Božský Bruce (2003)

Nenáročná komedie, která měla na víc. Vtipné scény se střídají s těmi totálně přestřelenými a občasné (ale opravdu jen občasné) překvapivě hluboké myšlenky se naprosto topí ve faktu, že to celé je prostě totální konina.

Memento (2000)

Příběh průměrný, scénář, střih a kamera revoluční a geniální. Z toho plyne něco mezi 4* a 5*. Na rozhodnutí asi bude třeba druhé shlédnutí.

Sedmé nebe (1996) (seriál)

Pamatuji si, že jsem si svého času tento seriál docela užíval. I když musím uznat, že s postupem sérií se kouzlo trochu opotřebovalo a seriálu tak nějak došel dech.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Velmi příjemný žrout času, jehož možná největší předností je krátká znělka - a to není nic ve zlém - konečně seriál kde je za 5 (víc to být nemůže, ne?) vteřin hotovo. Tak trochu tomu chýbí z mého pohledu tah na bránu, nějaká jiskra jako nadstavba na vtípky a vztahově laděnou příběhovou linku. Na druhou stranu, Scény s Neilem Flynnem (JANITOR) patří téměř bez výjimky mezi absolutní špičku mé seriálové zkušenosti.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Tohle je výjimečné dílo - už jen tím, že si dokážu představit dívat se na tento seriál i v době, kdy moji kdysi oblíbění Chip a Dale a Digimon připadají naprosto nestravitelní. Skvělý kus práce!

Hunger Games (2012)

Tento film se pyšní několika přednostmi. Předně je to kvalitní příběh založený na hluboké psychologii postav (komu se zdá primitivní, evidentně ji nepochopil), dále solidně promyšlený postapokalyptický svět a solidní dávkování akce a napětí. Za hlavní část své kvality tenhle film vděčí své předloze, ale na druhou stranu je to další z mála filmů který nemá potřebu "invenčních změn" ve scénáři a díky tomu nekazí pověst své předloze.

Potomci lidí (2006)

Film, který dovedně hraje na divákovy city a ve v podstatě jednoduchém, ale propracovaném příběhu nabídne spoustu materiálu k přemýšlení. Není tak strhující, jako některé jiné kousky, ale přesto velmi působivé.

Gauneři (1992)

Z mého pohledu možná druhý nejlepší Tarantinův film (po Pulp Fiction). Nad ostatní vyčníhvá hlavně výborným střihem, dávkováním příběhu a inovativní kamerou.

Godzilla (2014)

Skvěle působící akce a hezký (i když předvídatelný) příběh kazí snad jen hrst nelogičností. Jednoznačně stojí za návštěvu kin i pro chronické stahovače.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Po skvělém, humorném druhém dílu jednoznačně zklamání. Třerí díl hraje v podstatě jen na strunu akce a nostalgie, a to prostě nestačí. A to i přes pár příjemných vtipů (What is this goddamn language?) a skvěle oravného Banderase.