• Krátkometrážní

Westworld - Sabotér (2016) (epizoda)

Upřímně si myslím, že by seriálu prospělo, kdyby měl každý díl klasických 45 minut, než hodinu, protože je to občas zdlouhavé. Každopádně se konečně začíná něco dít.

Westworld - První výtvor (2016) (epizoda)

Jako pilotní díl slabší, spousta postav, nepřehledný děj, uvidíme dál.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Mix dvou filmů dohromady, a můžete si vybrat, co považujete za hlavní linku. Příběh někdy až moc otravný, scény s krtkem co krade cennosti bych klidně sestříhal na půlku a Eddie Redmayne se většinu času tváří, jako by měl křeč v zádech. Zábava pro menší publikum.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Muselo do dát práce jak prase to animovat a všecko, takže za to body nahoru. Ale měl jsem pocit, že půlka příběhu chybí. Film nemá vůbec žádný úvod a ani se nedozvíme, co je většina postav zač.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Nelogický úvod a slabý padouch, ale jinak jsem se bavil. Řekl bych že nepatrně lepší než Into Darkness.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Absolutně prázdné. Kdyby během filmu polovina hlavních hrdinů umřela, bylo by mi to jedno. Celý film jsem se regulérně nudil. Hodně slabé 3*, možná dokonce slevím na 2.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nerozumím tomu špatnému hodnocení. Já jsem si dopřál extended tří hodinoviu verzi a užil jsem si to. Temná komiksovka jak mám rád, a na nic si to nehraje. Ve scénáři by se sice našlo děr hromadu, ale oscarový scénář u takového typu filmu asi nikdo nečeká. Jediné co mi tam fakt nesedlo, byl Batmanův obrat z "nemám rád Supermana" na "mám rád Supermana" během rvačky. Nicméně Affleck jako Bruce Wayne naprosto v pohodě, a rád ho v té roli uvidím v dalších filmech.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Komentář může obsahovat spoilery: Konečně jsem se dokopal k tomu to vidět, a dobře jsem udělal. Po dlouhé době dospělé sci-fi, a bylo vidět že Abrams má jasno, jak to chce natočit, protože nudná pasáž tam rozhodně nebyla. Herci sympatiční, stará garda zpátky, a docela často jsem měl i husinu. Mám ale přece jen trochu problém, abych tomu věřil - jasně, je to sci-fi a je to v galaxii far far away, ale stejně. Celý slavný First Order - jak taková společnost funguje? Jediné co vidíme, je obří armáda, a tři chlápci (nebo dva a hologram, chcete-li), kteří to tam vedou. Ale kde je nějaká základna? Kdo jim vyrábí všechny ty lodě a podobně, odkud berou zásoby? Navíc, obří zbraň implementovaná přímo do planety je sice efektní a dodává respekt, ale k čemu to je, když se to dá použit dvakrát, a pak se vyčerpá zdroj energie? Otázku, jak se s tím míří, když se ta planeta otáčí, si položte sami. To jsem se rozepsal...