Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Chlapectví, kdyby se odehrávalo  jen v létě 1969. Atmosferický zeitgeist, který nemá krom nálady nic jiného co nabídnout. Podle mě se tu nedá ani mluvit o nějakém příběhu, zápletce nebo dramatu. Je to prostě a jen strašně autentické vzpomínání pana režiséra na tu nevinnou, úžasnou dobu, kdy se vše zdálo tak důležité. A to mi stačí. Jelikož miluju 60.léta v USA, Linklaterovo autenticitu vyprávění a Tenkrát v Hollywoodu, byl jsem téměř nadšen. Rotoskopická animace tomu všemu ještě dodala formální prvek snu, či takové hodně stylizované vzpomínky. Linklater tohle prostě vždycky uměl a tohle mi dneska v noci strašně sedlo.

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

Herecky, tempem i vizuálem našlapanej úvod. Trošku to kazí horší CGI, ale fakt jen trošku. Oscar Isaac si to dává jak nikdo. Takhle má vypadat úvodní díl! Plno otázek, zajímavých situací, skvělé představení hlavního hrdiny. RIP Oktávka

Deep Water (2022)

Já prostě nevim co k tomu psát. Tohle byla taková zbytečná, místy nechtěně vtipná blbost, že to prostě nejde. Ana de Armas je v tomhle filmu děvka, Ben Affleck 60% filmu čumí, jezdí na kole a zase čumí. Tohle mohl být docela zajímavý film, který řeší význam vztahu v moderní progresivní společnosti. Téma otevřeného vztahu je tak strašně málo prozkoumaná věc. Bohužel tenhle film má až zoufale slabej scénář, kdy člověk chápe vztah mezi ústředním duem jen díky popisu z csfd. Dialogy jsou tak špatný, že ta replika o mozku mě v půl jedné ráno tak rozesmála, jako kdybych koukal na Vřískot nebo tak. Herci namají co hrát, kameraman co točit a Ben Affleck koho píchat. Jako jo, Ana de Armas je sexy, ale čumět během 2 hodin pořád na to samé je tak strašná nuda. Hloupější postavy, příběh a celkově zápletku jsem dlouho neviděl. Plochý jak Ana. Nudný jako Ben. 2/10

Proměna (2022)

Nadprůměrný animák, podrůměrný Pixar. Hlavní postava dokáže být pěkně otravná kravka, a to díky svým ADHD výjevům a lehce infantilnímu hlasu. Celý mi to přišlo technicky pěkně zvládnutý, poměrně hezky vymyšlený (pixarovský standard na poli storytelingu), ale postavy mě nezajímaly a některý mě fakt vyloženě sraly. Navíc je to opětovné lezení do knedlíčků čínskému lidu. Kdyby to nevypadalo jako pixarovka, tak dávám daleko méně. 5/10 P.S. To to vážně byla metafora na krámy?

Batman (2022)

Temná, pomalá krimi thriler detektivka s nádhernou kamerou, ve které je Batman. Vizuální porno, které za pomocí, prostředí,světel,kompozice barev a siluet vytváří podobný, ale vzato dost odlišný take na tak známý příběh a postavy, jako je Batman, Gordon nebo Catwoman. Důležitým charakterem je zde pro tentokrát (zase) město Gotham. Bruce Wayne tu není podivín Keaton, over the top Kilmer a Clooney, ani sympaťák playboy Bale. Pattinsonův Batman/Wanyne je nasranej "mladík", který skrze masku realizuje své pocity a hněv, podobně jako třeba zpěvák Kurt Cobain, ze kterého údajně Mat Reeves bral inspiraci. Pasivita Bruce Wayne v kontrastu s aktivním a mnohem déle na scéně Batmanem tu není jako chyba, ale jako příběhová ukázka, jak moc v prdeli ten Pattinsonův Batman je. Během filmu jsem si opravdu často vzpomínal na klasiky jako Sedm, Zodiac nebo i Taxikáře a Blade Runnera. Zoe Krawitz je moje oblíbená femme fatale. Jen doufám, že takhle silnej "grip" si udrží i naznačované sequely. Protože poslední, co bych chtěl, aby se z této látky stala deseti dílná franšíza s pěti spin offy. Na to je to ten film až moc dobrej. “Vengeance won't change the past.People need hope.” 8/10

Vřískot (2022)

Vřískot (stejně všichni ví, že jde o pětku lol) Je meta jako svině. Vtipné, sebeparodujici, chytré béčko, které se nebojí kopat po všech requelech a ukázat, jak se dá za pár šupů natočit zábavný horor, u kterého se budete (v mém případě) celou dobu tlemit jako nerdští psychopati. Doporučuji pro všechny fanoušky, diváky a milovníky krváků, meta filmů a Tarantina :))) 7/10 a druhý nejlepší Vřískot

Poslední souboj (2021)

Středověk neskončil, středověk trvá. 9/10

Bod varu (2021)

Brilantně natočený, napsaný a zahraný. One take tady není jen "na efekt" ale je organickým vypravěčem celého gastrovečera. Válečný film odehrávající se v kuchyni, kde spojenec a nepřítel je všude a nikde. Vlastně za to může každej a zároveň nikdo.

Euforie - Snažím se dostat do nebe, než zavřou bránu (2022) (epizoda)

Chytré, temné, vtipné, šokující, sexy. HBO síla in the nutshell. Sice tam všem táhne na 30, ale ty děcka hrajou tak perfektně, že jim to odpustím. Švenková jednozáběrovka v baráku TOP

Matrix Resurrections (2021)

Asi jsem viděl jinej film, ale já jsem velmi spokojený. Nejen, že to Matrix posunulo v příběhu a motivech do nové dekády, ale zároveň Lana Wachowski si zde dělá prdel z Hollywoodu, sama ze sebe a z celé té mánie kolem sequelů. Má to hlavu a patu, narozdíl od Reloaded a Revolutions. 4 hvězdy jsou u mě na hraně, ale seru na vás. Brečte si, že to není "jako jednička", ale já dostal, co jsem chtěl.