Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

Atmosféra FF, originálně zpřístupněná přes Google glass, byla vybudovaná dokonale a stejně tak funguje i napětí, který by se místy dalo krájet. Bohužel jen místy a navíc si tvůrci fest uškodili s postavama, který nejsou dvakrát sympatický. Rozvláčnej začátek se dá odpustit, ale ten unylej natahovanej konec to celkem pohřbil. Určitě se tady hodí srovnání s As Above, So Below http://www.csfd.cz/film/371509-pod-zemi/prehled/ , který ale bylo tak o hvězdu až dvě lepší.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Zatímco k nejvtipnějším agentům patří Johny Bean English, tohle jsou agenti nejzábavnější. Dokonale vytěžili svoji chladnou britskou a hlavně gentlemanskou povahu k tomu, aby tahle podívaná pořádně šlapala. Přestože britský komedie mě svým humorem tolik nejednou, tohle bylo jiný kafe. Závan Hollywoodu hold udělal svoje. Knihu jsem sice nečet, ale jestli se v ní odehrálo všechno, co ve filmovým zpracování, musel mít spisovatel pěkně bujnou představivost a koneckonců čtenář taky. Finální ohňostroj z bouchacích hlav mluví za vše:)

Osm hrozných (2015)

Celý drámo v jedný chajdě mělo sice slušnej závěr, ale ta stopáž byla fakt přehnaná. Stejně tak i dialogy, který byly zbytečným plácáním režisérova vysněnýho formátu. Na tak brutální PR a mistra krvavýho cool pokecu Tarantina, bych čekal větší parádu.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Mám trochu problém s filmama, kde hrajou děti, co se chovaj jako dospělý. Musí se ale nechat, že stejně jako v jedničce to tady špunti uhrály docela dobře. Kopírka průběhu "návštěva do jinosvěta, problém zla, bitva, vítězství, návrat do reálu" jako v jedničce by si sice zasloužila něco originálnějšího, jenže nenáročný divák, pro kterýho je Narnie určená asi opět zaplesal. I já jsem zjevně nenáročný divák, takže Narnie zase bodovala.... a to jsem se týhle trilogii taaaak dlouho vyhejbal.

Steve Jobs (2015)

Ani jeden z filmů o Jobsovi to nedotáhnul k jeho "novějším" vynálezům, které používáme do dneška. O iPhonu ani zmínka, o iPodu jen zlehka v monologu o tom, jak svý dceři narve do kapsy stovky písní. Když už porovnávám, přijde mi, že to co chybí tomuhle Jobsovi, přebejvalo v tom druhém a naopak. V tomhle případě jde jen o komorní konverzačku a za mě velký zklamání.

Spotlight (2015)

Napínavý, jako tanga na dvěstěkilovým mnichovi? Ani náhodou. Tohle bylo dobrý .... hlavně na usnutí. Chápu, že šlo o silný příběh, ale vůbec nechápu tak silný hodnocení totálně, za mě, nezáživnýho provedení. Po letošních Oscarech mi je jasný, že já bych ten "správnej" kritik asi nebyl. Aspoň vím, podle čeho si vybírat. I když loňský Birdman nebyl tak špatnej, rozhodně nebudu vybírat podle ocenění a naopak se mrknu na kousky, který má v oblíbenejch ten, co se tohle taky moc nezdálo. Podobně jako u Antikrista:)

Dítko z pekla (2013)

Další ze snah o hororovou parodii a opět blbost. Možná větší, než je obvyklý, ale občas jsem se u toho i zasmál. S odřenejma ušima za tři hvězdy pro tuhle filmovou lobotomii.

Creed (2015)

Rocky zůstane asi navěky jeden jediný, osobitý, nedostižný, a to i přes spoustu pokusů vydojit z hollywoodské krávy aspoň jeden kus, kterej by ho moh převálcovat. To ale fakt nejde a tak, když už nemůže bejt SLY v ringu, posadili ho filmaři alespoň do role trenéra. Nutno podotknout, že i přestože se tahle role jeví jako vedlejší, zůstává v roli hlavní a vůbec se není čemu divit, že za ní SLY vyfasoval nějakou tu filmovou cenu. Přes trochu zbytečný romantický scény "hlavního" vyrýsovanýho, sexypohledy házejícího hrdiny je Creed odsejpající kousek, s koncem kterej naštěstí filmaři nenechali napospas klasickýho Rocky-scénáře. SLY je tak dojemnej, že ho budete žrát a ověšovat hvězdama navíc.

Gangster Ka (2015)

S chutí se do tohohle bijáku člověk pustí, s trochou nechuti zase skončí u titulků. Ne, že by film byl špatnej. Spíš tak trochu nejde uvěřit tomu, že by to takhle fungovalo. Jenže ono jo. Na dobře vystihnutou absurdnost mafiánských peripetií, které se skutečně odehrály Gangster ka vsází. Filmařsky se tady zvládlo všechno, včetně Káčka, který svojí roli dal na jedna. Nejde odolat srovnání s Příběhem komotra, vedle kterého si stojí Gangster Ka docela obstojně. Přestože to filmaři, v tomhle případě, vzali za trochu jinej konec, ve výsledku bych to viděl na 1:1.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tady budu asi močit proti větru, ale fakt nevím co na Sicariovi bylo extra. Když vynechám docela ok herecký výkony, máme tady jednu vyšetřovatelku, která tu hraje akorát druhý ukulele a ve finále si vyláká na divákovi soucit z toho, jak to má hold holka těžký. Drsnýho Benicia, kterej si střihne jednu malou akcičku, jinak bude hlavně ukazovat ramena. K tomu padoucha, o kterýho kamera párkrát lehce zavadí a šmytec. Totální průměr, kterej si nezaslouží víc jak tři hvězdy.