Captain EO (1986)

Taková sympatická blbůstka nesoucí se přesně v tom naivním duchu 80s. upocených 70%

Stalo se (2008)

V Šestém smyslu pointou vyrazil dech, ve Vesnici zklamal a ta, kterou předvedl ve Stalo se, je čirý alibismus a známka neschopnosti vymyslet kloudný závěr. Je to koukatelné, místy VELMI groteskní, ale celkově o ničem. 50% --- problém může být v tom, jak někdo někde psal, že Shyamalan není žánr, ale režisér. Ale on si je dobře vědom svého trademarku tajuplných podívaných s šokujícím rozuzlením, navnadí tím diváky a pak svým slibům nedokáže dostát.

Gone in 60 Seconds (1974)

Myslel jsem si, že si tímhle spravím chuť po mizerném remaku z roku 2000, ale to jsem se přepočítal, toto se mi líbilo daleko méně, pro mě absolutní NUDA, které ta fádní čtyřicetiminutová honička už pouze zabila poslední hřebík do rakve. Ten remake vlastně tak špatný nebyl :)

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Nezbývá než doufat, že při sledování druhého Nolanova Batmana nabude tato animovaná mozaika několika příběhů, které jsou sice sourodé, zato však nepříliš zajímavé, řádného smyslu. Takhle je to jen takové někdy hezky namalované, někdy i nápadité, ale stále naprázdno vyznívající zbla. Nic to ale nemění na tom, že nad Netopýřího muže mezi veškerým superhrdinstvem prostě není, nebylo a nikdy ani nebude.

60 sekund (2000)

Uznávám, že Cage má jistý minimální charisma (a to jen když se zazubí), ale herec je to mizernej a potvrzuje to každou další rolí, ve který ho vidim. 60 sekund v tomto ohledu není žádnou výjimkou. Čím ale je, je "akční krimi thriller", který nedokáže nabídnout nic, co už bychom někde jinde, a lépe, neviděli. Když se totiž během jedný honičky potřetí "náhodou" objeví kamion, který poldum jen tak tak zatarasí cestu, ale padoucha - klaďase nechá prchnout, není něco v pořádku.

Lovecká sezóna (2006)

Lovecká sezóna sedmimílovými kroky překročila tenkou hranici mezi filmem "ztřeštěně zábavným" a "otravně ztřeštěným" a stala se zářným příkladem toho, jak přesně animák vypadat nemá.

Beowulf (2007)

Ačkoliv má metoda motion capturingu ještě hodně co dohánět, je to obrovský krok kupředu a mě se takové kroky zamlouvají, takhle nadupaně má totiž vypadat správná heroická fantasy podívaná. A obavy z nahrazení živých herců těmi z jedniček a nul jsou na ještě hooodně dlouhou dobu zcela plané.

Mechanik (2004)

Koupíte-li si v Tescu za 79Kč toto DVD, udělejte pro sebe něco: nečtěte si info o filmu - dmnti tam vykecají celou pointu tohoto výborně vypointovaného psychologického dramatu.

Zprávy TV Onion (2008) odpad!

Nejen jako satirická kritika, ale i jako "pouhopouhá" parodie dnešní společnosti Onion Movie troskotá na plné čáře. Taková dobrá parodie totiž vůbec není "pouhopouhá", je opravdovým kumštem a dnes už bohužel vzácností. Nestačí pouze dovést ad absurdum ono parodované téma, musí se na to jít s ostrovtipem, který však autoři OM ze své internetové stránky na celuloid přenést nedokázali.

Určitě, možná (2008)

Přeslazeno až běda! Ryan Reynolds se v rámci toho, co dovoluje scénář, snaží seč mu síly stačí, ale prd je to platný, když mi bylo naprosto fuck, kdo že je teda ta matka tý malý. 50% --- Ona to není nějak výrazně špatná podívaná, akorát bych radši strčil svoje pravý varle do svěráku, než abych ty sladký pindy musel absolvovat znova.