V zajetí démonů 2 (2016)

Filmy od JW mám velice rád, ale tento mě příliš nenadchnul Jelikož jsem viděl všechny jeho hororové filmy, tento mi přišel jako slátanina všech. Ale pro člověka, jenž neviděl z jeho tvorby skoro nic, věřím, že to může být skvělý zážitek. Velká poklona jeho dvornímu skladateli Josephu Bisharovi! Doporučuji.

Podfukáři 2 (2016)

Absolutní zklamání. Z překvapující jedničky udělali prvky kopírující pokračování. Celý druhý díl zcela závislý na předchozím. Povahy postav a "vysvětlení" neobjevení Isly Fisher naprosto stupidní. Ani snaha o potrhlou Lizzy Caplan nezabrala. Holt Hollywood nezklamal s prokletím pokračování filmů.

Maledictus (2012) (amatérský film)

No. Inu. K amatérským filmům vždy koukám s nadhledem a beru to hlavně jako že se tvůrci chtěli hlavně pobavit, ale tady mi hodně věcí nesedělo. Hlavně ti herci-neherci. Někteří super, někteří vůbec. Kdyby ty výkřiky a emoce byly procítěnější či důvěryhodnější, tak by to absolutně změnilo celý film. Dávám hvězdičku za pobavení u volání o pomoc zhoubičkované dvojice a ještě jednu pro krásný jump na závěr.

Death note (2015) (seriál)

No. To je ten pocit, když si vezmou na špacír dílo z vaší oblíbené japonské produkce. Co se týče děje, tak ten až na pár velkých detailů sedí. To, že některé postavy jsou jiného pohlaví, jsem jaksi překousl. Nelíbilo se mi, jak postavám celkem proměnili povahy. A jelikož jsem fanoušek Kiry, tak mě celkem naštvalo, že vybarvovali ke konci seriálu L jako toho správného. Ohledně pozitiv. Ze začátku se to nezdá, ale to jak dokázal Masataka Kubota vystihnout změny povahy k šílenství, mě naprosto ohromilo. (Palec hore pre toho chalana!) Děj byl pro mě celkem chytlavý, taktéž obraz a kamery na mě působily skvělé jako typický TV seriál. Na závěr poznámka. Efekty a hudba byly někdy skvělé, naopak někdy už mě štvalo, že se neustále opakují. Každopádně když si dáte k tomu pivko a něco dobrého, tak je to podle mě super seriál pro zhlédnutí! Dal bych tomu tři hvězdy, ale jelikož je pro mě sága Death Note srdeční záležitost, přidávám tomu o hvězdičku navíc. Doporučuji!

Obchoďák Sedmé nebe (2015) (seriál)

Naprosto oddychový seriál. Humor se snaží být neotřelý a hercům jsou postavy psány přímo na tělo. Oceňuji poměrně neznámé tváře a výkon Lauren Ash. Dokonale si představuji, jak se tohle nemůže dít v českých obchodech. Raději ani nechci vědět, co se děje v českých obchodech. Doporučuji!

Dánská dívka (2015)

Rozhodně mě film překvapil. Scéna, kostýmy, hudba byli na místě. Herecké obsazení překvapující. Alicia Vikander se dokázala prosadit už začátkem roku v Ex Machina a teď tomu dala třešničku na dortu. Bohužel na letošních filmových cenách má obrovskou konkurenci. Obdivuhodný výkon. Co se týče herce Eddieho Redmayne, tak ten je pro mě letošním vítězem. I když se velkolepé filmové ceny pomalu přiklánějí spíše ke komerčním výkonům, (viz Zlaté glóby) tak mě Eddie přesvědčil snad i více než v Teorie všeho. Fascinující výkon. Klobouk dolů. Doporučuji!

Jurský svět (2015)

Celkem zklamání, přišlo mi to jako solidní směsice předešlých dílů. Efekty a hudba ovšem skvělá. Stačilo vidět jednou.

Špión (2015)

Šel jsem do kina s tím, že to bude průměrná komedie, ale opravdu mě to překvapilo. Chvílemi jsem si říkal, že těch vtipů je tam až přeplácaně. Melissa McCarthy mě jako vždy nezklamala. Opět skvělé. Opravdu dobré obsazení, včetně samých nádherných modelek které mi nedali spát. Doporučuji!

Popelka (2015)

Jedna z mála pohádek, kdy USA (docela) dodrželo předlohu. Výjimkou je kdy sestrám Popelky havrani mají vyklovat oči. Každopádně Cate Blanchett pro mě táhla celý film, Helena B. Carter nedostala dostatek prostoru znovu dokázat, jak je skvělá a kladně hodnotím už jen to, že mám slabost pro blondýny a tou (Pop)Elka byla. Doporučuji v případě, kdy nebudete mít co na práci.

Tři bratři (2014)

Obrovské zklámání, ztráta mého drahoceného času. Hvězdička pro Jiřího Lábuse a hvězdička z úcty k Janu Svěrákovi.