Samurai Champloo - Hika kógai: Sono ni (2005) (epizoda)

Dokončenie súboja a ďalšie dva, bohužiaľ všetky krátke. Jin sa učí od vychytralého samotára o umení plávať s riekou. Nakoniec za všetko môže vláda, ale divák sa zabaví.

Samurai Champloo - Hika kógai: Sono iči (2005) (epizoda)

Hlavní hrdinovia pomôžu slepej speváčke. Mugen má o ňu záujem a ona povie Fuu, nech jej vyberie jedného zo svojich sprievodcov na hľadanie jej syna. Súboj na moste poteší, hlavný hrdina dostáva dokonca na frak. Vzťahy, komédia aj akcia fajn, ale príliš sa na nič netlačilo, tak nič z toho nevyniklo.

Samurai Champloo - Inga óhó (2005) (epizoda)

Nudnejšia, predvídateľná epizóda. Potomok nejakého španielskeho kresťana je vodcom skrytých kresťanov a používa príliš veľké ručné strelné zbrane. Do fantasy môžeme radiť aj zrazu na posielanie správ vycvičenú vevericu, ktorá je domácim zvieratkom Fuu, no doteraz sme ju videli bez takejto inteligencie. Konečne sa ale dozvedáme meno samuraja voňajúceho po slnečniciach a jeho vzťah ku Fuu.

Samurai Champloo - Bunbu rjódó (2005) (epizoda)

Nemastný, neslaný úvod. Epizóda je fantasy, keďže graffiti pravdepodobne začali v 90. rokoch minulého storočia a nie v dobe Edo či kedy je seriál situovaný. Hrdinovia epizódy nie sú postavy, od ktorých sa dá niečo zobrať. Ide o self-improvement na pozadí zábavy, ktorá je síce viac crazy ako adreanalínová a bohužiaľ s malou dávkou vtipu.

Samurai Champloo - Suisei muši: Futajume (2004) (epizoda)

Akcia sa aspoň vyhrotila na život a na smrť, ale je príliš predvídateľná a nedokonalá (Jin a jeho bývalý spolusamuraj). Na všetko sa ale príjemne pozerá a cítiť z toho emócie.

Samurai Champloo - Suisei muši: Hitojume (2004) (epizoda)

Hrdinovia sa rozídu, aby sa mohli neskôr nájsť. Pointa epizódy ma napadá len táto, ak je ešte iná, tvorcovia si ju nechali na neskôr a túto epizódu vytvorili tak, aby pôsobila prevažne voľne, čím ale nepútala veľa pozornosti a neponúkla veľa napätých akčných scén.

Samurai Champloo - Tettó tecubi (2004) (epizoda)

Jin vyloví z rieky bohatsvo, ktoré tam zanechal príslušník tajnej organizácie na úteku pred ninjami. Tí sa nachádzajú práve v bordeli, do ktorého mieria mužskí hrdinovia. Fokus je, ako v pár predošlých epizódach, zameraný viac na Mugena a jeho sexuálne chúťky, ktoré si dúfa ukojiť po splnení mnohých nebezpečných misií od prostitútky – tajnej agentky. Jeho inteligencia je teraz zredukovaná veľkou túžbou.

Samurai Champloo - An'ja kóro: Sono ni (2004) (epizoda)

Napriek tomu, že mnoho záberov a scén z minulej epizódy sa opakuje a Mugen sa zachraňuje vylovením rybárskej siete až na druhý deň, stále tu máme krvavé, aj keď bohužiaľ veľmi krátke súboje a hrdinu, ktorý odignoroval zabiť poslednú stopu svojej minulosti.

Samurai Champloo - An'ja kóro: Sono iči (2004) (epizoda)

Dozvedáme sa čo to o Mugenovej minulosti. Drzý útek pred zákonom s možnosťou samovraždy je cool. Trochu menej skok na koňoch z útesu. Mugenov bývalý kumpán mohol mať prepracovanejší charakter. Bitka na lodiach tiež poteší, no tiež to mohlo byť epickejšie.

Samurai Champloo - Onko čišin (2004) (epizoda) odpad!

Flashbacky nie do minulosti postáv. ale na minulé epizódy. Definícia výplňovej epizódy a varenia z vody.