Sázka na nejistotu (2015)

Ke zkouškám z ekonomiky by se to určitě hodilo. Byla by to slušná motivace pochopit úplně všechno, co se tady odehrálo. Bohužel úplně všechno dopodrobna jsem nechytil. Chybělo mi trochu i větší splynutí s postavama, mezi kterýma se ledabyle přepínalo z jedný na druhou. Na druhou stranu svoje charakterový party zahráli všichni výborně. Srovnání s Vlkem z Wall street se tady jasně nabízí. Tématika podobná, nicméně kvalita Vlka si zaslouží tak o dvě hvězdy víc.

Husí kůže (2015)

Trochu jsem přemejšlel o tom, jestli tohle má bejt vyloženě podívaná pro děti. Jejich rodiče pak asi budou platit trochu větší účet za elektřinu, díky lampičce, která je celou noc rozsvícená. Já se ale bavil a bavil. Ne že by to bylo nějak ultra vtipný, ale spád to mělo slušnej, příšer a monster byla fůra a obsazení taky se taky povedlo. Efekty povedený, vizuál super, takže pro nenáročnýho diváka, kterej má rád Jacka Blacka a příšery všeho druhu, ideální.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Čtvrtá hvězda je hlavně za výbornýho DiCapria. Jinak jsem z toho zase tolik odvařenej nebyl. Tempo bylo hodně těžkopádný a celkem zbytečný vsuvky jen natahujou už tak rozvleklej děj. Nicméně ano, má to svý kvality a výbornou kameru k tomu. Takže jako vždycky je tenhle oceněný film spíš pro odborníky zaběhlý v artu a filmový kritiky, který u toho určitě blahem vytekli:)

Stážista (2015)

Za čtvrtou hvězdu může hlavně díky De Niro, kterej jako vždy exceluje. Příběh, přestože jsem čekal bídu, docela odsejpal, i když nikdo mi nenamluví, že je taaak busy. Tyhle masérský postoje, o tom jak se někdo nestíhá přes den ani najíst, protože prostě nemá čas, mi přijdou jako pokrytectví na entou. Pro účel filmu ale vyhovujou. Škoda, že tady byl tak zabitej konec.

Kobry a užovky (2015)

Depresivní, smutný, herecky výborný. Nebejt mobilů, současných aut a dýzy, kterou znám, myslel bych si, že se děj odehrává v devadesátých letech. Místo toho je to ale realita. Drsná, syrová ... ale příběhově dobře zvládnutá.

Šest směšných (2015)

Myslím, že tenhle film dokonale rozdělí zdejší uživatele na dva tábory. Intelektuální kritiky, který si frčej na zádumčivých filozofických pointách, uměleckých výlevech a odporu k prvoplánovanejm taškařicím a ty, co se prostě rádi bavěj. Přiznávám, že já patřím k těm druhejm a u tohohle filmu jsem se taky dost slušně nařehtal. Všechno šlape, jednotlivý charaktery jsou slušně propracovaný a dostatečně výrazný.Scénář k tomu napsanej geniálně. Jestli chcete prachsprostou zábavu, jděte do toho.

Marťan (2015)

Slabší čtyři za Damona, kterej to taaak pěkně utáhnul, čemuž jsem původně moc nevěřil. Zvlád to výborně a to s nadhledem, optimismem, vtipem a bez zbytečných melodramatických vsuvek. Marťana by určitě doporučilo devět z deseti emzáků.

Věčně mladá (2015)

SPOILER!!! Věčně mladá, věčně krásná, věčně v p.deli z toho, že její dcerka by mohla jít do domova důchodců. Konec SPOILERU. Na tohle téma bylo uděláno už několik filmů. Věčně mladá patří k těm lepším, lidštějším a "uvěřitelnějším". Velkým plusem je i charisma hlavní hrdinky, ze který bude paf asi každej chlapák, co má rád hezký a chytrý dámy s velkým D. Dohromady romanťárna, která se nevleče.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Tohle byla dobrá ujeťárna. Nějak jsem se k tomuhle filmu nechystal, ale skoro omylem se mi pustil začátek. A od tý doby jsem na příběhu visel, jako kojenec na bradavce. Trochu mi vadili vychytralý a střelhbitě se pohybující zombíci, ale na tohle se nedá dívat, jako na horor plný napětí. Spíš je to prča od A do Z.

Kurýr: Restart (2015)

Je o tolik horších filmů, který si zasloužej s klidným srdcem tři hvězdy, takže tady je volba jasná, minimálně čtyřhvězdičková. Ano, princ Jasoň tady dost chybí. Jeho charisma by dotlačila k týhle podívaný i pátou hvězdu, ale i tak je Restart překvapivě dobrým kouskem, u kterýho jsem se ani chvilku nenudil. Tohle byla ta nejstylovější reklama na Audinu pro rok 2015.