Kontakt (1997)

Moje velké sklamání. Jodie sice hraje slušně, ale film - námět je se silně nevyužitým potenciálem. Chce to prostříhat spousty nudných pasáží a nasíracích keců a přidat něco jiného... Po několika letech doplňuji - ještě větší sklamání. Za Jodie nechávám 1 *. A příště využiju svůj čas lepším způsobem.

Strážce (2006)

V tomto filmu je skoro vše dobré, ale co vůbec není dobré je to hlavní - scénář.

Noční vlny (2003) (TV film)

Film je tak max. na 2 *, ale moc rád jsem viděl v hlavní roli Sherilyn Fenn. Slzu v oku jsem pak zamáčkl při vzpomínce na Twin Peaks. Mimochodem stále je to krásná holka ;-)

Scény z partnerského života (2006)

Příjemná oddechovka. Některé dialogy sice chtělo prostříhat a jiné naopak protáhnout, či rozvést,... Každý na to má jiný názor, já bych třeba střihnul ty dědoušky a teplomety. Naopak přidal u té první scénky - pár vs. francouzka, dále pak u scénky se Sophií Okonedo, aj.

Skrytá identita (2006)

Ale jo, ušlo to, dal bych i víc *, ale za 1. je ten film přehnaně vysoko hodnocený a za 2. nesnáším DiCapria. Když už tam musel hrát, nechápu, že se pro něho ve scénáři taky nenašla nějaká kulka, měl bych rozhodně lepší pocit ;-) než z toho konce - asi je jasné komu jsem fandil, že ;-)) Takže tohle považuju za jasnou chybu scénáře. Tak to máme 2 * dolu...

Miluj mě, prosím (2004)

(Ne) příjemná - jak pro koho - motanice střípků děje. Chvíli jsem se v tom strácel. Nejradši bych za to dal jednu * dolu, ale holkám to ve filmu opravdu slušelo a všichni hráli dobře, tak pro jednou přimhouřím oko.

Zachraňte Jimmyho (2006)

Další film (animák pro dospělé) s rozporuplným hodnocením... Každopádně myslím, že to nebylo zas až tak špatné. Ano souhlasím, že kvalita zpracování mohla být značně lepší. Nicméně já jsem se dobře bavil. Příběh je originál a ubíhá svižně. Skvěle ho okoření dobrý český dabing. Vulgární dialogy jsou místy docela peprné, ale to k tomu prostě patří. Feťáci asi nikdy nebudou mluvit bez nadávek. Takže doporučuju, pokud jste citliví na vulgarismy, tak se na to raději nedívejte a ostatní hurá do toho, je to příjemná oddychovka.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Příjemná svérázná komedie v divadelním pojetí. Většina hlášek kopíruje přesně to, co se dalo slyšet a vůbec zažít na vojně v kterémkoliv voj. útvaru ČSSR, ČSFR a i ČSR. Laik tak často vůbec některé věci nechápe a směje se něčemu čemu se poučený, či voják ani nesměje - a naopak. Každopádně děkuji za prima komedii, rád jsem si zavzpomínal (samozřejmě v dobrém) na tu svou vojnu... Mrzí mne, že jsem to viděl až teď (r. 2008). Plně souhlasím s komentářem od: jahol.

Tábor tygrů (2000)

Naprosto zasloužené 3 *. Nikdy bych neřekl že o přípravce na vietnam se dá natočit rozumný film. Ve filmu je ale pár drobných chybek a celkově to působí hodně levně. Chtělo to přitlačit na pilu s prachama a vylepšit kameru.

Něžný barbar (1989)

Tak tady to asi nejvíce sedlo Arnoštovi Goldflamovi " Kurva Fix ! " ;-) Jinak mně mrzí, že nedostala víc prostoru krásná Ivana Chýlková...