Settlers (2021)

Solidní psychologické sci-fi drama, odehrávající se na izolované martské stanici za doprovodu podmanivé monotónní hudby a kvalitního několikačlenného hereckého obsazení. Bohužel tam nepobíhá žádný vlasatý steroid, který by roztočil kladivo a hromadně zkosil marťanské ledové trolly, a tomu bohužel odpovídá zdejší hodnocení. Nicméně faktem je, že člověk musí být při sledování tohoto filmu v poněkud senzitivním rozpoložení, tzn.emočně rozladěn, a rozhodně nesmí mít náladu na akci, střílení, nebo exploze.  Pokud má zároveň pubertu pár dekád za sebou, a je milovníkem sci-fi filmů, odehrávající se na jiných planetách, aniž by jí tam zrovna zachraňovalo stopadesát x-menů, avengerů, a strážců galaxie v latexových kombinézách za doprovodu obřího CGI pekla, tak rozhodně není co řešit a může dát filmu šanci)) Mimochodem, ostatní recenzenti jsou zcela mimo co se týče tvrzení,  že místo,  kde se děj filmu odehrává,  nepřipomíná planetu Mars. Naopak, okolní krajina je 100% shodná jak geologicky, tak i vizualizací atmosféry. Kde se tam bere voda a jídlo, to není nutné řešit,  protože jde jednak o sci-fi, odehrávající se odhadem pár set let v budoucnosti, a koneckonců již dnes jsme schopni úspěšně simulovat podmínky, jenž panují na izolované soběstačné stanici s několika kolonisty, kteří si vyrábějí kyslík, recyklují vodu, pěstují potraviny.. A pokud se zdejší neználci diví, že jim na stanici teče rezavá voda z kohoutku, tak prakticky pár centimetrů pod povrchem je jí ve formě ledu dostatek, koneckonců během dřívějších martských stratigrafických ér byla značná část povrchu pokryta oceány, řekami, i jezery, a poté co si Mars prošel fatální kataklyzmatickou událostí, ztratil magnetické pole, a atmosféra začala unikát do vesmíru, značná část těchto vodních rezervoárů dnes leží pod nánosy  prachu oxidu železitého, a to nejen v pevném skupenství. Jako jediný problém vidím v obří kupoli, jenž obklopuje stanici, protože ta by se v tamních podmínkách nepochybně horko těžko konstruovala i za tisíc let, byť by jí z nějakého extraordinárně odolného polymeru tiskly 3D tiskárny a sestavovali autonomní roboti

Separation (2021)

Jedna hvězda navíc za scénu s mimem na chodbě. Uprostřed noci jsem si málem nasral do kalhot, jak to bylo báječně creepy; https://m.youtube.com/watch?v=P0eMLsGfbVU

Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy (2015)

Jeden z nejvíce fascinujících fenoménů, které doprovází lidstvo už od prvopočátku. Snaha zařadit paralýzu mezi běžné parasomnie pokulhává. Stejně tak vědecké racionální vysvětlení. Stále více nabývám dojmu, že jde o konfrontace s reálnými metafyzickými entitami, byť to zní sebevíce absurdněji.

Tóny násilí (2021) odpad!

Co to kva bylo? Vypnuto po scéně se svázaným bezdomovcem sotva po půl hodině, nic trapnějšího v hororovém žánru jsem dlouho neviděl

To je demokracie (2021) (seriál) odpad!

Každá doba má svou propagandu

Válka zítřka (2021)

Výborné akční sci-fi s mým oblíbeným hercem. Vetřelci jsou agilní inteligentní svině,  ale tolik jako standartní vetřelci od Ripleyové strach nenaženou a v posledních scifíčkách mi přijdou všichni na jedno brdo, už by se měl objevit nějaký nový "Giger"

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Co dodat. Na VHSce s německým dabingem mi to v devadesátkovém útlém mládí jelo na staré socialistické televizi asi tak milionkrát. Nerozuměl jsem ani slovo a nebylo to vůbec potřeba. Vždy se na to rád podívám i dnes, pokud to zrovna běží v TV

Lůno (2010)

Komorní incestní podivnost s šíleně nesympatickými herci v hlavních rolích. Recenzenti na ČSFD jsou zkrátka většinově "jinde", ale to už víme dlouhodobě)))

Sucho (2020)

Excelentní dojemné drama. Naprosto perfektní soundtrack