• Krátkometrážní

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Přiznejme si to, známe i lepší a mnohem zábavnější seriály.

Mary Poppins (1964)

Tento film podruhé vidět nemusím - ne že by byl nějak špatný, ale asi by mě z něho totálně hráblo. Navíc má na pohádku nevkusně dlouhou stopáž, a kdyby každá písnička netrvala pět minut bylo by to lepší. Největší zlo filmu je ovšem asi patnáctiminutová pasáž v kreslém obraze...to opravdu slabší povahu dostane do ústavu.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nepodařený muzikál. Písničky jsou zazpívány dobře, ale nejsou vůbec chytlavé, navíc je jich tam na můj vkus až příliš. Příběh filmu mě navíc připadal nedokončený. Množství krve je tam sice jak v hororovém béčku, ale mohla vypadat líp než marmeláda. Celkový vizuál filmu podle mě není vůbec poutavý, a při přepínání kanálů v televizi bych o něj asi vůbec nezavadil. Už jsem si zvykl, že všichni tady vychvalují Burtona do nebes, jaký je to úžasný režisér a pod., ale já osobně Tima nemam rád, a jeho filmy taky ne (až na 3 výjimky), a ani je nevyhledávám. Mam takový dojem, že i kdyby Burton natočil hodinový záběr na krabici mléka jako samostatný film, tak to zde na ČSFD dostane 90%. Jeho filmy jsou podle mě prostě vysoce přeceněné. Dva a půl *.

Alenka v říši divů (1951)

Já jen tak nějak vůbec nevim, proč ona pořád honí toho králíka. Nutno dodat, že rychlejší zakončení příběhu jsem snad ještě neviděl.

Náhradníci (2009)

Sci-fi s velkým, žel bohu nevyužitým potenciálem. Všechno tam jde poměrně snadno a trvá to hodinu a čtvrt. Takto si akční sci-fi thriller v dnešní době nepředstavuju.

Tele Tele (2000) (pořad)

Mě to opravdu nikdy nebavilo.

2012 (2009)

Klasický Emmerich a ještě klasičtější katastrofický film. Efekty sice našlapané, katastrofická hudba pompézní, ale po příběhové stránce nás nic nepřekvapí. Musím ale uznat, že jsme se konečně dočkali filmu, kde americký prezident nepromlouvá k celému světu, ale jen ke svému národu (a to se mu přenos navíc vypne :) ), neusedá do sedadla stíhačky ani nic podobného, ale je to prostě normální člověk. Ostatní herecké výkony jsou takové nijaké, polovina postav kouká a panikaří, druhá polovina ví co se děje, ale odmítá to zbytku říct. Jenom pár postav to udržuje nad vodu, a to Woody Harrelson a hláškující Zlatko Buric ("engine start"). A ten závěr filmu mně připadal takový moc narychlo vyřešený, ale za to asi může samotná délka filmu.

Battlestar Galactica: Plán (2009)

Převratné události z celého seriálu nacpané do ani ne dvou hodin a navíc z pohledu druhé strany. Ničeho nového se nám ale nedostane.

Electroma (2006)

Zajímavě vyvážený film. Příběh docela jednoduchý, ovšem velmi silně emotivně působí na diváka. Děj se poměrně vleče, ale na druhou stranu do nás pumpuje dokonalé záběry ještě lepší kamerou. Největší filmařský kumšt celého filmu je rozhodně cesta pouští a psychické zhroucení, kde je tento smutný prvek doslova rozpálen dech beroucím záběrem na hořící postavu. Znamenitý kus práce!