• Western

Kubo a kouzelný meč (2016)

Dokonalosť, za ktorú by sa nehanbil ani majster Miyazaki. Úchvatný príbeh i vizuálne spracovanie, takisto pôvodný voice acting (McConaughey, Theronka, Mara a Fiennes), skrátka jeden z top filmov tohto roka a jeden z naj animákov vôbec.

Krvavá pomsta (2016)

Ďalší "tak trochu iný" moderný western. Chvíľami sa to snaží o spaghetti atmosféru (hlavne hudbou), ale väčšinou je to indie bizarnosť na hrane paródie. Mňa to však bavilo, lebo tie postavy a dialógy nie sú celkom márne, má to svižné tempo a celkovo je tam ten pocit "takto nehrdinsky sa to mohlo odohrávať na skutočnom Západe".

Mělčiny (2016)

Predstavujem si tú producentskú poradu na začiatku vývoja projektu. "Počujte... vieme vymyslieť film, v ktorom bude Blake Lively celý čas v plavkách? Najlepšie mokrá. V nejakom peknom exotickom prostredí..." - "Ja by som mal nápad..."

Doktor Strange (2016)

Ako digitálna červená handra vyplieskala Scotta Adkinsa... Je to fajn, Bačovi síce tie vážne shakespearovské polohy verím omnoho viac než klonov Tonyho Starka, ale to je jedno. Triky, akcia, tempo, hlášky, solídny zloduch. Marvel ako sa patrí.

Elle (2016)

Milý romantický film, v ktorom sa často znásilňuje a aj nejaká tá kaša z krvi a mozgu vystrekne. Verhoeven v dobrej forme, scenár výborný a herci famózni.

Trollové (2016)

Už asi v polovici som chcel vstúpiť do toho sveta, priamo do deja... a dupať po nich, a dupať.

Zúčtování (2016)

Jeden z najlepších filmov roku 2016. Akčná nálož s kopou brutálnych headshotov na pozadí solídne prepracovanej psychologickej drámy o autistovi, čo sa dal na pochybné chodníčky. Niečo ako Rain Man meets John Wick v podaní nečakane presvedčivého Bena Afflecka.

Boj za svobodu (2016)

Výborný MM v úlohe južanského Robina Hooda v prekvapivo akčnom a krvavom historickom skorowesterne. Na odchýlky od dejepisu prdím, pokiaľ príbeh funguje, a tu funguje. Len škoda, že sa to ku koncu tak rozsype a dojmy zaniknú v celkom zbytočnej dejovej rovine z iného času.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Toto sa fakt hrubo nepodarilo. Celý dej je zlátanina s hromadou nelogických failov a idiotských skratiek. Zápletka béčková, napätie žiadne, akcie málo, záporáci slabí, aj ten oldschool feeling z jednotky je preč. Navyše Cobie som tú drsnú dôstojníčku neveril ani sekundu a všetko zaklincovala ultra-otravná a skrz-naskrz blbá dcéra. Veľká škoda...

Anthropoid (2016)

Nečakane intenzívny akčný thriller s parádnou záverečnou prestrelkou. Navyše - nikdy sa nenabažím strieľania fašistických prasiat.