127 hodin (2010)

Je to rozhodně poutavý film, s několika strhujícími momenty a vynikajícím výkonem Jamese Franca v hlavní roli, zajímavým soudtrackem a nápaditými audiovizuálními efekty. Ale k absolutoriu tomu chybí větší tah na branku - občas se skoro zdá, že ten dilm vážně 127 hodin trvá :-). /84%/

Bournův mýtus (2004)

tBS je o malinký kousek ve stínu svého prvního dílu z jednoho důvodu. V "identitě" byla akce, napětí a psychologie (a romantika) přesně vyvážené. Druhý díl více inklinuje k psychologickému thrilleru. Je to pořád skvělá podívaná, ale do plného počtu už tomu kousíček chybí. /87%/

Surfařka (2011)

Dobré na tomhle filmu je, že to není přímočará honba typu "Bethany je dobrá surfaka - přijde o ruku - ale hrooozně tvrdě trénuje - ... - a zase je nejlepší. Ne, tenhle má na víc. Ukazuje,dospívajícího člověka, který ztratil sám sebe hledá cestu zpět tam, kde mu bylo nejlíp a nachází jí úplně jinudy, než by čekal. A výborné herecké výkony (AnnaSophia je vážně talent) a to, že tenhle film neskončil superultrahappyendem, jak jsem se tak trochu obával, jej pro mě posouvá do pětihvězdičkových vod.

Princezna ze mlejna (1994)

Jedna z nejznámějších pohádek, která mě svým milým příběhem už jako malého bavila. Jistě, nejedná se o nijak sofistikovaný film, ale herecké výkony jsou přesvědčivé a nazvat některé věty z tohoto filmu "okřídlenými" je slabé slovo. /70%/

Digimon (1999) (seriál)

Tady už se nedá vymlouvat ani na to, že se jedná o seriál pro děti. Protože tenhle seriál není zdaleka tak rozmanitý (a to není moc o co stát) jako ostatní anime, které vykrádá. Nebrat. /35%/

Beyblade (2001) (seriál)

Zaslouží si seriál, který pokaždé, když je vysílán, připoutá k obrazovkám statisíce dětí, být odsuzován? Sám jsem se na to jako malý koukal a dobře jsem se u příběhů bavil.

Nickyho rodina (2011)

NF naprosto splňuje svůj cíl - co nejlépe podat dojemný příběh dětí zachráněných Nickolasem Wintonem a to se jí daří. Dostatek historických faktů, a dojemné podání z něj dělá silný zážitek. Ale stačí takový námět na plný počet? Za mě ne... /83%/

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Když jsem si v kině sedal, pochyboval jsem, jestli to bude stát za ty peníze. Světe div se, bavil jsem se jako málokdy. Akce byla velmi příjemná, ale tenhle film není Rambo a ani se jím být nesnaží. Nikdo z hlavních herců se nebere vážně a film z toho vytřískal tolik vtipných hlášek, že jsem se jen sporadicky přestal smát a úsmev mi ze rtů nezmizel snad ani na jednu sekundu (možná, když zabili Billyho). Tohlé MÁ scénář, Chuck s Arnoldem ve svých dvaceti minutách obstarají pomalu polovinu hlášek a že by k tomu možná sednul lepší příběh? A PROČ? Příběh tu spojuje jenom prvotřídní recesi a kvalitní "béčkovou" akci a na to tahle honba za pomstou a plutoniem stačí. Na pět to sice nemá, ale čtyři s přehledem. "You´ve been back enough. I will be back!" ----- Po opakovaném shlédnutí měním názor a pět uděluji ;-).

Obchodník se smrtí (2005)

Skvělá podívaná od začátku do konce. Jeden z těch filmů, do kterého se člověk ponoří. Vypiplané zpomalovačky ale patří do jiného žánru. /80%/

Most do země Terabithia (2007)

B2T není Narnie, čož jsem, navzdory Limově komantáři :-), trochu čekal. Je to víc - to, jak je Terabithia prakticky na okraji skutečnosti a fantazie mi tak nějak imponuje stejně tak jako vedlejší dějové linky, ale co mě "poslalo do kolen", byl moment asi deset miut před koncem, kdy dějovým obratem B2T vystřelí o dvě úrovně výš nad všechny Narnie i Petra Pana a podle mě si zaslouží absolutorium.