Podivuhodné příběhy (2014)

Zánik domu Usherů/Zrádné srdce/Případ pana Valdemara/Jáma a kyvadlo/Maska rudé smrti-to jsou povídky E.A.Poea,které tento film obsahuje-a musím říct,že je to ztvárněno opravdu dobře,vůbec nechápu nízké hodnocení některých uživatelů...Celé dílo je přesně v duchu Poeových povídek,průvodce dělá havran(nejspíš narážka na další Poeovo dílo),vizuálně nemám naprosto co vytknout(všechny povídky se mi po vizuální stránce velice líbili),hlasy vypravěčů také sedí(až na B.Lugosiho,ale to je asi tím,že jde o nějaký starý záznam mizerné kvality) a co je opravdu velice působivé je hudba Sergia de la Puenteho-opravdu temná a ůchvatná(musel by to být super soundtrack!!!)...Tento animovaný film podle mě strčí do kapsy snad všechny hrané adaptace Poeova díla,co jsem zatím viděl a pro fanoušky jeho knih je to povinnost-a podle mého i skvělý zážitek,já jsem se ani chvíli nenudil!!!!

The Boy (2016)

Velice solidní dílko,já jsem byl spokojen..Nechybělo napětí,krásná hlavní hrdinka,dobře vymyšlený příběh a překvapivý konec-já jsem byl velice spokojen!!!

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Zvláštní film a těžko ho hodnotit-z hororu to nemá nic,je to spíš taková akční romantika,ale na jedno podívání se to dá-výprava,kostýmy,exteriéry a interiéry,to vše je na jedničku,herecký výkony taky dobré(hlavní hrdinka je fakt kotě),akorát ty zombie tam byli tak nějak nadbytečný,mi to přišlo...

Temná strana dveří (2016)

Tak tento film se mi velice líbil!!!Herecké výkony byli dobré-hlavní hrdinka super(i když v TWD jsem ji ůplně nesnášel),a co mě fakt dostalo,tak indické reálie,rituály a exteriéry-sice je to klasická duchařina,ale dobře natočená..I děj bych považoval za velice dobrý a konec potěšil...Já jsem se u toho dobře bavil!!P.S.-tady v různých recenzích čtu,že tam nebylo nic vidět a tak-asi se dívali na nějakou kinoverzi,protože já jsem si to stáhl normálně z netu a vidět bylo všechno ůplně v pohodě

Pes baskervillský (1983) (TV film)

Jako chlapec jsem na tomto filmu byl se svým nejlepším kamarádem v kině a moc od toho nečekal-respektive rodiče mi říkali,že je to nic moc film-ovšem nevěděli,že toto bylo nové zpracování-a...Nejlepší zpracování této literární klasiky,jaké jsem viděl-když pominu celou plejádu výborných herců-ať už se jedná v našich končinách notoricky známého Martina Shawa(Doyle z profesionálů),vždy překrásnou Glynis Barber(agentka Makepeace),Nicolase Claye(jinak rytíř Lancelot z Excaliburu) nebo Denholm Elliotta a Ronalda Laceyeho(oba dva Dobyvatelé ztracené archy) a pominu veškeré exteriéry,které i tak byli na výbornou,tak interiéry kopou do prdele-i když jsou kolikrát studiově udělané-v tom mi právě připadá to kouzlo filmů studia universal,v kterých možná v tomto díle vidím podobnost-v dobrém slova smyslu-napětí a hororová atmosféra z toho čiší každým coulem...A i když se to místy rozchází z literární předlohou(mojí maličkostí notoricky známou),tak na druhou stranu ji to věrně kopíruje-takových dobrých 90%...

Bídníci (1998)

Proti starým francouzkým verzím nebo TV minisérii s G.Depardieu je toto pěkná slabota

Věc: Počátek (2011)

Měl jsem z toho trochu obavy,ale vůbec to není špatný!!!!Mě se to dost líbilo,ůlohu prequelu to splnilo na výbornou-a tam,kde toto končí,původní Věc začíná

Husí kůže (2015)

K tomu to filmu jsem se dostal ůplnou náhodou díky stránce www.horor.cz(tímto bych chtěl poděkovat), a opravdu nechápu zdejší nízké hodnocení-mě se ten film velice líbil-je to takovej romantickej monsterfest,těch příšer je tady opravdu požehnaně a pořád se zde něco děje,je to taková,podle mě parádní jízda,a i když horor to není,narazíte zde na vlkodlaka,sněžného muže,zombie,břichomluveckého panáka,obří kudlanku,lidožravej sliz a tuny dalších příšer(super byli trpaslíci),chyběl mi tam snad leda upír a frankensteinovo monstrum,přesto je film vhodný i pro děti...A vůbec mi nevadilo CGI monster,já mám monster filmy rád.Herci hráli dobře,Jack Black byl perfektní,i když ho jinak moc nemusím,teen herci také parádní,skvělá hudba...Velice příjemné překvapení u kterého jsem se královsky bavil-4,5 P.S.-knihy spisovatele R.L.Stina v 90 letech vycházeli hojně i u nás-tuším edice Buldok,Stopy Hrůzy a jejich kvalita byla velice kolísavá,některé byli dobré,většina z nich ale stála za hovno

John Hron (2015)

ten film by mě docela zajímal,neviděl jsem ho,ale zhruba vím o co jde,alespoň podle dokumentu(i když kdoví,jak pravdivém v dnešní multikulturní době)-Mladý chlapec surově umlácený naziskinheady ve Švédsku-v dokumentu vystupovali jeho rodiče-brněnský emigrant a jeho švédská manželka-rodiče Johna.Nevím,nakolik se tomu dalo věřit,ale jestli i jen polovině,tak ten kluk byl hrdina

Goyovy přízraky (2006)

Zločiny a zvrácenost římskokatolické "svaté" inkvizice na pozadí života a tvorby španělského malíře Francisca Goyi-jestli se film zdá někomu drastický,tvrdý nebo brutální,tak její sadismus(i když je to špatné přirovnání,protože de Sade věděl,co jsou zač a ve všech svých dílech právě církev pasoval na to nejhorší zlo) a perverzní zvrácenosti při torturách a popravách byly ve skutečnosti ještě tisíckrát brutálnější-proti těmto "božím" služebníkům byli organizace jako SS,Gestapo,ČEKA,KGB nebo CIA pouze neškodnými lidumily a kdyby nebylo Napoleona,řádili by nejen po celé Evropě,ale i v jejích koloniích ještě bůhví jak dlouho..