Terapie láskou (2012)

Dost nadhodnocená romantika o psychouších natočená na základě racionální úvahy, že za filmy o psychouších Oskary jen prší. Bohužel, komedie ani náznakem.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Přestože je to příšerně dlouhý, nenudí. Oproti předešlým dílům o dost dospělejší - šílencův koncentrák pro zvířata rozhodně není pro děti. Konečně se dozvídáme, jak novodobý dr. Moreau stvořil  Rocketa.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Pitomé to tedy je, ale je to zábavnější než devítka. Holt se to nesmí brát moc vážně.

Hoši z Brazílie (1978)

Film podle výborné knihy Iry Levina, ve kterém Gregory Peck - považte - hraje hajzla, a to dokonce jednoho z největších - Mengeleho. Naopak Sir Olivier si po Maratónci potřeboval napravit reputaci, takže dostal roli klaďase. Film dobře stupňuje napětí, škoda, že jsem knihu četl, a tak mě konec nepřekvapil ale tak jsem to měl se všemi "Levinovkami".

Podraz (1973)

I po těch letech film perfektně funguje. Krásně sehraná bouda na Roberta Shawa v jedné z jeho dvou nejslavnějších rolí (ta druhá byla v Čelistech). Paul Newman jako mentor mladšího trochu lehkomyslného Roberta Redforda a Robert Earl Jones, který synka nezapře. Zajímavé je, že příběh z roku 1936 podkresluje ragtime, který byl v té době už prakticky 20 let zapomenutý. Nicméně, právě The Sting ho v 70. letech znovuobjevil a stvořil novodobý kult Scotta Joplina.

Mistři hazardu (2005)

Tahle vidlácká komedie je díky automobilovým honičkám fakt zábavná. Knoxville a Scott jsou skvělá dvojka a Jessica Simpson nebesky krásná. Potěší i už tehdy děda Willie Nelson, jen ten Burt Reynolds působí hodně nevýrazně. Opět mám pocit, že autor českého distribučního názvu film neviděl a tak vyplodil takovou zhovadilost.

Pařba v Bangkoku (2011)

Napodruhý už to není úplně vono, ale pořád to je sranda.

Pařba ve Vegas (2009)

To je tak, když tři chlápci přiberou na štando magora. Má to spád a jsou tam občas srandovní okamžiky - za mě OK: