• Pohádka

Atlas mraků (2012)

Asi patřím mezi ty méně chápající, ale tento kousek ve mě nezanechal vůbec nic. Dlouhý, táhlý a zmatený děj jehož myšlenka mi prostě asi unikla. Nejspíš jsem se dívala s klapkami na očích, ale nemůžu najít nic, co bych vyzdvihla. Měla jsem úplně odlišné očekávání.

Úplné zatmění (1995)

Herecké podání ohromující, ne každý chlap má na to ztvárnit přesvědčivě homosexuální roli. Na mě téma trochu těžké a postavy "zkažené", ale jinak myslím, že stojí za shlédnutí.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Holt nesmíte to vnímat jako filmy typu Sedm, Zelená míle a podobné...mezi romantikou pro ženy to ale má šanci slušně zabodovat. Mě se padesát odstínů prostě líbilo i když je to tak prostoduché a průhledné. Řekla bych taková jiná erotická popelka... A ve finále u mě film boduje více než kniha :-)

Zimní příběh (2014)

Mám pro tyhle filmy slabost. Čím víc fantasy tím líp. K tomu nějaká ta "lovestory" a zatláčím slzu...Nejspíš to není film na oscara, ale mě si získal svou pohádkovostí, takže jsem ledasco odpustila:-)

Všechno nebo nic (2017)

Pěkné, úsměvné, dějově uspokojivé, ale ten dabing...když už vezmu neokoukané chlapy dám jim taky neoposlouchané hlasy jinak to dle mého názoru ztrácí smysl :-)

Zmizení (2013)

Je to spíš na tři a půl hvězdy, protože začátek byl zdlouhavý a děj poměrně komplikovaný. Napětí se dostavilo spíš až ke konci filmu a fanoušek "braní věcí do vlastních rukou" taky moc nejsem. Rozuzlení filmu bylo naštěstí překvapivé. Konec v podstatě happy and. I přes některé mouchy je celkový dojem z filmu dobrý.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Chápu, proč si film získal takovou popularitu a všechny chvalozpěvy respektuji. Já sem však žánrově laděná jiným směrem. Na to abych dala více hvězd jsem měla při sledování filmu málo otevřenou pusu a dech se mi netajil vůbec. Naopak to pro mě bylo trochu zdlouhavé a depresivní.

Sedmikrásky (1966) odpad!

Z mé strany nejspíš nepochopeno...možná dříve průlom, dnes tento kousek pravděpodobně ne každý patřičně ocení...

Hra s nevěrou (2005)

Začátek se dost táhl, ale ke konci jsem se dočkala nějakého překvapení a konec byl vyřešen slušně,takže dobrý průměr :-)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Brr, ještě teď mě mrazí. Působivé, realistické, dojemné. Obvykle tento typ filmu nesleduji pro depresivnost. Ve finále jsem ráda, že jsem ho viděla. Opravdu povedené zpracování nesnadného tématu.