Raubíř Ralf (2012)

Nádhera! Narážky na spousty klasických her (a to ani netvrdím, že jsem pochytil všechno), hafo slovních hříček a krásný příběh. Pro mně nejlepší animák. S přehledem.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Myslím si, že za těch 5 (někdy i 10) minut skutečných zpráv si tu hvězdičku zaslouží...

Evropa, Evropa (1990)

Originální příběh, který není srovnatelný s žádným jiným druhoválečným, se kterým jsem se setkal. I když to není tak působivé, jako třeba Pianista, rozhodně stojí za shlédnutí, už pro svou netradičnost.

Zombieland (2009)

Tady nejde o příběh, který ani nijak skvělý není. Postavy jsou sympatické a dost uvěřitelné. Ale to, o co tu skutečně jde, je prvotřídní nadsázka a černý humor (double tap). A tady tenhle film jednoznačně vyniká.

Pokémon (1997) (seriál)

Kdo se na to nezačal dívat ve věku sedmi let a dříve, nepochopí...

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Za co? Za ty hodiny strávené u tohoto seriálu ve věku osmi let. Ne, dnes bych se na to nekoukal, ale je fér posuzovat dílo očima cílové skupiny, ne?

Podfu(c)k (2000)

Pro mě zklamání: zdá se mi to jako kopie Sbal prachy a vypadni, která přináší o něco hvězdnější obsazení, neméně povedeného Stathama, lepší konec, ale nic zásadně nového. /65%/

Černí baroni (2004) (seriál)

Většinou tady čtu na film to nemá. Já přidávám: na knihu to nemá. Kefalín mi absolutně nesedí - takový absolutně nesympatický Švejk. Herecké výkony nejsou vůbec špatné a když se člověk smíří s tím, že všechny seriály podle knih si upravují příběh jak potřebují a vybírají si z něj jen vhodné pasáže (což je pravda i v tomto případě) dá se na to jednou za čas koukat. /70%/

Dolanův cadillac (2009)

Občas se mi stane, že si nejsem jist, jestli jsem se koukal na stejný film, jako ostatní uživatelé. Tento film jsem shlédl někdy mezi půnocí a druhou hodinou ranní a kdyby to byla taková nuda, jak tady všichni píší, musel bych usnout po deseti minutách. Z filmu na mě ale dýchala depresivní, silná atmosféra vrcholící závěrečnými dvaceti minutami, kdy si hlavní hrdina volá s Dolanem. Zážitek, který bych každému beze zbytku doporučil. /84%/

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Rozdělení na dvě části mělo přijít už ve čtvrtém a pátém díle. Zde první polovina působí nemastně, neslaně, chudák Steve Kloves si musí vymýšlet scény, které se sem ani moc nehodí. Celkově je to tak trochu nuda, obzvlášť, když člověk nemá možnost hned poté shlédnout část 2. /60%/