• Krátkometrážní

Argylle: Tajný agent (2024)

Dve postavy, ktoré medzi sebou nemajú absolútne žiadnu chémiu, sa snažia dostať na kolená zlú organizáciu v nefunkčnom digibordely. Vaughn bol kedysi filmový vizionár. Vyzerá to tak, že tým dňom je koniec. Argylle je prvoplánový, absurdný a zaseknutý v čase. Takéto veci mohli fungovať 20 rokov dozadu. Vaughn sa vykráda a robí to tak okato, že to stráca štýl a originalitu. Finálny tanec vo farbách je veľmi zlý. Nehovoriac o korčuľovaní na rope. To, že to trošku pripomína rezanicu z prvého KIngsmana je na zaplakanie. Chýba tomu sofistikovanosť. Zmysluplné charaktery. A nadhľad. Berie sa to príliš vážne. Snaží sa to pôsobiť ako štýlová jazda, ale je to skôr uťahaný digidôchodca. Prepojenie so svetom Kingsmanov je zlý vtip. Dve hodiny pozerať na niečo čo nemá dušu je v dnešnej dobe štandard, ale u tvorcov, ktorý kedysi dokázali rozosmiať, dojať a pobaviť je daná vec na zaplakanie. Obrovská strata času a sklamanie.

Duna: Část druhá (2024)

Málokedy sa stáva, že každá jedna zložka vo filme je na správnom mieste. Deje sa v praví čas a tým spôsobom docieli, že všetko od prvej do poslednej minúty funguje ako má. Jediný kto dokáže Villeneuvea prekonať je on sám. A zase mi raz servíruje zážitok, ktorý bude dozrievať ešte niekoľko dní. Bol som dojatý, ohúrený a potešení. Stále ešte existujú tvorcovia čo robia filmy rovnako, ako keď som sa do filmu prvýkrát zamiloval. Vďaka Bohu za to.

Echo (2024) (seriál)

Podobný problém ako mala Ms.Marvel. Je to mdlý, vzťahovo výprazdnený a na mytológiu chabý origin. Na to, že tu máme nepočujúcu hrdinku a ešte k tomu indiánku je toto zvládnuté na školáka. Secret Invasion bola fantastický komiks zničený prostoduchou nudou a nezaujímavými charaktermi. Echo mu ide ruku v ruke len s tým, že nemáme dôvod túto hrdinku vôbec vnímať ako súčasť kanónu. Je nezaujímavá a pre celý koncept zbytočná. Aj keby sa z nej snažili vytrieskať neviem čo, tak ma to nechá chladným, pretože who cares? Na tri a pol hodinách nedokázať udržať aspoň jednu hodnovernú situáciu, scénu, emóciu? Plus tomu chýba prirodzená náväznosť scén. Postavy len tak niekam idú, niekde sa len tak zjavia, s niečím sa konfrontujú, ale ako a prečo? Dopozerané s veľkým vypätým. Zase! 1 a dúfam, že aj posledná séria - 35%.

Jimmy Carr: Natural Born Killer (2024) (pořad)

Keď začne hra s publikom je to zábavné. Ale dovtedy ( aj napriek edgy vtipom) to pôsobí skôr unavene. Mám pocit, že najlepšie roky má Jimmy za sebou a že je lepší moderátor. Pobaví, ale nenadchne.  Čo je vzhľadom na jeho status škoda.

Larry, kroť se - Série 12 (2024) (série)

Posledná séria o podivnom Larry Davidovi, ktorý nemá rád nikoho a vo svojej primitívnosti sa nezastaví pred ničím. Oceňujem, že sa snažil napraviť finále zo Seinfelda. Tu to funguje o dosť lepšie. Inak je to tradičná ukážka ľudskej hlúposti, vtipu a preexponovanosti. Baví ma to stále. Stále sa nad tým dokážem zasmiať, pretože je to vlastne o starcoch čo sa správajú ako deti. Sú nespoločenskí, uhundraní a neprispôsobiví. To, že sa im občas stane aj nejaká krivda je síce fajn, ale k čomu to, keď im to už aj tak nikto neverí. Za mňa skvelá rozlúčka. Pri niektorých scénach som sa naozaj z chuti zasmial. Už to síce nie je také silné ako kedysi, ale stále je to Larry David. Dôstojné zakončenie jedného z najzaujímavejších seriálov. 12.séria - 80% RIP Richard Lewis:(

