Paříži, miluji Tě (2006)

Nechci hodnotit každý minipříběh zvlášt, ale celek a ten výsledný dojem je naprosto úžasný. Zajímavý nápad a výborný výsledný zpracování. Má to úžasnou atmosféru a kouzlo.

Občan Havel (2007)

"Jéžišmarja, já jsem zase prezidentem. To je v prdeli!" ;-)

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Špatný to nebylo, ale nějak moc dobrý taky ne. Potenciál to mělo větší. Akčí scény nic moc, scénář taky nějak tak. Spousty opakujících se hollywoodských kliše (což se dá ale pochopit, když jde o blockbuster za 150M dolarů, kde hlavní priorita je co nejvíc vydělat). Ed Norton zase nezklamal a zahrál pěkně

Hancock (2008)

Nebavilo mě to. První 2/3 filmu jsou prakticky totožný s trailerem a skoro nic nového, až na pár nezáživných rozhovorů, tam není (dokonce i ty nejlepší fory jsou už v traileru). Ten přechod od komedie ke zvláštnímu patosu je taky zvláštní. Ale velký plus za krásnou Charlize Theron. ;)

Perl oder Pica (2006)

Zajímavý lucemburský film promítaný na Dnech evropského filmu. Hlavní oč tu běží je silně autoritativní a zároven chvílemi i velmi lidský vztah otec a syn

U konce s dechem (1960)

Úžasný a charismatický Belmondo v jedný z jeho nejlepších rolí. Stojí na něm a jeho šarmu celý film. Líbila se mi ta kombinace tragedie, rebelství, humoru a romantiky

Kurz negativního myšlení (2006)

nějaký věci mi tam přišli zajímavý víc, nějaký mín. ale za originalitu, černý humor a pár témat k zamyšlení si to určitě aspon ty 4* zaslouží

Václav (2007)

mno, nebylo to špatný, ale taky nic moc extra. nějaký části filmu mi přišli zbytečně moc prodlužovaný (např. Václavovi průšvihy), ten motiv s otcem na mě moc nezapůsobil. ale bylo tam pár hodně vtipných věcí a Trojan i Fixa rulez!

Kvaska (2007)

Čekal jsem to teda horší. Chvílema mě to i vtáhlo do děje a docela se i líbilo. Ale právě bohužel jen chvílema..