Globální pandemie (2020) (seriál)

Klasicky netflix, tudiz mame zajimave tema, kde polovina dejovych linek je top a druha trash. Nezajima me, jak se doktorka v Alabame, ci kde, dostala k vire. Wtf toto dela v dokumentu, ktery laka na pohled do sveta viru a virologie? Radeji bych vice zamereni na viry samotne a virologii. Celkem skoro pet hodin, ale hodne omacky a malo masa. Zkratit na polovic, anebo vic masa a budeme kamosi. Za cesky nazev dokumentu +1 bludistak

Interstellar (2014)

Je to velka pec, ze jsme mohli videt takove cool sceny, jako je navsteva planety obihajici tak blizko cerne diry, ze nez se z ni vratite, tak uz ten jezevec na Hrade konecne zaklepal backorama. Nicmene tahle cerna dira byla tak silna, ze zacala pozirat i logiku filmu. Takze skrze cervi diru muzeme proletet do jine galaxie, dokonce muzeme skrz diru posilat audio/video, ale nazpet komunikovat nelze. Stejne tak nelze vybavit astronauty lepsimi komunikacnimi systemy, aby nebylo nutne na danou planetu nejdriv pristat, abychom se o ni dozvedeli vice? Nebo kdyz uz, tak nejdrive planetu zchecknu z orbity, ne? A vubec. Vybiram-li novy domov pro lidstvo, tak moje prvni volba je "slunecni" soustava, kde namisto slunce je black hole? Vazne? A kdyz uz... tak jako prvni navstivim planetu, ktera je nejbliz recene black hole? Nevim. A vubec. Proc radeji nejit na Mars? (kdo vi, treba sli?) Je toho mnohem vic a moc. Ale natoceny je to top. Hudba je top. Ale je to vlastne fail. Zaroven bych rad podotkl, ze jsem film nyni videl již potřetí .

Dva papežové (2019)

S životopisnými filmy je to těžké. Zvlášť, když se jedná o dvě tak zajímavé postavy, které jsou zahrány tak přesvědčivě a příběh je podán ve velmi důvěryhodných kulisách. Byl Ratzinger taková konzerva? Nevím, ale Hopkins je fantastický. Těší mě, že to tam ještě stále má. Neméně vynikající výkon odvádí i Pryce a film o dvou starých duchovních je díky jejich herectví a kvalitnímu scénáři a režii velmi dynamický, jejich dialogy osudové a je radost je sledovat. Velká pec.

Zaklínač (2019) (seriál)

K postavam jsem si za pet dilu vybudoval minimalni vztah, takze jejich radoby osudovy zvraty me nezajimaji. Pribeh svaru mezi dvema kralovstvimi je porad nejak zminovan, ale o kralovstvi Nigaard(?) nemame zadne informace, takze to me taky nezajima a nerozumim tomu, co se vlastne deje a komu o co jde. Co se tyka produkce - interiery, exteriery, tak i produkcni tym CT by odvedl lepsi práci pri tvorbe fantasy sveta. Misty to vypada jako Andel pane, ci Z pekla stesti. Ze se po nasich stredoevropskych stredovekych lesich prohaneji afroamericane taky nepomáhá vytvorit prijemny zazitek, protoze pak pouze premyslim nad tim, jak maji holywoodsti producenti stazeny pulky, aby je nekdo neobvinil z rasismu, takze tam toho cernocha soupneme, i kdyz cernoch v brneni, nebo cernoch v zasnezenem listnatem lese s elfima usima vypada jako blbej vtip. Jediny, co je fajn, je samotnej Geralt, ale to fakt nestaci.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

"Plan znel: vyběhnout ven, zahodit peníze a zacit strilet na policii." (pani s panem vybehnou ven, zahodi peníze a zacnou strilet na policii. Policie palbu opetuje a jeden z nich je zasazen) "Ten plan jsem si prosla snad tricetkrat, ale Profesor nám nikdy neřekl, ze na nas budou strilet zpet!" Wot. Vzacny wtf preslap jinak desne promyslenyho heistu. 🤦‍♀️

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Jako Moje zprávy, akorat horsi 💩

Lví král (2019)

Novy Lvi kral jiz neni rozverna muzikalova pohadka, kdyz namisto zabavnych scen, jako jsou hyeny pochodujici na armadni prehlidce pri Scarove Be Prepared, jsou z dnesnich hyen krveziznive bestie, ze kterych cisi zlo. A tak je to se vsemi "1:1" scenami. Sceny jsou mozna mnohdy stejne, vcetne dialogu, ale letosni podani pribehu je mnohem dospelejsi, stejne jako publikum puvodniho Lviho krale. Ja jsem rozhodne spokojeny, ackoliv nebyla "Hula Hula tanecnice" v podani Timona a Pumby, z toho vsak zaroven vychazel ma nejvetsi obava - jak chce Favreau sladit muzikal s fyzickymi gagy a vizualnim humorem s hyperrealistickymi zviraty? Vysledne podani sikovne vyvazuje oba svety. Avsak - zatimco puvodni Lviho krale jsem videl mnohokrat a klidne se na nej kdykoliv podivam znovu, k tomu letosnimu se asi tolik vracet nebudu. 85% 👏👏🏻👏🏼👏🏽👏🏾👏🏿

1492: Dobytí ráje (1992)

Audiovizualni masterpiece. Zde mela prijit cena akademie za kameru, kazdy zaber jako obraz. Stejne tak mela prijit cena za hudbu, coz jest objektivni, nepopiratelny fakt:) Vangelisovo top, srovnatelny jedine s Blade Runner. Film je vsak pouhou pohadkou a po hrichu romantizujici dejinnou osobnost, ktera ackoliv ano, byla vizionarem, byla take problematicka a majici primejsi vinu na osudu nejen domorodcu. Cim dale v pribehu, tim vice se preskakuje a meni, ale budiz. Mozna by bylo lepe, kdyby se to nejmenovalo 1492 a hlavni postavou nebyl Kolumbus. Kez bychom dokazali byt uprimenjsi ohledne historie.