Neposkvrněná (2024)

Koniec je fajn, aj keď scéna v katakombách ( ktorá by mohla byť skvelým vyvrcholením a zdrojom napätia) je len vizuálne okej. Inak je to báchorka, ktorá je v mnohom pritiahnutá za vlasy. Nefunkčná či už v tom aby vzbudila napätie alebo aby vytvorila prienik do mentality hlavnej hrdinky. Nej síce melóny skáču zo strany na stranu, ale jej upišťaný hlas a prvoplánové riešenia problémov s útekom výrazne podkopávajú nohy príbehu. Poteší, že sa tu objaví taliančina, ale zamrzí nevyužité prostredie. Mníška 2 bola vo svojej blbosti zábavnejšia. Väčšinu času som sa nudil.

Panenky na útěku (2024)

Primitívna zápletka a prapodivná štylizácia, kde je všetko absolútne nesúrodé. Coena je tu poznať naozaj len v detailoch, ale scenáristicky to tápa. Šteky Damona a Pascala sú preexponované a chémia medzi ústrednou dvojkou chýba. Qualley ale tú južanskú lesbu hrá na parádu. Aj napriek všetkým týmto kritikám sa na to ale dobre pozerá, je to iné, vťahujúce ( hlavne úplne zbytočné sexuálne scény) a má to aj značný nadhľad. Mišmaš žánrov, scén a hereckých kreácií, ktoré by v zásade nemali spolu vôbec fungovať a na nejakej primitívnej úrovni kupodivu fungujú. Nie pre každého. A od jedného z velikánov amerického nezávislého filmu pôsobí toto ako zvláštnejšia variácia na American Pie a tým ako päsť na oko pre všetkých fanúšikov.  Ale zostane to v pamäti. O tom zase nepochybujem.

Premiantka (2024)

Výborný Martin Freeman a to je asi tak všetko. Bartlett nie je ani kontroverzná, ani nemá cit pre atmosféru a väčšina dialógov pôsobí divadelne a neprirodzene. Absolútne nevyužíva prostredie a neprebúdza morálne a etické otázky, ako by sa ohľadom takéhoto diela žiadalo. Je to výsek zo života postáv, z ktorých žiadna nemá dostatočnú hĺbku. Štve ma to, lebo potenciál to malo. Takto je to bez čohokoľvek čo by to robilo špecifickým. Dokonca aj vo filmografií Ortegy a Freemana je to len drobná vlnka, ktorá zase zmizne a všimne si ju len málokto. Oceňujem len to, že to nebolo nudné. Len strašne šedé. Bez akejkoľvek emocionálnej farby.

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024)

Sedem samurajov je jeden z najlepších filmov, aké kedy vznikli. Vzdať mu takúto poctu je preto obyčajná hanba. Veľmi dúfam, že R-ková Snyderová vízia je niekde inde, pretože úprimne? Toto bolo obrovské utrpenie sledovať. To, že sa vzťahy neposunú nikam, len ak tak do úrovne prostoduchých konverzácií zabolí. Ale to, že akcia je nudná, nepriehľadná a bez pamätnejšej scény je zarážajúce. Ako keby to ani nebolo dielo režiséra, ktorým nám svojho času servíroval skvelé komiksové filmy s hĺbkou a presahom. Toto je výsmech všetkému čo robí film filmom. Dnes som pozeral 4 hodiny na totálnu prázdnotu. A neviem nejako prísť na dôvod prečo? To, že toto vzniklo je pre mňa nepochopiteľné a zarážajúce.  A Skrein je ako záporak prapodivnou voľbou. Väčšinou je totiž až homosexuálne smiešny.

Taylor Tomlinson: Mít všechno (2024) (pořad)

Taylor si ide svoje. Sebavedomejšia, šialenejšia a s mnohými pravdivými výrokmi, ktoré sú umne schované v sebadeštruktívnych vtipoch. Úprimne... mám ju rád. Ide z nej strašne živelná energia a niektoré vtipy má dokonale vypointované. Pobavil som sa.