Mravnost nade vše (1937)

Odvaha tam bola, humor takisto, Adina neskutočne zlatá. Ale posledných pár minút pred koncom sa akoby zastaví tempo a film začne pokulhávať. Samotné finále to však nahradilo. 70%

Děti (2008)

Ja som vždy hovorieval, že deti sú zlo. Do tej krátkej stopáže sa nahustilo naozaj veľa. Príjemná idylická polhodinka a atmosférická vyvražďovačka po zbytok filmu. Mám slabosť pre horory, kde je sa záporná postava vymyká tradíciam. Takže Shankland má pre jeho zručnosť plných 80%. A Hannah Tointon treba viacej sledovať. V kútiku duše dúfam, že sa vo filmovom biznise nestratí.

V zajetí rychlosti (2005)

Krásny príbeh o jednoduchom staříkovi z Nového Zélandu, ktorý cestuje polku sveta, aby si splnil sen. Hopkins sa do role vžil neskutočne. Nakonci vlhli oči.

Maska démona (1960)

Steelová je celkom nie pekná. Ale spracovanie a hororová atmosféra na jednotku. Celých 90 minút som bol prikovaný ku stoličke a prečkával som všetky tie naháňačky. Ukážková práca s kamerou a svetlom. Ten príbeh ale skutočne trošku pokulhával. Ale inak nadpriemerné dielo. Silné 4*.

Armadillo (2010)

Surový príbeh bez zbytočného pátosu o dánskych vojakoch v Afghanistane. Súhlasím, že by pomohlo, keby bola jednotlivým vojakom a ich príbehu venovaná väčšia pozornosť. Ale to je väčšinou výsada amerických dokumentov. Osobne by to mu neublížila ani kratšia stopáž. Niektoré scény (i keď s veľmi dobrou hudbou) nudili.

Já, padouch (2010)

Príbeh starý ako film samotný. Ale malé dievčence skutočne naivne dojímavé. Niektoré momenty ma nahlas rozosmiali. A Steve opäť raz neskutočný.

Tupíři (2010)

Ak od toho človek nečaká nářez typu Scary Movie, nemá rád Twilight a Fox News, tak si to celkom užije. Tvorcovia boli pri niektorých scénach detailný a pozorný. A to sa cení. A navyše je Jenn kočka.

Sarah Palin's Alaska (2010) (seriál)

Názov hovorí skutočne za všetko. Bývalá guvernérka krásneho štátu Aljašky nemá čo na práci, tak píše knihy a točí seriály. Ako výlet do tejto divokej krajiny plnej hôr, riek a medveďov je to slušné. Inak je to dôkaz toho, že celá rodina Palinov je neschopná uloviť rybu v bazéne. Natož riadiť krajinu.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Zo začiatku som od toho nemohol odtrhnúť oči. Neskôr ma napádalo zúfale vyplňovanie zaujímavých dejových línií nudnou vatou. Teraz tá nudná vata prevyšuje. Začína mi to pripadať ako 90-minútové romantické komédie. Viem, ako to skončí - ale pozerám to z nudy. Škoda, potenciál tam bol. Len to bolo asi lepšie utnúť trošku skôr.