho režiséra - experimentátora, ktorý mal veľký talent. Jeho filmy mám rád pre ich tématickosť a špecifickosť. Ten film je vždy o niečom. Niektoré m mám radšej, iné menej. Niektoré ma zasiahli, iné len tak prešumeli. Ale každý jeden z nich vždy rád odporúčim. A čo sa týka dokumentu, tak tvorcom gratulujem. Podarilo sa im zmapovať filmovú aj životnú cestu tak, aby nenudila a pobavila. Bodajby mal každý režisér po svojej smrti takýto pekný tribute.

Magnum Force (1973)

Dlho som váhal, či tomuto dielku dať plné hodnotenie. Nakoniec som skončil na poctivých 80%. Napriek tomu je film dostatočne surový a vraždiaci. A Clint vládne so svojím kickass kanónom a hláškami všetkým '70s detektívom.

Tron (1982)

Napriek krásnym efektom, hracím prostredím, sympatickým Bridgesom a famóznou hudobu, ja som sa žiaľ nudil.

Lolita (1962)

Ukážka toho, čo dokážu spraviť niektoré ženy. Nebolo to nič prevratné (a napriek režisérovi som od toho veľa neočakával). Sellersove šteky, Riddleova hudba a napokon Kubrickova réžia (i keď nie taká tá známa) to však držali celú tú dobu poctivo nad priemerom. Stanleyho najhorší film. Ale aj napriek tomu slušná filmárčina.

Conan (2010) (pořad)

Conan je one of a kind. Je úplne jedno, kto mu píše džouky v monológu, aj tak improvizuje väčšinu času. Je úplne jedno, ako je oblečený, vždy bude vyzerať hrozne. Je úplne jedno, kto je jeho hosť. Aj keby to bol jeho sused, tak z toho dokáže vymlátiť super show. A velkú zásluhu na tom má aj Andy Richter. Jediná late night, ktorú pozerám od začiatku do konca. Thumbs up pre TBS.