• Fantasy

Muž v ohni (2004)

Tak tento film ma naozaj dostal aj na druhé pozretie. Nie nadarmo je jeden z mojich obľúbených. Danzel to podľa mňa zahral naozaj vynikajúco a seriózne. Dakota bola tiež geniálna. Obe polovice filmu, tá prvá romantická aj tá druhá drsňácka, naozaj do seba zapadli. Ani bez jednej si tento film neviem predstaviť. Normálne som skoro uveril, že tí skorumpovaní policajti a únoscovia si takú smrť zaslúžia... ale iba skoro. Tú jedinú hviezdu dávam dole za to dosť preexponované násilie pri získavaní informácií. Ale asi to k tomuto filmu patrí. Naozaj tento film odporúčam pozrieť si aspoň raz. Pretože také paradoxi v jednom film len tak neuvidíte.

Vánoce na zámku (2011) (TV film)

Pekná moderná rozprávka. Plná klasického klišé. Človek už zo začiatku vie ako to skončí. Ale na Vianoce je človek na také pekné, naivné, romantické rozprávky asi naladený. Občas dobre padne pozrieť si absolútne optimistický a pozitívne naladený film.

Zaklínač (2002) (seriál)

Kniha Zaklínač ma zaujala. Ale v seriály som sa najprv nevyznal. Po knihe som sa naň dosť tešil. Hlavný hrdina odviedol skvelú prácu. Naozaj sa role Geralta chytil schopne a dobre. Ostatní herci a herečky mi prišli starí a dosť nedôveryhodne hrali svoje role. Dobre dobre teda ešte okrem Ciri. Bolo tam dosť nahotiniek a posteľových scén. A úplne zbytočne. Ale to platí aj o knihe. Inak má celkovo také pomalšie tempo a okrem pár akčných scén je dosť nezaujímavý. Netvorov nebolo v podstate ani vidieť a ich maskovanie bolo skôr na smiech. Hmmmm tak celkovo škoda. Mal veľký potenciál. Odporúčal by som ho iba tým čo čítali knihu a zaujíma ich iná alternatíva príbehu o Zaklínačovi.

Čarodějky (1998) (seriál)

Tak toto je seriál z môjho dectva. Keď som si ho pozrel teraz, zdal sa mi dosť preplnený okultizmom, ezoterikou ... Príbehy po čase už boli veľmi podobné, až moc. Ale dej sa nakoniec pekne rozvíjal Väčšina problémov sa však riešila cestovaním v čase a to človeka už po treťom dosť onudí a znechutí. Hm ale celkovo dosť zaujímavý seriál. Už však určite nie pre moju vekovú kategóriu. Asi postupne upadne do zabudnutia.

Rebelka (2012)

Veľmi podarená Pixarovská rozprávka. Videl som ju v 3D verzii a aj tá zaujala. Naozaj skvelá animácia, pekný príbeh, dobré hlody, pekne zahraté (napísané) charaktery postáv. Aj keď sa to trošku zhodovalo s rozprávkou Na vlásku, bolo tam kopec originálnych nápadov. Tiež ma tam potešilo zopár myšlienok, ako to už u mňa býva. Našiel som tam myšlienky o prijatí druhých takých aký sú. Zo všetkým čo majú v povahe, s dobrým aj zlým. Nemeniť ich podľa vlastných predstáv, ale nechať to na nich. Pekne zobrazené rodičovské vzťahy, najmä mamy a dcéry. Proste aj túto skvelú rozprávku odporúčam všetkým dospievajúcim ale aj dospelým. Zábava a povzbudenie zaručené. Klobúk dole Pixar.

Na vlásku (2010)

Proste jedna skvelá super rozprávka. Znova som si ju pozrel, teraz v 3D verzii, a vôbec neľutujem. Skvelé hlody, pekné postavy (zločinci z hostinca u kačičky, kôň ... ), super animácia (naozaj super grafika), sprevádzaná fajnou hudbou. Taktiež som našiel aj zopár myšlienok, ktoré ma potešili a povzbudili (myšlienka o tom že treba mať sny, a že najšťastnejší človek je ten ktorý je, v živote, tam kde má byť). Pri pár scénach som bol normálne na mäkko, samého ma to prekvapilo. Ale musím to priznať. Táto Disneovka si proste zaslúži 100%. Som rád, že som ju mohol vidieť a vrelo vám ju odporúčam, starším i mladším.

Dům (2011)

Ako novodobý Slovensko - Český film sa mi páčil. Príbeh bol zaujímavý, charaktery postáv dosť dobre prepracované, herecky veľmi dobre zvládnuté. Chcel by som vyzdvihnúť príklad rodinných vzťahov. Sú dosť verné skutočným prípadom z môjho okolia. Páčil sa mi aj pomerne optimistický koniec. Ale potom sa mi nepáčilo, ospravedlňovanie si nevery a zbytočná posteľová scéna. Ale som rád, že aj naša tvorba je stále činná a plodná. Už by to chcelo iba nejaký veselý optimistický film a nie stále, naše bližšie, depkárske témy a situácie.

30 dní dlouhá noc (2007)

Celkom fajn atmosférovo natočený horor. Scény sú funkčné, ľakačky fajné. Na začiatku pekný západ slnka, streľba do upírov, požieranie obyvateľov, odtínanie hláv sekerou, drvič odpadu a na konci pekný východ slnka. Škoda že nevyužili celý potenciál deja a príbehu. Vyvstalo kopec nezodpovedaných otázok a ten mesiac ubehol ako voda. Ale celkovo super, nadpriemerný upírsky horor.

Alias (2001) (seriál)

Naozaj super seriál. Až teraz som si pozrel všetkých 5 sérií po sebe a neľutoval som ani jednu epizódu. Je to naozaj super špionážno, akčný, scifi seriál. Klobúk dole pred J. J. Abramsom. Je v ňom plno zvratov, verná psychológia postáv, ktorá sa vyvíja každým dielom. Príbehy a zvraty naozaj prekvapia. Dobrý nápad a námet (Rambaldi), ktorý bol využitý na 100 %. Herecké obsadenie tiež stojí za to. Alias je svedkom, že aj starší seriál môže stáť za to. Ešte raz klobúk dole. Kto nevidel, neuverí. Vrele odporúčam.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

A máme tu ďalší kúsok hviezdnej pechoty. Pól hviezdy dávam za dej. Fajne nadväzuje na jednotku a dáva zmysel. Ďalšia polovica patrí počítačovým efektom. To je asi tak všetko. Páčilo sa mi ešte ako si režisér robí srandu z reklám na verbovanie do armády a z celej vojenskej propagandy. Dosť mi tam však prekážala otázka náboženstva. Vôbec sa tam nehodila a bola tam umelo natlačená. Scény s naháčmi boli fest zbytočné. Posledný boj bola tiež fraška. Prišli plechový mariňáci a všetci chrobáci boli zrazu nahratý. Príliš lacné na poslednú, vrcholnú bitku. A nakoniec ma dojala konečná scéna s pozadím vybuchujúcej planéty, teda obrovského árčího. Inak v celku plytký a bezmyšlienkovitý film. Odporúčam Vám si ho pozrieť iba ak naozaj máte chuť vypnúť hlavu, alebo iba bez myšlienkovito civieť na telku prípadne monitor.