Sunshine (2007)

Wow! Tomuhle filmu podle mě nic nechybělo, skvělá akce a atmosféra a jako ve většině Boylových filmech výborná hudba. Chápu, že je to možná klišé o záchraně planety, které už jsme viděli stokrát, nicméně Sunshine si mě zatím získalo nejvíc.

Kašlu na lásku (2003)

Takle si romantickou komedii nepředstavuju. Film na to nebyl dost vtipný ani dost romantický, maximálně mi utkví v hlavě díky originálnímu provedení a skvělému výkonu McGregora, jinak se ale ztratí v těžkém průměru tohoto žánru.

Sbohem, baby (2007)

Dlouho jsem se těšila na další film, kterému bych dala bez váhání 5* a nečekala jsem, že zrovna tenhle snímek, který navíc režíroval Affleck toho dosáhne. Ať už si o B.Affleckovi myslím cokoliv, tenhle film mu fakt vyšel, snad se osvědčila i bratrská spolupráce. Nebudu tady jednotlivě jmenovat, zkrátka všechno bylo tak jak má být, včetně vynikajícího konce, který mi nějakou dobu ještě hlavou vrtat bude...

Úkryt (2002)

Celou dobu jsem filmu neměla co vytknout, škoda toho konce, ten byl trochu slabší...

Drive (2011)

Jedním slovem zvláštní. Nevím, co jsem od filmu čekala, ale tohle určitě ne. Děj se postaral o pár povedených zvratů, a bohužel nemůžu říct, že by se mi to vždycky líbilo. Podmanivá atmosféra je jednoznačně nejsilnější stránka filmu, o kterou se postarala především skvělá hudba, díky které vzniklo pár opravdu povedených scén a neuvěřitelně tajemný Gosling. Zaujal mě začátek a stále jsem čekala, kdy na něj film naváže, to se ale nestalo. Místo toho se děj stočil někam úplně jinam a jako kdyby se nemohl pořádně rozhodnout, co chce vlastně říct.

Šmoulové (2011)

Obecně přímo nesnáším filmy, kde se spojují animované postavy s realnýma (př. Garfield) , řekla bych, že málokdy se to povede natočit dostatečně věrohodně. Na Šmouly jsem se koukla hlavně kvůli N.P.Harrisovi. Co bych filmu vytkla je hlavně děj, který mohl být mnohem více propracovanější a vůbec, mohl být zkrátka lepší. Samotní šmoulové byli krásně zpracovaní a dejme tomu, že tady spojení animace-realita docela fungovalo. Záporná postava-Gargamel-věřím, že byl dobře zvolený i zahraný, ale především hrozně otravný a celkově mi vadil, i když to je tak možná správně :) Přesto je pravda, že pár povedených scén měl, stejně jako Azrael (jeho kočka), ale právě u kočky byla někdy hodně vidět přehnaná animace. Neil Patrick Harris ve filmu nebyl nějak výrazný, což mě mrzí, ale hlavní roli měli hold šmoulové...Co se mi na filmu opravdu líbilo byla hudba, pár dobrých vtipů a roztomilí šmoulové a navzdory ne moc vydařenému ději, jsem to dokoukala a nakonec to nebylo tak špatné. 55%

Kmotr (1972)

Když jsem přečetla knížku, samozřejmě jsem plánovala kouknout se i na filmové zpracování a přemýšlela jsem, jak by měl vypadat don Corleone a musím říct, že Marlon Brando byl perfektní volba! Byl to pro mě hlavně on, kdo táhl celý film. Jinak film přesně vystihnul atmosféru, držel se hodně knížky, což se mi líbilo, ale asi by pro mě bylo mnohem těžší se orientovat v ději a v množství postav bez přečtení předlohy. Bohužel stejně jako knížka i film měl slabší konec a proto tich 5 prostě nedám.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ale jo, čekala jsem to horší. Film mě bavil, začátek a konec byl teda trochu roztahaný, ale Jack Sparrow se vrátil se vší parádou. Trochu mě mrzela role G. Rushe, řekněme, že jako pirát Barbarossa byl lepší. Naopak mě mile překvapila Penelope Cruz, kterou moc nemusím, ale nutno uznat, že role pirátky ji seděla. Pro Johnnyho Deppa jako Jacka Sparowa mám holt slabost a nikdy mě neomrzí. A pátý díl? proč ne, sem s ním :D

Thor (2011)

Tenhle film měl nápad a snad jako první z Marvel komiksových adaptací se odehrával jinde, než na Zemi (aspoň částečně). Začátek hodně slibný, co se ale Thor ocitá na Zemi děj trochu ztrácí a bohužel už se nedokáže nahodit zpátky. Konec jsem ani moc nepochopila, myslím, že byl hodně nepravděpodobný. Herecké obsazení bylo dobře vybrané, Chris Hemsworth se na Thora vyloženě hodil ;) A pokud se nějaké té role ujme Anthony Hopkins, Natalie Portman nebo Stellan Skarsgard je to v dobrých rukou. Co mě na filmu zaujalo nejvíce byly určitě kostýmy a efekty. Jak už jsem říkala, nápad to mělo, škoda, že nebyl víc rozpracovaný, takhle je děj dost roztržitý.

Podfu(c)k (2000)

Nemůžu si pomoct, ale film je teda téměř stejný jako Sbal prachy a vypadni. A není divu, stejný režisér, stejní tvůrci i pár herců se znova sešlo pohromadě. I příběh má víceméně stejný vývoj, zmatený začátek, kde je spousta postav, ve kterých jsem se zorientovala až tak v druhé polovině filmu, pak se děj vyhrotí do absurdních scén, kdy se vzájemně nesouvisející příběhy spojí v jeden a konec je ve finále velice jednoduchý. Nevím, podobné snímky se mi těžko hodnotí, jelikož nejsem zrovna jejich velká fanynka, přesto musím vyzdvihnout skvělé dialogy, pár úsměvných a naprosto šílených scén a skvělého Brada Pitta.