• Životopisný

Síla (2021)

Dokument mi nepřišel špatný - vlastně na to, o kom byl, musel být dobrý, protože mě nezačal nudit, bohužel ale síla dokumentárního filmu je spjatá s tím, o kom a o čem vypráví. A Kamil Fila je prostě lidově řečeno chudák, který by měl dostat do huby - ideálně od jedné z těch žen, na jejichž úkor žije. Dámy, máte na víc, ztrácíte čas s pičínkem, co nemá koule, jen ego, které nezvládá. Český feminismus by se měl oklepat a raději dělat, že tenhle samozvaný hlupák existuje.

Každá minuta života (2021) odpad!

Dva neemoční lidé uprostřed dost nevzhledné krajiny vychovávají své dítě, aby bylo v životě závislé na výkonu, vítězstvích a odměnách. Nemá kamarády, nejí čokoládu, jen maká a plní svým rodičům, co si oni přejí. Působí to dost sterilně, bez lásky a nudně - a takový je i celý doku film. Nepřijde mi, že jde o poselství o dnešní společnosti, spíš o nudu, která se stále opakuje a ne a ne končit. Je to dost bez názoru, což je možná škoda, kdyby rodiče alespoň řekli, proč volí tak extrémní život pro syna, kterého, hádám, milují, možná by divák pocítil i empatii. Mamince bych ráda vzkázala, že vychovávat dítě ve víře, že bezdomovec jistě málo makal, a proto vybírá popelnice, je nemorální. Kdyby měla mezi ušima něco jiného, než jen nos, vychovávala by své dítě tak, aby nevěřilo, že hodnota člověka je odvislá od počtu medailí, které získá. Chudák Miško.

Matky (2021)

Ty jo, natočený je to docela dobře, i herečky jsou sympatické, chce se mi jim fandit, ALE co ten scénář, jak dlouho se psal? Přijde mi to jako první dobrý nápad, na kterém se už moc nepracovalo. Pár nedomyšlených situací/vtipů. Nakonec to celé působí naivně až trapně.

Infiltrace: Obchod s nadějí (2021) (TV film)

Dokument, jehož upoutávka v ČT rozběsnila rodiče autistických dětí. Prý proto, že právě ty děti autorky dokumentu tajně natočily, a materiál pak použily. OK, to chápu, to by se mi taky nelíbilo. Ale nějak mi přijde, že to, co v tom dokumentu skutečně je, stojí také za velké povšimnutí (když si člověk odečte vše, co mohlo být účelově sestřihané). To, že budou lidé sprostí k autorkám pořadu, nic nezmění na faktu, že ta natočená péče o autistické děti nevzbuzuje ani z pár procent důvěru. Je nahodilá, působí krajně neprofesionálně a v žádném případě ne jako skutečná terapie. Nemá to logiku, řád. Jsou-li rodiče ochotní platit 33 tisíc měsíčně za dopolední terapii v malém bytě na kraji Prahy, kterou vede paní, co mluví na jejich děti a neumí česky, stále si dává obídky/kafíčka nebo sušenky a neustále trousí neprofesionální bonmoty, dost možná to je hlavní zdroj jejich naštvání. Ano, ta paní fakt není profesionálka. A lidi kolem ní také ne. A je to docela velký hovno, které asi stát dlouho neřeší a lidé s autistickými dětmi jsou tak v piči, že je pro ně lepší toto než nic. To ej hodně špatné. Ale nepomůže, když se bude sprostě nadávat autorkám dokumentu, který zcela jistě rozproudí debatu o pomoci rodinám s autistickými dětmi.

Hlava Medúzy (2021) (seriál) odpad!

eee - moc se nechce věřit, že tento seriál psal a točil tým profesionálů. Je to opravdu dno, člověk se pak jen směje, jaké absurdity se na sebe v jednotlivých dílech vrší. Dialogy šílené, zápletky neuvěřitelné. Celé si tu hraje na Ameriku, ale je to jen ohřátý kečup, prostě nic moc, respektive nic.

Venuše v kožichu (2013) odpad!

Uf, nuda - nuda - nuda. Takový ten mačo ego film, na který by se mohl rád podívat Radim Uzel a jemu podobní. Mě totálně minul, nechápu...

Božena (2021) (seriál) odpad!

Tahle minisérie vzala téma Božena Němcová a udělala z něj plytkou telenovelu. Vztah mezi manželi, mezi Barborkou a jejími rodiči, mezi Němcovou a jejími dětmi je prostě plochý - ale moc plochý, nedomyšlený. Jakoby vypjaté scény střídají snové obrazy, dohromady to nemá moc smyslu. Celku chybí jasné směřování, téma. Kameníková pózuje jako modelka pro Elle, Geislerová je o trochu lepší, ale tento výběr hereček na Němcovou je žalostný - tím spíše, že Hájek Němce obhájí. Němec z minisérie vychází jako ten pochopitelný a sympatický! Němcová se fakt chová jako blbka, to je škoda, protože asi všichni tušíme, že to tak nebylo. Škola krásného tématu, vyšlo ploše a nudně.

De-Lovely (2004) odpad!

Tohle si snad ten talentovaný skladatel nezasloužil. Špatný scénář, trapná scéna střídá trapnou scénu. Veškeré postavy jsou velmi nesympatické. Je to zdlouhavé a nudné - naprostý protiklad k strhující a skvělé práci Portera. Nemá to koule, vůbec. Nic... Bohužel ztráta času.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Je mi zcela jedno, zda nějakou roli hraje Afroameričan nebo Afroameričanka. Přes celou tu absurdní kauzu jakoby se přehlédlo, že je to zatraceně strašně napsané. Jde o hodně draze oblečenou telenovelu, která je historicky ne nepřesná, ale je to jakoby někdo rajskou z Alcronu přirovnávat k ohřátému kečupu. Hlavní představitelka je uřvaná dětinská káča, ke které se jen těžko hledá pozitivní vztah. Postavy jsou omalovánkové, zápletky triviální až nemožné. Jediné, co na tom člověka rozesměje, je fakt, jak si Američané představují viktoriánskou Británii... v tomhle jsou ale hodně hodně hodně mimo.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Pět dílů super, poslední z toho dělá tuctovou selanku, bohužel. I tak velký nadprůměr. Je hodně poučné vidět skvělého herce Granta vedle velmi průměrné Kidmanové. Je sice mega nádherná, ale herecky šedý průměr, kdyby ji hezky neoblékli a neučesali, nemusela by tam být.