• Fantasy

Kazatel (2011)

Čakal som od toho viac. Bez duchá, akčná, zabíjačka. Naozaj si to pýtalo niečo hlbšie. Jediné čo bolo dobré sú efekty, hudba a plynulý príbeh. Námet mal pre mňa veľký potenciál, ale dopadlo to dosť zle. Zaujímavý fiktívny pohľad na Cirkev a jej fungovanie. Dosť ma pobavil. Nevedel som či sa mám smiať ale smútiť. Nakoniec som sa smial. Som rád, že som vo formácii elitnej skupiny zabijakov, kňazov, v našom svete. pekný oddych pri tomto filme. Nič iné jeho pozretím nedosiahnete.

Jeden den (2011)

Pekný romantický film. Chcel by som vyzdvihnúť myšlienku, že "hýrivý" život plný sexu, ľahkých drog, alkoholu uspokojí človeka len chvíľu. Celý život sa tak žiť nedá. Vedie to k plytkosti, neuspokojeniu, nešťastiu. A ešte jednu, láska sa môže žiť aj bez sexu. Pretože čistá láska ho nepotrebuje. Sex nieje cieľ lásky, ani nutnosť, ani jej prostriedok, ani prejav. Láska si vystačí bez neho. Vzťahy sú o priateľstve, pochopení, vypočutí si toho druhého, spoznávaní, prípade rozlišovaní či je toto muž/žena s ktorou chcem prežiť celý svoj život. Škoda že mu to trvalo pochopiť tak dlho. taktiež sa mi páčil vzťah matka a syn. Fajná hudba a príjemné herecké výkony. Koniec ma tiež prekvapil, posledné dva romantické filmy s Anne čo som videl nekončili "žili spolu šťastne až do smrti". Snáď to nebude pravidlo. Ale napriek tomu vo mne zanechal pozitívne myšlienky. Taký nadpriemer v romantických filmoch čo som videl. Ale zase nie až taký výrazný... Odporúčam romantickým dušiam.

Vyměřený čas (2011)

Myšlienka sa mi zdala dobrá a nápaditá. Aj keď charaktery nešli úplne na hĺbku a fungovanie toho sveta tiež nie... teraz mi to však až tak nevadilo. Skôr mi to naozaj pripomínalo ekonomické fungovanie v našom svete. Páčila sa mi však akcia, padlo dosť výstrelov a málo mŕtvol. (to ako pozitívum...) Tiež ma zaujala irónia ako sa skončil život Willovej mami, bola dosť silná. Celkovo sa mi však páčila hodnota akú film dával životu. Teda akú mu prikladali hodnotu hlavní klaďasi. Celkovo z tohoto film mám pozitívny dojem. Preto mu dávam tie 4 *. Inak filmovo má asi dosť chýb. Predsa odporúčam zhliadnuť.

Mamma Mia! (2008)

Jedna hviezda iba za pesničky ABBY. Inak odpad!

Na život a na smrt (1998) (seriál)

Ach joj. Tento seriál som prvý krát videl pred mnohými rokmi (teda iba pár dielov). Teraz som sa k nemu dostal ako k celku. Hmmmm jednu hviezdu dávam za dobré bojové súboje. Boli dosť reálne a dobre zahrané, vedia diváka zatiahnuť do deja. Druhú hviezdu dávam za dobré stvárnenie postáv z hry Mortal Kombat. Boli verné svojím schopnostiam z hier a dobre vyzerali. A teraz veci čo sa mi nepáčili. Hudba sa po čase dosť opakovala a už mi liezla na nervy. Príbehy sa zviezli do jednoduchého klišé. Objavenie súpera, boj, útek súpera, opäť hľadanie, boj, víťaztvo (niekedy úplné a niekedy súper zase vstal z mŕtvych.) Ohľadom kostýmov. Hlavní herci sa nikdy neprezliekali. (Taša sa v jednom dieli prehodila do šiat...) A celkovo dosť šetrili oblečením na ženách. Všetky vyzerali ako pornohviezdy. A ku koncu mi moc komentárov nenapadá. Proste jasný smutný koniec. Niekedy musí prísť aj zlý koniec. Ale také filmy ani seriáli neznášam. Nezanechajú v človeku pozitívny dojem, že všetko to trápenie sa oplatilo. Pritom v reálnom živote to tak, podľa mňa, funguje. A najmä v seriáloch. Načo pozerám 22 dielov keď na konci... Proste si to pozrite ak chcete. Ale moc vás to neobohatí. Ja som to zobral jedným uchom dnu a druhým von. Jednoducho taký podpriemerný neutrálny seriál. Radšej si pozrite Mortal Kombat Legacy, alebo Rebirth. Sú naozaj zaujímavejšie a lepšie spracované.

Věčný bojovník (2006)

Tomuto filmu som chcel dať omnoho menej hviezd ako dávam. Najprv mi to prišlo ako totálny zlepenec, mišung, chaos... Keď som si ho však preklikal znova, tak som ho asi pochopil. Pomohli mi k tomu aj komentáre iných užívateľov. Teraz mi nezostáva nič iné ako oceniť tento film ako jeden z najlepších čo som videl. Je to úplne iná kategória filmu. Nieje to žiadny akčný, bojmi nadupaný kinohit. Nehrajú tam moc mladí herci. Je to pochmúrny príbeh o láske ktorá sa nemôže naplniť. Celým filmom sa prelína fajná hudba. Odporúčam Vám pozrieť si ho. Ale nerátajte, že ho pochopíte hneď na prvý krát. Ak ho však pochopíte tiež ho oceníte. Naozaj je to kúsok pre náročnejšieho diváka. Konečný dojem budete ešte dlho spracovávať po záverečných titulkoch.

Cesta do zatracení (2002)

Vau vau vau. Nič iné mi nezostáva povedať. Krásna hudba, krásny príbeh. Super zahrané postavy. Proste skvelá gengsterka. Asi najlepšia akú som videl. Kto nevidel, nepochopí.

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Mne sa to páčilo. Zaujímavo poňaté príbehy známych postáv, dobre vyzerajúce súboje, sprevádzané dobrou hudbou. Škoda tej krátkej minutáže... Hmmmm mrkol by som sa aj na celovečerný film.

Prometheus (2012)

Efektovo fest nabitý film. Zo začiatku naozaj veľkolepé zábery... ale potom to už ide dolu vodou. Dej je dosť jednoduchý, mnohé otázky sú nezodpovedané. Ale to bol asi zámer pre natočenie dvojky. Herecké výkony boli dosť ploché, charaktery sa mohli tiež ešte viacej prejaviť. Celkovo však podali uspokojivý priemerný výkon. Neboli tam ani žiadne situácie kedy by som sa bál... Neviem si tento film proste zatriediť. Ale pobavil a tie efekty boli naozaj dobré. Videl som aj väčšie blbosti ale aj lepšie filmy. Proste taký priemer.