Megalodon: Obří superžralok žije (2013) (TV film)

Jedná se o tzn. docufiction-false document,rozhodně se nejedná o realitu,i když pořad takto působí.Mě se ale kupodivu pořad velice líbil,a i když je "dokument" vlastně podvod,vůbec to neznamená,že je megalodon odepsaná veličina-když pominu svědecké výpovědi,které ho ůdajně viděli,tak už nelze jen tak přehlížet třeba nálezy obrovských zubů v trupech lodí stejných rozměrů,jako měl ůdajně vyhynulý megalodon-nefosilizované a se zbytky tkání.Samozřejmě bych byl rád,kdyby dokument byl pravý,ale i tak určitě potěší všechny,které megalodon zajímá...Jo,a pokud vím,foto nacistické ponorky s megalodonem je opravdu autentické a nejedná se o fotomontáž-to také třeba něco vypovídá...

Iron Sky (2012)

Tak tento film mě opravdu překvapil v tom nejlepším smyslu slova-čekal jsem nějaké béčkové sci-fi,ale že to bude takovej ůlet,u kterýho se skvěle pobavím,to jsem tedy nečekal..Výborný námět,velice dobře zpracovaný,trikové efekty jsou na výborné ůrovni(když vezmeme v potaz,že se navíc ještě jedná o nízkorozpočtový film,tak tuplem),parádní výběr herců,kteří se opravdu hodili ke svým rolím(a hlavně dvě krásné herečky Julia Dietze a Peta Sergeant)...Zkrátka tento film se mi opravdu velice líbil a už se těším na druhý díl!!

Přežít (1993)

Neskutečně silný film,ovšem realita byla ještě daleko horší a brutálnější-knihy mám obě a obě jsem je i četl-jednak tu od Nanda Parrada a jednak rekonstrukci z výslechů přeživších od P.P.Reada-zatímco N.P. se konzumaci lidského masa z pochopitelných důvodů moc nevěnuje,v druhé knize je to popsáno bez příkras-kdyby je uživatelé četli,věděli by,že jejich kanibalismus(a nebo spíše antropophagie-pojídání mrtvých) nespočívala jen v "jedení zadků",jak zde někteří uživatelé psali,ale museli je sežrat komplet a ve finále se jim ještě jídla nedostávalo-od veškerých vnitřností,které napřed vyhazovali,protože se jim hnusilo je jíst,aby je už napůl zkažené a hnijící znovu hledali poté,co došla svalovina,roztloukání kostí kvůli morku až po vyjídání mozků zemřelých(a z lebek si poté udělali misky na vodu).Jsou to trochu nechutné podrobnosti,a mě samotnému nebylo moc dobře,když jsem to četl a to jsem zvyklý na ledacos,ale jen tím chci říct,že ztroskotání určitě nebyla procházka růžovým sadem,ovšem autoři nechtěli natáčet kanibalskej horror a tak nás těchto podrobností ušetřili-šlo jim spíše o bezvýchodnost situace a triumfu lidské vůle přejít Andy,aby zavolali pomoc-když i ti nejlepší horolezci viděli,jakou trasou je Roberto Canessa a Nando Parrado bez jakéhokoliv profi vybavení zdolali,nikdo nechtěl věřit,že je to vůbec možné-myslím,že to se autorům povedlo na jedničku.A vřele doporučuju shlédnou dokument "Žiji-přežil jsem havárii letadla v Andách".A na závěr jedna zajímavost-asi 8 kilometrů od místa,kam dopadl Fairchild byl na zimu zavřený hotelový komplex,kterej byl narvanej jídlem-ovšem přeživší o tom bohužel nevěděli

Jednadvacet hodin v Mnichově (1976) (TV film) odpad!

Proti hereckým výkonům nic nemám,ale nemám rád propagandu v jakékoliv podobě.Totální židácká propaganda-jako podle skutečné události je to hnus

