• Krátkometrážní

Chappie (2015)

Tady jsem s tím hodnocením na vážkách. Neilla mám docela rád, ale tady to nějak nebylo ono. Koncept filmu je dobrý, ale směřoval jinam, než jsem myslel. Paradoxně postava která mě ve filmu nejvíc štvala, tak byl Chappie samotný. Z robota prostě člověka neuděláme, a ta jeho dětinskost a ukecanost byla už v půlce filmu otravná. O chlup lepší než Elysium, ale pořád hodně hluboko pod Districtem.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Na film jsem se docela těšil, ale jak už to tak bývá, nastalo zklamání. S tím jak samotný film vypadá problém nemám, ale ztroskotalo to absolutně na postavách. John Turturo jako faraon je přešlap. Mezi Mojžíšem a Ramsesem nefunguje vůbec žádné pouto, na to, že by to měli být bratři a mohl bych pokračovat. Navíc jsem měl pocit že čas jde často dopředu hrozně rychle - jak dlouho byl v poušti, dva dny? A Tziporah si vzal taky snad po dvoudenní známosti. Jediná postava, kterou oceňuji, je "bůh", ten kluk si to dává fakt bez zaváhání. Vinit Ridleyho asi nelze, ale scénárista by se měl jít stydět.

Rychle a zběsile 7 (2015)

To už je všecko tak strašně přehnané, že se to nedá brát vůbec vážně.

Železná srdce (2014)

Tak to mě sedlo jak prdel na hrnec. Nemám výtek. Tak natočené tankové boje jsem snad jinde neviděl, a přestřelka s Tigerem je hotový nářez. Jen scéna s obědem by mohla být maličko kratší.

Jersey Boys (2014)

Tak nějak nemám tomu filmu ani co vytknout, Clint je prostě dobrý režisér. Problémem tady spíš bude ne úplně chytlavý námět a šílená stopáž. Pár písniček jsem znal, ale upřímně, o nějaké kapele jménem Frankie Valli and the Four Seasons jsem teda jaktěživ neslyšel. Asi nebudu úplně cílovka. Dobrý film, ale upadne do šedi průměru.

Jurský svět (2015)

Bohužel za mě obyčejný průměr. O čem to zhruba bude jsem odhadl už rok dopředu podle teaseru, takže děj filmu není vůbec nic nového. Vztahy postav nebo nějaký jejich vývoj diváka těžce mine, a já konkrétně jsem ani během filmu skoro netušil, jak se kdo jmenuje. Potěšily mě odkazy na původní Jurský park, jinak asi nic moc. Scéna s umírajícím brontosaurem by zasloužila vystřihnout, ale klobouk dolů před Bryce Dallas Howard, protože její super schopnost v běhu na jehlových podpatcích v džungli nemá konkurenci. A protože jsem onehdy viděl Daredevila, tak mi bylo hned jasné, která postava má něco nekalého za lubem :-)

Jupiter vychází (2015)

Unesou mě mimozemšťané, navykládají mi že vlastním planetu, kolem se pohybuje spousta mluvících a létajících příšer, lidé před očima mládnou a jaká je moje reakce? Absolutní nadhled a ledový klid... Taková je asi představa Wachowských.

Transformers: Zánik (2014)

Tak tady Bay a Kruger vyloženě vařili z vody. Docela nesmyslný příběh, kde chování a motivace hlavních postav je těžce neznámá. K tomu se nám na scéně "objevují" jacísi stvořitelé (?), jejichž existence úplně vyvrací smysl té kostky z prvních dílů. Navíc veškerá akce, styl soubojů a pohyby akční kamery je vlastně pořád to samé již od prvního dílu a diváka neohromí. V podstatě tento díl nemá zkušenému divákovi vůbec nic co nabídnout. No a ti dinosauři nakonec... ehm. Přál bych si, aby Transformeří série nadobro skončila, jinak to jednou skončí v černé sekci. A ještě si dovolím pár otázek na závěr: 1. Od kdy sakra umí Optimus létat? 2. Pokud uměl létat vždycky, proč se pohybuje pořád jako auto? 3. Jak je možné, že když jsou Lockdown a Optimus stejně velcí, jeden se dokáže složit do Lamborghini, a druhý je pořád obrovský tahač? 4.Jak je možné ujet 2000 km z Pekingu do Hong-Kongu během krátkého odpoledne?

Nymfomanka, část II. (2013) odpad!

Druhý díl jsem i přes veškerou snahu prostě nedodíval. Šlo to úplně mimo mě, a vůbec mě nezajímá, proč skončila ležet na dvorku s rozbitým ksichtem.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Po první sérii dávám po čtyřech - Skvělí Buscemi a Shannon. Po kompletním shlédnutí: Není mnoho seriálů, které by si udržely kvalitu po všechny sezony. Boardwalk je naštěstí jeden z nich. Celkově nemám seriálu moc co vytknout, až na několik scenáristických nesmyslů.