Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013) odpad!

Příběh veškerý žádný. Humor není vtipný. Herci to nijak nevytrhnou. Je to celé hloupé a nesmyslné. Ztráta času.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Tohle je možná nejokázalejší sebevykrádání. Jasně, je to v New Yorku, ale ty scény jsou prakticky okopírované - to je sice částečně záměr, což to do jisté míry omlouvá, ale.. když si přidáte hromadu nelogičností, to jak nereálně velký je Kevin zmetek a jak se pak napraví... A ty jeho moralistické řeči - zkrátka to vše působí nepřorozeně. Zachraňují to snad je dobré herecké výkony od všech a zajímavých je také těch pár minut věnovaných Dvojčatům, které by asi většina američanů dnes nejraději vystřihla.

Koloběžka první (1984) (TV film)

Z nějakého důvodu jsem se od této pohádky jako menší nemohl odtrhnout ani na posté. Skvělý výkon všech herců je ke cti Werichově předloze a celé v typicky uhlířském doprovodu. Pohádka, jak má být. A málem bych zapomněl na nezapomenutelnou Jitku Molavcouvou, která tak úžasně otrvaná.

Sám doma (1990)

Naprosto klasická komedie s dost originálním námětem (přestože se to po tolika letech už nezdá). Je to americky ujeté, ale ne přestřelené. Celkově to hezky drží pohromadě. Ani nevím, proč jsem nedal 5*. Asi pocitově neseděly :-).

Galaxy Quest (1999)

Osobně jsem u Star treku ani gate nevydržel déle, než deset minut, ale tenhle film jsem shlédl s konstatním úsměvem na tváři. Myslím, že GQ vyžaduje jen velkou dávku smyslu pro (místy absurní) nadsázku. První scéna je dobrý lakmusový papírek, jestli je tenhle film pro vás, nebo ne. Je to strašně přestřelené, ale když nepohrdnete, můžete se skvěle bavit.

Casino Royale (2006)

Bond v novém kabátě v podobě Craiga je charismatický, neokoukaný a příběhově zajímavý. Akce nezadrhává, na tradice se nezapomíná (protřepat nemíchat) a jako celek to znamenitě funguje.

Skyfall (2012)

Po všech ohledech zajímavá bondovka. I když to (hlavně skotská část) vlasně stylem bondovka není, akce má takový defenzivnější nádech. Pro tradicionalisty jistě zklamání. Pro ostatní příjemný zážitek a důstojné zakončení povedené trilogie.

Kurýr (2002)

Pokud bych hledal definici pojmu oddechová akce, mohl bych s přehledem použít Kurýra. Jednoduchý příběh, Statham (dosaďte ramboida dle potřeby), dobré akční scény (ať už při rvačkách nebo za volantem), hezká číňanka... a to je asi tak vše. Nečekekjte víc a skvěle si u toho odpočinete.

Zpátky do ringu (2013)

Příběhově zajímavý, i když trochu otřepaný nápad. Herci dobří. Humor celkem funguje. Ale celkově tomu chybí jiskra, něco navíc, něco nad rámec řemeslně dobře odpracovaného filmu.

Mr. Brooks (2007)

Z mého pohledu jeden z nejpodceňovanějších filmů nejen poslendí doby. Nemám, co bych tomuto filmu (snad kromě morální zvrácenosti?) vytkl, skvěle zpracované stevensonské téma. Celkově to šlape krásně celé dvě hodinky. A pomalé tempo filmu dne mého názoru velmi sekne.