Letem světem (2004) (seriál)

hodnocení se zdržím,ale zajímalo by mě,na kolik celá tato původní televizní "srandovní" cestománie daňové poplatníky vlastně přišla??Kolik stála výroba byť jen jediného dílu???Oficiální text distributora hovoří o destinacích jako NDR,SRN,Rakousko,Belgie,atd-já jsem viděl díly Indie,Thajsko,Srí Lanka,Austrálie,Dubai,JAR,USA atd včetně návštěv těch nejluxusnějších destinací-takže jestli jsem to pochopil správně,celý štáb ČT včetně dvou komediantů už dávno za zenitem si udělali parádní výlety po světě za peníze daňových poplatníků(ani bych se nedivil,kdyby si s nimi "čirou náhodou" udělal výlet i ředitel a náměstci ČT,aby na ůroveň pořadu osobně dohlédli),to vše v době,kdy ČT strašně skuhrala,že by bylo nutné ještě trošku přitvrdit s výběrem koncesionářských poplatků,protože ČT nevycházela se svým rozpočtem-tuším asi 7 miliard korun ročně)-kdyby si něco takovýho natáčela Nova nebo Prima,je mi to srdečně jedno,ale ČT existuje opravdu z peněz nás všech,včetně vybíráni poplatků těm nejchudším(nemyslím tím cigány,ti neplatí nic)..U tohoto pořadu nebudu hodnoti ani zábavnost,ani umělecký dojem,ale po stránce principu je to snad jedna z největších prasáren,co z análního otvoru ČT vůbec vylezla!!!

John Rabe - nacista zachránce (2008) (TV film)

Velice dobrý dokument o snad největším hrdinovi 20. století(kterému pan polobůh N.Winton nesahá ani po malíčky u nohou a který neudělal ani z miliontiny to co on) Johnu Rabemu,který deno denně nasazoval život pro záchranu statisíců nankingských civilistů,vyznělo by to i jinak,kdyby v dokumentu byla popsána alespoň některá zvěrstva japonské armády jak moc vlastně riskoval-ovšem nebyl by to ani novější dokument,aby si tam neodpustili alespoň jednu tendenční polopravdu nebo snad i záměrnou lež:v dokumentu se říká,že po návratu do vlasti žil J.R. za velice tíživých finančních podmínek a že se obyvatelé Nankingu složili a poslali mu 2000 dolarů,celé to samozřejmě vyzní,jak kdyby se mu toto příkoří dělo za nacistů-ve skutečnosti jeho i jeho rodinu západní spojenci po válce málem nechali umřít hladem,znemožňovali mu jakoukoliv práci a šikanovali ho,kde mohli,kvůli jeho členství v NSDAP.Když se o tom dozvěděli lidé z Nankingu,poslali mu nejen peníze,o kterých byla v dokumentu řeč,ale posílali mu hlavně jídlo a on by bez této pomoci nejspíš ani nepřežil,protože byl již starý a nemocný a samozřejmě za něj i intervenovali

Quo Vadis (2001)

Film se mi velice líbil,i když velká roztahanost se mu dá právem vytknout,je to spíš než film o Nerovi film o křesťanech a tomu odpovídá i děj,ovšem konec byl kolosální-předhazování lvům,křižování těch křesťanských sviní nebo souboj z býkem-opravdu bravurně natočeno.A opravdu excelentní výkon předvedli jako Petronius Boguslaw Linda,ale hlavně Nero v podání Michala Bajora-ten se snad pro tuto roli narodil a hrál ji naprosto excelentně-takhle jsem si Nerona vždycky představoval!!!P.S.-ve filmu je jedna kardinální chyba:za císaře Nera Colloseum,ve kterém se konec odehrává ještě neexistovalo,existoval jen Cirkus Maximus a ten vypadal ůplně jinak..

Ačkoliv zrovna nemusím filmy,které zesměšňují a uráží různé národy,musím přiznat,že u této slátaniny jsem se bavil,chvílemi opravdu dost.Sice to Kazachy nebo Kazachstán nevidělo ani z rychlíku(Boratova rodná víska natáčená někde v nějaké cigánské osadě v Rumunsku mluví za všechno)a debily to z nich dělá teda pořádný a vůbec se nedivím,že to u nich zakázali-vždyť komu by se líbilo,kdyby zrovna z nich dělal ňákej zazobanej židák největší p..e na zemi???Je to taková směs kameňáků někde vtipnějších,někde trapnějších,ale jako komedie to jde..Hodnoceno po druhém shlédnutí,protože napoprvé jsem to ani nedodíval

Čelisti (1975)

ten polystyrénovej žralok,kterej neměl ze žraloka vlastně vůbec nic,včetně pohybů je přímo k sežrání-a jestliže je to film o žralokovi,tak je něco hodně špatně...

Čelisti 2 (1978)

průměrné dílko,které stojí za velký kulový jako jeho předchůdce a originál-ne že by scénář byl vyloženě na nic,ale co mě tam točilo nejvíc byl právě(a stejně jako u "kultovní" jedničky) ten papundeklovej žralok