Top Gun (1986)

Jestli chcete vědět co je trapnost, podívejte se na Top gun. No to se dá možná říct o dost filmech z 80. let. Tom Cruise je tady opravdu výstavní debil a celý film sem mu přál aby si rozmlátil kokos na tý svý mašině nebo aby aspoň píchnul. Jemu zdatně konkuruje Tom Skeritt coby zkušený instruktor a nejdůležitější blb celého filmu. Scéna, kde Gilliska řekne Cruisovi, že ho miluje mě přinutila k záchvatu smíchu a zároveň mi bylo za obě postavy i herce trapně....Jinak moje oblíbená (zábavná) postava je neskutečně namustrovaný Iceman, který chodí jak kdyby měl v prdeli zastrčený koště. Ano, tento film je velmi "americký", militantní a hloupý, ale zároveň si uvědomuji, že je to jízda, na kterou se dá dívat hodněkrát a bez nudy....a taky mám rád letadla :)

Sněženky a machři (1982)

Kromě vtipných situací se studenty beru tento film i jako příběh jednoho kluka,který trochu víc přemýšlí a zjistí jak se zachovaj lidi v kritické situaci, však to taky všichni známe..

Mumie se vrací (2001)

Do dvojky se toho snažili nahustit opravdu hodně a nedopadlo to špatně. Je to víc akční a vůbec větší podívaná než jednička (zase na úkor atmosféry),svou zábavnost si to taky udrželo. Myslim, že jedna z mála dvojek, která určitě nebyla na škodu.

Živý terč (1993)

Tak nejlepší Van Dammeho film...hmmm..tak hvězdy dávám za prostředí New Orleans, Henrikssena a Van Dammovy předváděčky,ale rozhodně ne za děj. Začátek se dá brát ještě jako normální akční béčko s jednoduchou zápletkou, ale ve finále se film zvrtne do naprostý hovadiny. Van Damme tu do bad guyů sype neskutečné množství olova (průměrně dva zásobníky pistole do jednoho) a nakonec jim ještě dá otočku aby teda už konečně zhebli :). Do toho ještě jakýsi jeho guru-plesnivej dědek, kterej zná všechny zálesácký triky a likviduje záporáky svým lukem, kterej si podle razance střel nejspíš koupil v hračkářství.

Gladiátor (2000)

Dobrý historický velkofilm (stejné téma bylo už zpracováno ve filmu Pád říše římské), ale co si budu namlouvat, chtělo to víc těch gladiátorských soubojů a míň té omáčky. Mimochodem scéna kdy Maximova skupina gladiátorů po vyhrané bitce sjíždí výtahem do sklepení kolosea je dost "americká" a připomíná mi Toma Cruise když jede hydraulickym výtahem ke svý F-14ce v Top gunu :))

Protiúder (2002)

Já si myslim, že to tak hrozný nebylo..Arnold sice vypadá zestárle a jeho snaha o akci už vyznívá trapně, ale zas tolik akčních scén tu neměl. Jasně, jsou tu klasický hollywoodský shity: zabili mu rodinu a on vzal zákon do vlastních rukou, vydá se sám s batůžkem do Kolumbie a dostane se až ke guerille (k smíchu, nicméně o čem by to jinak bylo). Ale zase závěr ve Státech má docela nápaditou pointu.

Obojek (1991)

Celkem slušný akční film. Rutger Hauer aspoň nepůsobí tak stupidně jako Van Damme nebo Lundgren.

Total Recall (1990)

Skvělé akční sci-fi. Vytvoření krajiny na Marsu se hodně povedlo, stejně jako příběh, kde se hraje s časem a vzpomínkami+hlavní zápletka (boj o vzduch). Děj se moc nezdržuje, Arnold likviduje nepřátele na všechny způsoby a jste v napětí od začátku do konce. Určitě to řadím mezi nejlepší Arnoldovy snímky.

Spiderman (1994) (seriál)

Asi jeden z nejlepších kreslených seriálů co jsem viděl, je to pěkně nakreselno, má to spád, s Peterem Parkerem se rychle sžijete a oblíbíte si ho a pak je tu samozřejmě spousta nepřátel. Prostě paráda. A je to daleko lepší než hraný film.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Tento seriál je velká demence aneb morfujeme až do zblbnutí. Jednu hvězdu dávám tvůrcům za to, že se jim jaksi podařilo dát seriálu určité "kouzlo" vymývání mozku, takže člověk čekal jestli se strážci bude bojovat přerostlý květák nebo paprika a občas se u toho i zasmál.