Počítání mrtvých (1999)

Velmi nedoceněný film. Že by to bylo tím, že se většinou divák nedokáže vžít a pochopit co asi cítí ti lidé, potkávající několikrát denně, každý den tu špínu ulice, pokoušející se zachraňovat životy a někdy pak i sami sebe? Ano, jednoznačně ano. U nás v ČR sice není kriminalita atd. na úrovni megaměst v USA, ale zkuste tady dělat práci záchranáře, nebo požárníka. Nebo se s někým takto zaměstnaným blíže poznejte a dejte pak s ním řeč, jaké to je mít několikrát za noc výjezd k různě "hustým" případům. Občas rozsekaný motorkář, jehož "díly" leží rozházené po silnici a okolí, zaklíněná sténající těla v autech, atd. Pokud se s takovouto realitou seznámíte, pochopíte, že tento film je možná víc o životě, než kterýkoliv jiný... Pane Scorsese a pane Cage, tleskám.

Poslední samuraj (2003)

Uznávám, že tento film je docela dobrý, moc jsem od toho totiž nečekal. Přece jenom točili to amíci, o jim cizí a velmi vzdálené kultuře a cruise moc nemusím... Přátelé, pokud jste ještě neměli s Japonskem, s jeho historií, kulturou, mentalitou, atd. tu čest a měli by jste zájem, pak Vám vřele doporučuji shlédnout pokud možno co nejvíce z díla - dle mne - jednoho z nejlepších režisérů, co kdy žili, pana Akiry Kurosawy, nejlépe pak v kombinaci s jeho nejobsazovanějším (a mým velmi oblíbeným) hercem Toshiro Mifunem. Pak snad pochopíte proč jsem tomuto filmu dal jen 3*.

Super náhradník (2006)

Velmi příjemný filmeček. Nutno vidět v originále. Sebelepší dabing by tomu nepomohl - hlavně pak excelentní Amandě Bynes. Ta hraje naprosto skvěle. Nejenom, že je k sežrání (takový ten čertík v oku, úsměvy, atd.), ale je to i talentovaná herečka, která si zde v podstatě střihla "dvojroli", kterou bravurně a s přehledem zvládla. Snad právě díky mým sympatiím k ní, odpouštím fimu chyby ve fotbale a jeho tréningu i někdy přehnané gesta, mimiky a přehrávání herců.

Fotbal za mřížemi (2001)

Bezva komedie. Asi mi neuvěříte, ale nemám rád fotbal a hokej, uznávám spíše individuální sporty. Tento filmeček mě ale docela příjemně překvapil a potěšil. Slušně hrající Vinnie Jones podle mně mohl ještě svou postavu zahrát líp. Skvěle si svou pidiroličku užil Jason Statham (až tak, že jsem nedočkavě čekal na jeho další kejkle ;-)). Ten film by měl i na lepší hodnocení, ale chtělo na tom ještě zapracovat (scénář, kamera) - zřejmě nedostatek peněz a času...

Pravidla lásky (2004) (TV film)

Docela jsem se bavil, film značně ožil komentáři (myšlenkami) jednotlivých postav - nebo jejich pohledem. Maggie je nádherná. Jejich přátelé stojí za to, takže to málem neskončí svatbou... Film je vhodný spíše pro lidi se smyslem pro romantiku, lidi co mají před svatbou, nebo po ní. Každý dle své zkušenosti bude mít pak na tento film jiný názor ;-)

Pikantní salsa (2006)

Příjemný pohodový filmeček. Vadil mi tam snad jen ten "kdysi studentík ze seriálu BH-90210" (Jason Priestley), ten hrál děsně... a té salsy tam taky mohlo být o trochu víc - když už to tak ti naši kreténi nazvali... Takže pokud se chcete mrnout na oddychovku naservírujte si tamale a dobrou chuť !

Špatné způsoby (1997)

Zvláštní filmeček, místy intelektuální, místy nudný, místy erotický a místy komediální. Setkání dvou párů, vyostřené dialogy, erotické zajiskření, atmosféra houstne... A kdože to vlastně ukradl těch 50 dolarů? ;-)

Marie Antoinetta (2006)

Ne, tak tento film mi dost nesedl. Hlavně asi proto, že filmy o Evropské historii by neměli točit američané. A tato věta vystihuje o tom filmu vše. Dávám hvězdu za slušnou výpravu a hvězdu za Kirsten Dunst - zde hraje skvěle.

Síť (1995)

Ehm, no tak si to rozebereme. Jsem z oboru a tím oborem se (řekněme na velmi vysoké úrovni) zabývám déle než je starý tento film. Už tehdy jsme s odbornými přáteli ten film kritizovali (z odborného hlediska), ale tehdy jsme byli okouzleni krásnou Sandrou, takže tehdy by hodnocení filmu bylo vysoko. Z dnešního pohledu je to skoro na odpad. Sandra je zde sice pro mne stále kočka, ale zbytek nebrat... Nechci zde polemizovat nad odbornými věcmi (co šlo, či nešlo tehdy a co jde, či nejde dnes)... Z nostalgie, ale i za stále vděčné téma (IT bezpečnost) dávám 2*.

Thelma a Louise (1991)

Toto dílko jsem viděl už několikrát, vždy s odstupem času a vždy se mi to líbilo, nejvíc asi poprvé. Jinak se filmu nedá skoro nic vytknout, skvělé výkony, dobrá hudba a vůbec všechno. A jen tak: mám rád scénku s kouřícím cyklistou ;-)) Zasloužené 4*.