Smrtelná aliance (2013)

Šílená hovadina s Van Dammem, jeho synkem, od Petera Hyamse. Takovej odpadovej evergreen posledního desetiletí. Van Damme je zde ale mimořádně legrační a je vidět, jak si se synkem užívá tu srandu. Za to ty dvě hvězdičky. Ty trapný neherci kolem, nudný děj, pitomý scénář a zbytečnost, to už je tam jaksi navíc. V pohodě by stačil pár vteřinovej klip na Youtube, kde by Van Damme v roli šílence rozkrájel ty trapný neherce a na konci by byla reklama na nože od Horsta Fuchse, zkrátka něco podobného, jako Van Damme a jeho roznožka na Volvo tyrákách - což je jeho asi jeho nej počin za pět let.

Machete zabíjí (2013)

Zábavná přeplácaná šílenost plná nejrůznějších odkazů a tuny srandovních zabití. Člověk na to musí být správně naladěn, proto chápu zdejší nízká hodnocení těch intelektuálních sledovatelů filmů. Dost mě štvalo a bylo to hodně vidět, že některé ty herce nebo zpěvačku Lady Gaga asi nemohl Rodriguez kvůli konfliktům v diáři dostat najednou na plátno. U Lady Gaga to bylo dost vidět. Přišlo mi, že její scény byly natočené úplně mimo veškerý film a tak nějak sestříhány do děje. Zbytečně. Zbytečná postava a zbytečný scény s ní.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Hodně ujetá bláznovina, která je světlejším momentem v jinak slabém roce 2013. Celé je to v takovém Pulp Fiction stylu, akorát s příchutí kompostu z amerického vidlákova, kde IQ 80 je už moc.

U Konce světa (2013)

U těch komedií od Wrighta se mi líbí ta britská jinakost a suchý humor. Roboapokalypsa v malým britským zapadákově a ujíždění před hrozbami v malém evropském autě mají svoje kouzlo. Navíc jsem si vzpomněl na Četníka a mimozemšťany. Takže celkově tak nějak nadprůměr.

Red 2 (2013)

Průměrné, zbytečné pokračování.

jOBS (2013)

Není to špatné, není. Nepřináší to žádnou převratnou podívanou. Je to jak nějaký lepší televizní film, který formálně nepřekvapí vůbec ničím. Ale dokáže to udržet pozornost. A tak trochu Jobse vykreslit jako pěknou svini, což nevím, jestli tvůrci zamýšleli. Každopádně dávám takové hodnocení jak dávám, i když Apple zrovna nemusím.

Muž taiči (2013)

Když odhlédnu od příběhu, občas divných střihů, záběrů a přespříliš statické kamery, já viděl každou sekundu, jak si na tom Keanu dával záležet a s jakou pečlivostí je nakomponovaná každá scéna a jak snaživý je každý záběr. Je vidět, že do toho Keanu dal opravdu hodně ze sebe a nedělal to pro prachy. Stejně jako hlavní hrdina. A to se cení.

The Iceman (2012)

Shannon padl do role chladnokrevneho zabijaka jako ulity. Take to bylo spickove obsazene. Evanse jsem skoro nepoznal, Schwimmer byl taky tezko k poznani, James Franco tu ma jen male cameo, ale byla to bomba.

Wolverine (2013)

Desata recyklace Wolverina neni zase takovej pruser, jak jsem cekal. Komiksovy adaptace zacinaj byt podle me vycerpane, ale zasazeni pribehu do kultury Japonska, vytazeni ninju a takovej pokus o realisticnost (grizzly na zacatku byl chvili cgi, alevetsinou pekne old school loutka na motorky), to vsechno byl krok spravnym smerem. Novej Wolverin je tedy v ramci zanru nadprumer a tri hvezdy tady maji vetsi vahu nez tri hvezdy, ktere jsem za posledni dva roky udelil jinym superhrdinskym filmum.

Moje letní prázdniny (2012)

Skvělá zábava šitá na míru Melu Gibsonovi. Do rolí podvodníčků je jako dělanej. Takových věcí by měl točit víc. Sednou mu a sedne to i divákům jako já.